Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с драйвър Display driver has stopped working and recovered

Препоръчан отговор

Откакто си взех новата карта ми прави този проблем като играя игри , може след 5 минути може след 1 час.

Пробвах с най-новите драйвъри с тези от диска , и още много неща нищо не помогна ..

Някой който разбира може ли да помогне.. ?

Spec :

Inter core i5 3470 3.2GHz 4x

Radeon r9 290 PCS+ 4GB 512 bit

Asus h61 pro btc

Raidmax 735W bronze

8GB Ram

Друго не мисля, че има значение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1812934/735w-raidmax-735ap-modular.html

На пръв прочит - калпаво захранване или дефектна видеокарта. По-скоро залагам на първото, въпреки солидните цифрички на етикета. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли допълнителна захранваща линия (6 или 8 pin)? Ако да - закачен ли е конекторът й?

pci-e-power-connector-2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не , за 1вото не вярвам при стрес тест картата върви по-добре от gtx 970-тка

2рото този кабел мисля , че е вкаран но не съм много сигурен трябва да проверя иначе да има.

3то не

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От микрософт има автоматичен фиксър , не стана , от MSI afterburnera и дадох constant voltage i disablue uspc , барах настройки на уиндоуса , на картата , затворих runnn32.dll това всъщност я оправи за около 1 ден и пак почна. даже на едно място беше казано да се забрани драйвъра на звука който е от AMD драйвера и него забраних пак нищо , продължава и продължава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не , за 1вото не вярвам при стрес тест картата върви по-добре от gtx 970-тка

2рото този кабел мисля , че е вкаран но не съм много сигурен трябва да проверя иначе да има.

3то не

Какво разбираш под стрес тест и как разбра, че карата върви по-добре от GTX970? Все пак не съм забелязал някой да спори, дали GTX970  върви по-добре или не. Щом драйверите крашват, вариантите са общо взето тия - недостиг на захранване поради някаква причина и дефектна или заминаваща си видеокарта. Ако си клоквал, провери си клока и напреженията.  Сега видях, че си писал преди мен. Ами към това трябва да се насочиш - напрежението.  Всъщност, каква е тая к арта - нова или стара? Защото ако е стара, да не е с някой BIOS  самоделка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kartata дъното и захранването са точно на 2 седмици и с една програма за оверклокване имаше резултати. както и да е е всичко е почти чисто ново

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом са нови имат гаранция!Значи звъниш в сервиза и пращаш да го оправят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом са нови имат гаранция!Значи звъниш в сервиза и пращаш да го оправят.

Не е цялото пц в гаранция нещо го прави този проблем , custom е отвсякаде са пръснати частите.. нещо просто не е в ред с същата конфигурация и GTX 750 ti stormx dual  нямаше никакви проблеми

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен това си е проблем на захранването на картата! Някое напрежение ккляка и драйвърът гърми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен това си е проблем на захранването на картата! Някое напрежение ккляка и драйвърът гърми.

Ако пробвам с 500W захранване дали ще стане минималното на картата е 750... да не ми утиде нещо

+ намерих кабела който си показал , те са всъщност 2 и двата са вкарани както трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Срещам инфо за нея като:

Power consumption: >250W (TDP)

77W за CPU

30-40W за останалата консумация.(да няма закачени разни консуматори по USB, като озвучителни тела USB захранени?)

750W не би трябвало да е проблем, освен ако самото захранване има проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

735 ми е захранването вмомента , дали може да е от това -.-

Иначе мога да я пробвам на старото което е 500 но ме е страх да не изгърми нещо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с по-ниска резолюция/честота ще гърми ли пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kartata дъното и захранването са точно на 2 седмици и с една програма за оверклокване имаше резултати. както и да е е всичко е почти чисто ново

Сам казваш - "с една програма за овърклокване...". Какво ще рече това? Коя е тая програма? Ресетна ли стойностите след като приключи с "клока"? да не би да си задал ниско напрежение на картата? GTX750Ti  ползва захранване само от PCI-E  шината и няма как захранването да е причина за краш на драйверите. В смисъл, тоя Raidmax  си подава на дъното захранване, а след това дъното си отговаря за картата. Не че пак не може да има проблеми, но работите са малко по-сложни. Така, че не сравнявай карта с консумация под 50 вата с карта, консумираща над 200 вата и то от захранване, подавано допълнително. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване