Премини към съдържанието
ZAPRINSKI

Помощ разделяне на хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте извинявам се ако предварително темата  не е пусната на подходящото място.Така имам лаптоп  HP PAVILION 15,6 INC  с уйндоус 7 .Гледах доста уроси и реших да си разделя сам, хард диска защото притежавам само  c устройство. така влезнах на control panel desen buton/ manage/disc management posle dadoh C да се свие  общо паметта ми е 460 гб смих го сас 150 гб и сега незнам какво да правя няма ги 150 гб и повече не иска да се свие не ми излиза ново устроиство голяма каша как да се оправя ...благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен клик на графиката там, където пише "Unallocated space" - трябва да излезе меню, в което да има опция за нов дял - от нея ще се отвори помощник, в който стъпка по стъпка се задават нещата - типа дял, буквата, общия размер, размера на един клъстер и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен клик на графиката там, където пише "Unallocated space" - трябва да излезе меню, в което да има опция за нов дял - от нея ще се отвори помощник, в който стъпка по стъпка се задават нещата - типа дял, буквата, общия размер, размера на един клъстер и т.н.

Виж какво става нямам такава папка   unallocated....оффф голяма каша стана а ми трябва компа моля за помощ

знам че още трябва да се свие C  за да ми излезне нов дял въпроса е с колко....

или някой да  ми каже как да си върна предишните настройки ......пак ще го разделя с програма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво става нямам такава папка   unallocated....оффф голяма каша стана а ми трябва компа моля за помощ

знам че още трябва да се свие C  за да ми излезне нов дял въпроса е с колко....

или някой да  ми каже как да си върна предишните настройки ......пак ще го разделя с програма

Дай скрийн шот да видим каква си я свършил. Папка няма как да ти излезе. Остава празно пространство на диска което се заделя за партиция и се форматира .

п.п. С бут цд и програма от сорта на GParted щеше да ти е по лесно и да го свиеш още.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай скрийн шот да видим каква си я свършил. Папка няма как да ти излезе. Остава празно пространство на диска което се заделя за партиция и се форматира .

п.п. С бут цд и програма от сорта на GParted щеше да ти е по лесно и да го свиеш още.

Не стават хубави снимки с тел .... офффф   защото ми трябваше да се правя на майстор сега от 450 гб има само 300гб и не иска да се сви още за да ми излезе свободно пространство......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не стават хубави снимки с тел .... офффф   защото ми трябваше да се правя на майстор сега от 450 гб има само 300гб и не иска да се сви още за да ми излезе свободно пространство......

То свободно пространство вече ти е излязло. Unallocated space ама ти не знам как не го виждаш !!!

За снимки ползвай Alt + print screen и я пеистваш в Paint

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш нещо такова в Disk Management:

7802209t.jpg

Където Unallocated ти е мястото което си премахнал от C.С десен бутон на мишката кликаш и ще видиш това:

7802210u.jpg

И следваш инструкциите нататък.

ПП:Изображенията са свалени от нета понеже аз съм на български,и да не се обърка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

https://www.youtube.com/watch?v=Qs94MSriiR0

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм използвал много пъти безплатната :

https://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1558

Много лесно се работи с тази програмка. Просто ще ти покаже неизползваното дисково пространство, след което трябва да го форматираш в NTFS формат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете са съизмерими като фунционалност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Offtopic:

Леле кви вампири има тука. :D (става дума за времето на пускането на темата)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалих една програма  easeus partition master защото не немирам фрее друга и като отида на C  ми излиза отстрани unformating  I ne moga da go razdelq vece 2 dena se macha I ne moga ujas.......neznam kak da vi pokaja.....

Свалих една програма  easeus partition master защото не немирам фрее друга и като отида на C  ми излиза отстрани unformating  I ne moga da go razdelq vece 2 dena se macha I ne moga ujas.......neznam kak da vi pokaja.....

Дано ми помогне някой че доста оплесках нещата

Ето снимка.. файла е прекалено голям

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано ми помогне някой че доста оплесках нещата

Ето снимка.. файла е прекалено голям

Качи снимката тук или тук и публикувай да видим.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам, по-добре, някой, имащ желание да помогне на автора на темата през Teamviewer, че то се вижда, че сам няма да се справи...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам, по-добре, някой, имащ желание да помогне на автора на темата през Teamviewer, че то се вижда, че сам няма да се справи...

Аз съм съгласен.Да я инсталне и да ми прати данните за достъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При свиването на Windows-кия дял, той нещо се е повредил и никой от инструментите за работа с дялове не позволяваше работа с него, т.е. нищо друго, освен формат. А самият дял хем се вижда като Unalocated, хем е ntfs.

Вече би трябвало да има свeжа инсталация на Win 7.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много  благодаря на  belivakov  опита се да оправи нещата , но незнам не е ли по добре да го занесе в магазина....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При свиването на Windows-кия дял, той нещо се е повредил и никой от инструментите за работа с дялове не позволяваше работа с него, т.е. нищо друго, освен формат. А самият дял хем се вижда като Unalocated, хем е ntfs.

Вече би трябвало да има свeжа инсталация на Win 7.

Аз също имам такъв повреден дял, седи си ей така, при опит за създаване пише че не е открил пространството, хем е ntfs, хем при опит за копиране там дава грешка.

Но не ми се прави преинсталация, за това просто си го оставям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, може да се ползва така. Проблемът ще е при бъдеща преинсталация като натрупа важен за пазене материал. Тогава задължително ще трябва да се ползва външен диск за прехвърляне на данните. От тая гледна точка е по-добре да се прежали сега с една нова инсталацийка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тая гледна точка е по-добре да се прежали сега с една нова инсталацийка!

И защо трябва да е преинсталация като може да се направи снимка на партиция C и после да се върне. Доста по бърз вариант и едва ли цялата галимация би била повече от 30 мин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде ще я запише снимката на дял С? Моля? И стига с тия патриции(партиции) - няма такъв термин. Има дялове. Неговият дял по някаква причина е е станал не преоразмерим. И пак ще напиша - хем е Unallocated, хем е ntfs. И никой от инструментите за работа с дискове/дялове не иска да го обслужва.

Освен това в sysprep режим инсталацията става за няма 10 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде ще я запише снимката на дял С? Моля? И стига с тия патриции(партиции) - няма такъв термин.

Освен това в sysprep режим инсталацията става за няма 10 минути.

Що се правиш че не знаеш как ще стане !!! Тя инсталацията е най лесна. Next, Next, Next и три рестарта ами драйверите, програмите и настройките на ОС ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз Windows "насипвам" от монтиран iso файл, а драйвърите ги инсталирам заедно с инсталирането на ОС.

Проблемът е, че ZAPRINSI не може да се сбори с инсталирането на ОС. Освен това, освен дял за възстановяване, на диска има  и ОЕМ дял. Итрябва да се пипа вярно и умно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз Windows "насипвам" от монтиран iso файл, а драйвърите ги инсталирам заедно с инсталирането на ОС.

Проблемът е, че ZAPRINSI не може да се сбори с инсталирането на ОС. Освен това, освен дял за възстановяване, на диска има  и ОЕМ дял. Итрябва да се пипа вярно и умно.

А дали GParted няма да може да се справи с проблема и да намести диска както трябва без изобщо да се стига до преинсталации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Test Disk не намира проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.