Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с въпросния рутер. Ползвам го от 2 месеца с оригиналния firmware, но на 15-тина дни ми забиваше. Така реших да му сложа OpenWRT. След като смених firmware рутера тръгна нормално, когато му направих настройки на Pppoe и му зададох да се свърже се сетих, че не му смених MAC адреса, понеже има филтър на връзката по MAC, тогава рутера заби. Чаках го двайсетина минути, след като не тръгна го рестартирах, тръгна, но ми раздава някакви IP-та от сорта на 169.254.190.16 и subnet mask 255.255.0.0 и изобщо не мога да влезна в настройките, също не дава никакъв Gateway, незнайно защо. Някакви идеи как да влезна в настройките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с въпросния рутер. Ползвам го от 2 месеца с оригиналния firmware, но на 15-тина дни ми забиваше. Така реших да му сложа OpenWRT. След като смених firmware рутера тръгна нормално, когато му направих настройки на Pppoe и му зададох да се свърже се сетих, че не му смених MAC адреса, понеже има филтър на връзката по MAC, тогава рутера заби. Чаках го двайсетина минути, след като не тръгна го рестартирах, тръгна, но ми раздава някакви IP-та от сорта на 169.254.190.16 и subnet mask 255.255.0.0 и изобщо не мога да влезна в настройките, също не дава никакъв Gateway, незнайно защо. Някакви идеи как да влезна в настройките?

Тези адреси ги дава Windows, а не маршрутизатора. Пробвайте да ресетнете маршрутизатора и го настройте наново

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах да го ресетна, но не реагира, също опитах и 30.30.30 reset, но също никаква реакция. Пробвах с Colasoft MAC Scanner но програмата изобщо не го засича.

Редактирано от inventive (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах да го ресетна, но не реагира, също опитах и 30.30.30 reset, но също никаква реакция. Пробвах с Colasoft MAC Scanner но програмата изобщо не го засича.

Изглежда сякаш се е брикнал :( Не е ясно каква е причината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някакъв вариант за unbrick, примерно през USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ресет на OpenWrt се прави по специален начин.

Задай статични записи на ланкартата на компа, например 192.168.1.50 и маска 255.255.255.0 и опитай да достъпиш WEB интерфейса. М/у другото телнета пробва ли го?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах и със задаване на статичен адрес, но пак не мога да достъпя WEB интерфейса. Телнет не съм пробвал, но ще опитам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с NetScan както и с MacScaner изобщо не мога да го засека...  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като сте задали статични адреси, то пуснете един

ping -t 192.168.1.1

След това рестартирайте рутера. Би трябвало да видите поне няколко върнати ping-а. Ако това се случва, то можете да префлашнете отново рутер-а по tftp. Общо взето така: https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?pid=177472#p177472

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато пингвам към 192.168.1.1 и със зададен статичен адрес, и без зададен адрес не ми връща никакви ping-ове. Пробвах и с Telnet и пак не се свързва  :( 

Забравих да кажа, че MacScaner-а ми показва всички IP-а и MAC адреси в мрежата, но на рутера не засича нито IP-то нито MAC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка след като изчетох това http://wiki.openwrt.org/doc/howto/generic.failsafe#in_failsafe_mode и след няколко проби успях да ресетна firmware и рутера тръгна. Благодаря на всички които помогнаха и обърнаха внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.