Премини към съдържанието
Goranow

Немога да буутна Windows от флашка

Препоръчан отговор

Честито Рождество Христово! :) Добър ден на всички, имам един проблем. Правя си аз уиндоус на флашката независимо какъв 7, 8, 8.1 няма значение буутваща я правя с rufus, windows usb/dvd download tool и какво ли още не пробвах и пак неиска. Правя флашката бутам я в компа цъкам да буутне от нея екрана седи черен 1-2 минути и си ми зарежда уиндоуса от харда... Защо е така? Благодаря предварително! Весели празници на всички! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://toster.ru/q/103129 - Не знам от къде зареждаш Уиндоуса , но най-удобно е от боот менюто. Давам ти статия , където и без да разбираш езика , ясно се вижда  с кои клавиши , в зависимост от биоса , можеш да достигнеш до това меню , от което като първо устройство да избереш флашката. Други потенциални варианти,  да не иска да зарежда от флашката са , повредено USB или съответно флашка.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да кажеш и модела на дъното, защото може да не подържа буутване от флашка.

Ако е gigabyte цъкаш F12, избираш модела на флашката(не името й) и на там знаеш.

Също пробвай и със двд.

Не е скъпо, в книжарниците ги продават по 70-80 стотинки.(Да уточня, говоря за DVD+R)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е Asus z87-k поддържа буут от флашка, флашката не е прецакана, защото на другия компютър тръгва, а на този неиска. С диск немога да пробвам поради простата причина, че нямам cd/dvd на компютъра :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да използваш UEFI, поне по това което прочетох.

Трябва някъде да има една опция Legacy/Uefi boot. (поне така е при мен)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем. Имам четири различни варианта за първо бутващо устройство към усб-то(USB-HDD, USB-FDD,USB-ZIP и още едно не помня как беше) Пробвах и с 4-те да ги сложа като бутващи, но изобщо не отчита че има бутваща флашка. Изобщо не изкарва надписа "Press any key to boot..."  a директно зарежда. Бихте ли помогнали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем. Имам четири различни варианта за първо бутващо устройство към усб-то(USB-HDD, USB-FDD,USB-ZIP и още едно не помня как беше) Пробвах и с 4-те да ги сложа като бутващи, но изобщо не отчита че има бутваща флашка. Изобщо не изкарва надписа "Press any key to boot..."  a директно зарежда. Бихте ли помогнали?

С коя програма е направена флашката? Уверен ли сте, че е буутваща? За лаптоп или компютър става дума, модел, марка? Нормален BIOS или UEFI? Ако е UEFI  - поставете UEFI boot mode на disabled а legasy boot mode на enable Поставяте флашката, системата трябва да я разпознае, тогава рестартирате, влизате в буут менюто и избирате флашката..

Опитай те с WinToFlash 0.8.0055 Beta

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката е направена с Windows 7 USB/Download Tool. ( http://zamunda.net/forums.php?action=viewtopic&topicid=101520) И преди така съм правил бутващи флашки и е нямало проблеми. Иначе става дума за компютър с нормален Bios.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да boot-на. Директно дадох ф12 и влезнах в бут-менюто, от там зададох бутване от Харда и от там избрах флашката и директно започнах процедурата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.