Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ще трябва да си купя нов лаптоп защото стария вече остаря и е мъчително да го използвам. Бюджета е около 1000 - 1100 лв (сумата не е фиксирана до 1100). Търся нещо оптимално за тези пари като компютъра няма да се използва за игри. Какво ви е мнението за Probook серията на HP? Ще бъде добре и да има SSD.

Благодаря Ви предварително!

Весели празници!

Edit: Лаптопа ще се купува от България.

Редактирано от Алекс Качиков (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно този: fujitsu_lifebook_a544. И ако му добавите още 4GB RAM цената ще бъде 1148.00лв. с ДДС. Надежден, бърз, подходящ за всякакви цели. Произведен в Германия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fujitsu са баси коравите лаптопи. (баща ми има Fujitsu от около 8-9 години)

Само да попитам по конкретно за какво ще се ползва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще помисля за Fujitsu. Ами всичко без игри. Търся нещо оптимално за тези пари. Преди бях чувал че Probook серията на HP е много добра. Ако имате други предложения нека ги разгледаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo B5400  със SSD 

Lenovo ThinkPad  малко по-скъп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно този: fujitsu_lifebook_a544. И ако му добавите още 4GB RAM цената ще бъде 1148.00лв. с ДДС. Надежден, бърз, подходящ за всякакви цели. Произведен в Германия.

Весела Коледа!

Intel i3 не е ли вече малко остарял, все пак мина доста време?

Какво Ви е мнението за този http://laptop.bg/laptops-hp-Probook_450-hp_probook_450_J4S69EA_120gbssd(от телефона съм и не мога да оправя хиперлинка)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Весела Коледа!

Какво Ви е мнението за този http://laptop.bg/laptops-hp-Probook_450-hp_probook_450_J4S69EA_120gbssd(от телефона съм и не мога да оправя хиперлинка)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Весела Коледа!

Весела Коледа и на вас! За процесорите: 4th Generation Intel Core i3. Probook серията не е това, което беше. А разлика м/у мобилен I3 и I5 няма да усетите, освен при специфични натоварващи приложения. Забележете, че при моето предложение има 250GB SSD, което е голям + и не на последно място качеството на изработка на шасито, както и самия производител. Не робувайте на марки, а търсете най-доброто за парите си.

Поздрави и успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Весела Коледа!

Тук долавям малко погрешно разбиране относно процесорите на пазара. Ще обясня накратко:

Интел имат няколко модели процесори: Celeron, Pentium, Core i3, Core i5, Core i7 - имат и още някои, но няма нужа да говоря за тях в момента. Този списък от процесори е предназначени, за обикновеният най-масов потребител. Колкото по-надясно отиваме в списъка толкова по-добър е процесора. 

Всяка година Интел измислят нов производствен процес (нов начин за правене на процесори) и добавят към всеки един модел от гореизброените, нови функционалности. Съответно всяка година излизат нови версии на всички тези процесори: Celeron, Pentium, Core i3, Core i5, Core i7.

В случая този i3 4000m е доста добър процесор и е произведен в началото на 2014 и засега е най-новият i3, заедно с още няколко негови разновидности. За i3,i5 и i7 може да познаете по 4-ката в името, че са най-новите.

Сега един специфичен случай. Избраният от вас лаптоп HP Probook 450 е с отлична изработка и i5 процесор - почти най-високият възможен клас. Гледайки номера на процесора - Intel Core i5-4210U забелязваме, че името му завършва с U. Всички процесори, чиито имена имат U накрая са енергоспестяващи - т.е. направени са по-слаби, за да харчат по-малко ток и така да се удължи живота на батерията.

След това поглеждаме тази страница, където от laptop.bg са тествали всички процесори излизали последните няколко години и са направили детайлна класация. Може да разгледате страницата внимателно - има версия и за видеокарти.

Забелязваме че i3 4000m е в класацията на 32-ро място, а i5 4210U e едно място назад, въпреки че е по-висок клас процесор. Това се дължи именно на U буквичката и енергоспестяващите функции, които са му сложени. Т.е. двата процесора са равностойни и е без значение, кой от двата ще вземете.

Лаптоп няма да ви препоръчам, тъй като до момента колегите са ви препоръчали страхотни модели. Който и да вземете от тях - няма да се прекарате. 

ПС: Гледайте задължително да е с матов екран.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този лаптопа който предложихте http://laptop.bg/laptops-lenovo-B5400-lenovo_b5400_59423549_128gbssd- 8GB рам би трябвало да е достатъчно?

Весели празници!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да 8 гб рам са доволно достатъчни.Весели празници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

Между този лаптоп http://laptop.bg/laptops-lenovo-B5400-lenovo_b5400_59423549_128gbssdи този http://laptop.bg/laptops-lenovo-B5400-lenovo_b5400_59428842_12_128gbssd каква е разликата освен, че единия има 8 гб рам, а другия 12 гб. На единия твърдия диск е по - голям и интересното е че единия пише че е за софтуерни инженери, а другия за интернет.

Чудя се кой от двата да избера!?

Благодаря Ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопите са еднакви, не ги гледай тия надписи за "предназначение".

ПС: Като изключим диска и рам паметта, разбира се.

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.