Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здр. Интересувам се от закупуване на нов лаптоп и бих искал да се посъветвам с някой който евентуално може да ме насочи в някаква посока. Като цяло лаптопа ми трябва за следните неща:

- работа и разработка на Open GL 3.3 приложения

- 3d Development 

- Unity  3d / 3d Engines

- Cad Apps ( Maya, 3ds etc)

- Movies / Music

- Light Gaming (CS , LoL )

- Работа / разработка на бази данни  (MSSQL)

Това са евентуално част от нещата които ще ползвам на машината. Като спецификации съм се ориентирал към нещо такова , основно казано:

- core i5 4200M

- RAM 1600 MHZ ,8/6 GB

- Video Nvdia 

- HDD 5200/7200 RPM

По най различни сайтове гледах доста модели. На НР видях модела ПроБук който разполага с тези спецификации но пък видеото му е АТИ . Като марки съм се ориентирал към Асус , НР  заради добрите отзвуци за тези марки . Бих се радвал да чуя и вашите ! 

Мерси Предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет ?

Ако ще пускате всички тези дейности на веднъж или поне 3 от тях наведнъж се откажете от лаптоп.

Ще е хубаво да има и ssd, 8 гига че мисля че енджина гълташе много.

До сега не съм виждал HDD 7200rpm за лаптоп.Само 3.5" са толкова и дърпат повече ток, не случайно в лаптопите са по малки и по енергоспестяващи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет ?

Ако ще пускате всички тези дейности на веднъж или поне 3 от тях наведнъж се откажете от лаптоп.

Ще е хубаво да има и ssd, 8 гига че мисля че енджина гълташе много.

До сега не съм виждал HDD 7200rpm за лаптоп.Само 3.5" са толкова и дърпат повече ток, не случайно в лаптопите са по малки и по енергоспестяващи.

Не наведнъж , поотделно всяка разбира се. Бюджета е в заглавието на темата (+/-1000). Както казах ПроБука се вмества но е с АТИ

Редактирано от Светлозар Илиев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не наведнъж , поотделно всяка разбира се. Бюджета е в заглавието на темата (+/-1000). Както казах ПроБука се вмества но е с АТИ

Значи че вземете лаптоп, но после ще го модифицирате, интересна идея. :)

А защо проблема ви е с Ati, а нали се досещате че мобилните версии на процесорите не могат да се равняват с пълните версии на процесорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи че вземете лаптоп, но после ще го модифицирате, интересна идея. :)

А защо проблема ви е с Ati, а нали се досещате че мобилните версии на процесорите не могат да се равняват с пълните версии на процесорите.

Ами като цяло не няма да го модифицирам. Смятам че i5 4200M ще ми свърши работа от към процесор защото е от среден клас. За АТИ проблема ми е че Нвидиа са модифицирани за разработка и обработка на 3д приложения. един вид са 1 идея по добри в тази област 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

За тези пари, няма как да закупите лаптоп с хубаво външно видео. Вграденото видео в Intel i5 4200m е Intel HD Graphics 4600, което в тозибюджет е най-доброто. Всички лаптопи до хиляда лева са с външни видеокарти от много нисък клас и са по-слаби от вграденото видео в този процесор. Лаптопа Lenovo B5400, който са ви предложили е чудесен избор, но едната му разновидност е с Nvidia 820M, която е по-слаба от вградената в процесора.

Тук в тази класация, може да ги сравнявате. Няма смсиъл да взимате лаптоп, чиято външна видеокарта е по-слаба от вградената.

Друго, което мгоа да ви посъветвам  да търсите нещо със SSD, 8гб рам минимум (или ще добавите скоро) и задължително матов екран!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари, няма как да закупите лаптоп с хубаво външно видео. Вграденото видео в Intel i5 4200m е Intel HD Graphics 4600, което в тозибюджет е най-доброто. Всички лаптопи до хиляда лева са с външни видеокарти от много нисък клас и са по-слаби от вграденото видео в този процесор. Лаптопа Lenovo B5400, който са ви предложили е чудесен избор, но едната му разновидност е с Nvidia 820M, която е по-слаба от вградената в процесора.

Тук в тази класация, може да ги сравнявате. Няма смсиъл да взимате лаптоп, чиято външна видеокарта е по-слаба от вградената.

Друго, което мгоа да ви посъветвам  да търсите нещо със SSD, 8гб рам минимум (или ще добавите скоро) и задължително матов екран!!!

Добре а как стоят отзивите за Леново и модела като цяло ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет, трудно ще намерите по-качествен. Lenovo b5400 и HP Probook 450 са може би най-добрият и балансиран избор около хиляда лева. Другото е въпрос на конкретни компоненти "под капака". 

Ако искате лаптоп с добра външна видеокарта и добър процесор (без да забравяме задължителното за CAD добро количество рам памет и желателното  SSD), то трябва да отделите повече пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет, трудно ще намерите по-качествен. Lenovo b5400 и HP Probook 450 са може би най-добрият и балансиран избор около хиляда лева. Другото е въпрос на конкретни компоненти "под капака". 

Ако искате лаптоп с добра външна видеокарта и добър процесор (без да забравяме задължителното за CAD добро количество рам памет и желателното  SSD), то трябва да отделите повече пари. 

Мда както и аз си мислех. По горе още в 1-вия пост бях споменал за Пробука който влиза в характеристиките, а леновото не е лошо също. А някой да знае точния модел на Леновото защото само серията е спомената в сайта. Както и външното видео ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл? Не ви разбрах?

Аз си отговорих на въпроса сам след като погледнах . Просто серията идва с различни процесори / рам на различна цена видеото е 720М Нвидия 1ГБ

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, а тази външна видеокарта е лош пример - по-слаба е от вградената в процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, а тази външна видеокарта е лош пример - по-слаба е от вградената в процесора.

Със ? 

Тука пък леновото е с 8гб рам и 820М ГФорс

EDIT: http://www.emag.bg/laptop-lenovo-b5400-s-dvujadren-intel-core-i5-4200m-2-50-3-10-ghz-8-gb-1-tb-sata-5400-rpm-nvidia-geforce-gt-820m-2-gb-free-dos-cheren-59423560-5ws0f98080/pd/D2S25BBBM/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

820 също е супер слаба карта, нали ви дадох линк към една страница, в която са наредени картите по производителност? Там я има и вградената HD Graphics 4600 и може да я сравните с другите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

820 също е супер слаба карта, нали ви дадох линк към една страница, в която са наредени картите по производителност? Там я има и вградената HD Graphics 4600 и може да я сравните с другите...

Е добре един момент ние не градим настолен тука. За тия пари бих казал че е супер и затова което ще го ползвам ще ми свърши работа ако може двете карти да кооперират когато има по-голямо натоварване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре един момент ние не градим настолен тука. За тия пари бих казал че е супер и затова което ще го ползвам ще ми свърши работа ако може двете карти да кооперират когато има по-голямо натоварване

Не се кооперират, работи или едната или другата. Попринцип работи вградената видеокарта, при по-високи натоварвания се настройва да тръгва външната. Точно затова е смислено тя да е по-силна от вградената. Иначе е напълно безмислено.

1. Вградената карта харчи по-малко ток и има по-висока производителност, като отделя по-малко топлина

2. Външната видеокарта харчи повече ток, отделя повече топлина и специално тия двете са с ниска производителност от цитираната вградена. Освен това плащате 100 долара отгоре в цената на лаптопа. На това аз му казвам сериозна минавка.

Наскоро тук във форума едно момче питаше защо като си пусне играта на Nvidia 820m му сече, та там същите неща обяснявахме с колегите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се кооперират, работи или едната или другата. Попринцип работи вградената видеокарта, при по-високи натоварвания се настройва да тръгва външната. Точно затова е смислено тя да е по-силна от вградената. Иначе е напълно безмислено.

1. Вградената карта харчи по-малко ток и има по-висока производителност, като отделя по-малко топлина

2. Външната видеокарта харчи повече ток, отделя повече топлина и специално тия двете са с ниска производителност от цитираната вградена. Освен това плащате 100 долара отгоре в цената на лаптопа. На това аз му казвам сериозна минавка.

Наскоро тук във форума едно момче питаше защо като си пусне играта на Nvidia 820m му сече, та там същите неща обяснявахме с колегите.

Добре аз от твойте коментари останах с впечатлението че за 1000 лв искаме Alienware спецификации. Ето щом не ти харесва тази видео карта има ли лаптоп с по-добра на тази цена , така да задам въпроса ? Едва ли 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз нали това казвам. Взимате си лаптоп само с вградено видео, защото е добро и вградени видеокарти като 720и 820 на Nvidia са по-слаби, та от тях няма смисъл. За 1500лв може да намерите качествен компютър с добро външно видео и процесор, та не говорим за Alienware. Те са друга бира.

Единствено казвам че лаптоп с вградена видеокарта HD Graphics 4600 и външна видеокарта с подобна на Nvidia Geforce 820m производителност е загубена работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се намеся ,тези външни видео карти са таралеж в гащите защото са проблемни.Повечето дефектирали дъна на лаптопи са заради отлепен графичен процесор на външна видео карта.Много трябва да се внимава с лаптопи с външно видео поради спецификата на лаптопите и малкото пространство те трудно се охлаждат и като сложиш една външно видео,което без да е натоварено си държи 60-65 градуса си представи какво става в лаптопа.Скъпите геймърски лаптопи са със по 2 вентилатора и много добро пасивно охлаждане ,но те почват от 2000 лева нагоре.А и както е казал колегата Игнатов некои машини са крайно не балансирани ,външното видео е по-слабо като производителност от вграденото в процесора.Сега въпроса е защо тази в процесора не грее толкова,ами охлаждането е така проектирано ,че радиатора ляга върху кристала на процесора и вентилатора е по-близо и лесно го охлажда.

HP EliteBook8730W   ето как изглежда охлаждането на един хубав и мощен за времето си лаптоп.Това в бюджетен клас няма да го видиш!

Редактирано от McLane (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз нали това казвам. Взимате си лаптоп само с вградено видео, защото е добро и вградени видеокарти като 720и 820 на Nvidia са по-слаби, та от тях няма смисъл. За 1500лв може да намерите качествен компютър с добро външно видео и процесор, та не говорим за Alienware. Те са друга бира.

Единствено казвам че лаптоп с вградена видеокарта HD Graphics 4600 и външна видеокарта с подобна на Nvidia Geforce 820m производителност е загубена работа.

Еми за този бюджет ако имаш по-добро предложение ? Незнам как стоят нещата с АТИ-то на ПроБук 450 предполагам е същата история

Нека и аз да се намеся ,тези външни видео карти са таралеж в гащите защото са проблемни.Повечето дефектирали дъна на лаптопи са заради отлепен графичен процесор на външна видео карта.Много трябва да се внимава с лаптопи с външно видео поради спецификата на лаптопите и малкото пространство те трудно се охлаждат и като сложиш една външно видео,което без да е натоварено си държи 60-65 градуса си представи какво става в лаптопа.Скъпите геймърски лаптопи са със по 2 вентилатора и много добро пасивно охлаждане ,но те почват от 2000 лева нагоре.А и както е казал колегата Игнатов некои машини са крайно не балансирани ,външното видео е по-слабо като производителност от вграденото в процесора.Сега въпроса е защо тази в процесора не грее толкова,ами охлаждането е така проектирано ,че радиатора ляга върху кристала на процесора и вентилатора е по-близо и лесно го охлажда.

HP EliteBook8730W   ето как изглежда охлаждането на един хубав и мощен за времето си лаптоп.Това в бюджетен клас няма да го видиш!

Факт ! Така е но производителя не гледа да угоди на средния клас потребители 

Ето нещо различно : http://laptop.bg/archive/laptops-lenovo-B5400-lenovo_b5400_59423543_128gbssd. И разширяване на рамта от 4->8. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал бюджет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми за този бюджет ако имаш по-добро предложение ? Незнам как стоят нещата с АТИ-то на ПроБук 450 предполагам е същата история

Факт ! Така е но производителя не гледа да угоди на средния клас потребители 

Ето нещо различно : http://laptop.bg/archive/laptops-lenovo-B5400-lenovo_b5400_59423543_128gbssd. И разширяване на рамта от 4->8. 

Точно това исках да кажа. По-добре само на вградено видео, отколкото да се взима излишна външна карта. Това е чудесен избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това исках да кажа. По-добре само на вградено видео, отколкото да се взима излишна външна карта. Това е чудесен избор.

И е чудесно изчерпан :D. Но пък да почетох малко насам натам и реално вградената карта дава повече предимства спрямо тези които се предлагат от сорта на 820/720. Като имам предвид че не съм геймър (понякога разцъквам но нещо леко) и съм играл прилични игри на HD 4000. Ето и др http://laptop.bg/laptops-lenovo-B5400-lenovo_b5400_59423549_128gbssd(само че +8 Гъби  ама ще ми излезе от бюджета с 130-140 лв.)

Въпроса ми би бил съществени разлики в производителността на i3 4000M i5 4200M , на хартия 5-цата е по-добра но колко е това на практика и къде ще се отрази

ПС: DDR3l доклкото знам е ниско волтажна рам памет но предполагам не афектира производителността спрямо стандартна ДДР3 ?

"Also the lower the operating voltage, (1.5v, 1.35v, 1.25v) the faster the memory can theoretically operate because the transition from a zero to a one state requires less voltage shift. It takes less time to go from zero to 1.25 v than it does to go from zero to 1.5v. So the memory cell comes ready sooner."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За РАМ-паметта не мога да ви отговоря, но разликата между i3 и i5 е нищожна. Предполагам и i3 би ви свършил работа, но по-доброто си е по-добро. Лесно се купува допълнително рам памет, процесор по-трудно се сменя (за лаптопи говоря). Ако можете да си го позволите, вземете по-добрия. Възможно е да отложи с някоя друга година купуването на следващият ви лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.