Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам един липсващ елемент на дъното на лаптопа, намира се точно зад захранващата букса. Преди време беше носен на сервиз и те казаха, че проблема е в буксата и реших да си я подменя сам, след разглобяването забелязах, че липсва и елемента. На двете места дето са му били крачетата излиза 19 волта, което е захранващото напрежение от захранването. Ако може некой да сподели какъв е липсващия елемент ще съм много благодарен, или ако го занеса на майстор дали ще го оправят или ще ми кажат да си търся ново дъно.Имам и снимка на липсващия елемент. Модела на лаптопа е ASUS F5N

post-355471-0-88847900-1419419089_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един липсващ елемент на дъното на лаптопа, намира се точно зад захранващата букса. Преди време беше носен на сервиз и те казаха, че проблема е в буксата и реших да си я подменя сам, след разглобяването забелязах, че липсва и елемента. На двете места дето са му били крачетата излиза 19 волта, което е захранващото напрежение от захранването. Ако може некой да сподели какъв е липсващия елемент ще съм много благодарен, или ако го занеса на майстор дали ще го оправят или ще ми кажат да си търся ново дъно.Имам и снимка на липсващия елемент. Модела на лаптопа е ASUS F5N

Защо мислиш че е липсващ ?

А може ли да сложиш тази част на дъното върху лаптопа и да снимаш да видим къде се намира ? (защото не намирам тази част върху дъното на снимки в google)

П.П.Там не стои нищо, като гледам снимките в google.

П.П.Моя грешка, виждам че там стои нещо черно, мисля smd диод, но не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опита ли се, да прозвъниш къде отиват, двете писти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опита ли се, да прозвъниш къде отиват, двете писти?

Горната отива на плюса на захранващата букса, а другата на маса и на минуса на буксата плюса отива и на тоя големия елемент в дясноpost-355471-0-70109200-1419513950_thumb. Но си личи, че е имало елемент там защото са останали пъпките от калая post-355471-0-19638300-1419514207_thumb.

Редактирано от ivan01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горната отива на плюса на захранващата букса, а другата на маса и на минуса на буксата плюса отива и на тоя големия елемент в дясноattachicon.gifelement2.jpg Но си личи, че е имало елемент там защото са останали пъпките от калая attachicon.gifelement1.jpg

Или е някакъв диод, или кондензатор. Лошото е, че трябва да намериш монтажна схема, за да се види какво е, и с каква стойност. Така може, само да гадаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е казано задължително да го има този елемент, виждал съм такива интегрални схеми. Доколкото успях да разгледам други снимки на дъното и там липса въпросния. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсих в нета монтажна схема, ама никаде не открих за тоя модел ,ако имате линк дето може да има такава да знам поне в кой сайт да търся.А иначе съм сигурен че е имало елемент щото си личи калая от спойката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Gust123
      Може ли да се смени процесора?
    • от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.