Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички и Весела Коледа, 

имам едно запитване, свързано с интернет връзката или настройките на рутер TP-Link TL WR941N. Проблемът идва от връзката с някои устройства , например телефонът ми и единият лаптоп работят перфектно ,докато работният ми лаптоп разпознава връзката като ограничена. Не мога да разбера и защо таблетът зарежда връзката, обаче, няма интернет. Обаждах се на интернет доставчика, в който 10-минутен разговор ясно и точно ми беше обяснено, че си нямат представа и не се интересуват от запитването ми... Тъй като преди няколко дни се прибрах в България, не съм имал този проблем преди и не знам как да го разреша. Таблетът ми е с Android OS , а лаптопът с Windows 8 .

Благодаря Ви предварително и приятно прекарване на оставащите празници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички и Весела Коледа, 

имам едно запитване, свързано с интернет връзката или настройките на рутер TP-Link TL WR941N. Проблемът идва от връзката с някои устройства , например телефонът ми и единият лаптоп работят перфектно ,докато работният ми лаптоп разпознава връзката като ограничена. Не мога да разбера и защо таблетът зарежда връзката, обаче, няма интернет. Обаждах се на интернет доставчика, в който 10-минутен разговор ясно и точно ми беше обяснено, че си нямат представа и не се интересуват от запитването ми... Тъй като преди няколко дни се прибрах в България, не съм имал този проблем преди и не знам как да го разреша. Таблетът ми е с Android OS , а лаптопът с Windows 8 .

Благодаря Ви предварително и приятно прекарване на оставащите празници.

С каква ОС е работния лаптоп? Какво криптиране ползвате? Колко адреси раздавате от маршрутизатора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия и много често рутера ми прави тези чупки. Просто го рестартирам и се оправят работите.

Ако имаш кабел, свържи го към лаптопа и виж дали ще имаш нет.

Другата опция даваш на джама да забрави връзката рестартираш и компа и рутера и се кънектваш отново и виж дали ще има ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия и много често рутера ми прави тези чупки. Просто го рестартирам и се оправят работите.

Ако имаш кабел, свържи го към лаптопа и виж дали ще имаш нет.

Другата опция даваш на джама да забрави връзката рестартираш и компа и рутера и се кънектваш отново и виж дали ще има ефект.

Свързах кабела с работния лаптоп (Windows 8) и работи без проблем. Не знам защо WiFi само е ограничена връзка. Помислих, че може да има ограничен брой изходящи канали, но и това не е.. Рестартирах рутера, рестартирах лаптопа и няма ефект. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип ако не сте на ТИ с настройките на рутерите е нужно да дойде техник да му платите 5 10 лв за да ви оправи настройките и да имате нет навсякъде .

нямат представа и не се интересуват от запитването ми... Такъв отговор дават малките квартални ланки с по 200 абоната на кръст дори и по малко и тук вие като клиент ще си търсите правата и ще пуснете жалба в комисията за защита на потребителя ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързах кабела с работния лаптоп (Windows 8) и работи без проблем. Не знам защо WiFi само е ограничена връзка. Помислих, че може да има ограничен брой изходящи канали, но и това не е.. Рестартирах рутера, рестартирах лаптопа и няма ефект. 

Трябва да се проверят настройките на рутера, а така през форума няма как да ви помогнем, ще има направи това, направи онова и най-накрая можем да я оплескаме тотално. Ако имате познат който е по на ти с тези работи можете да го повикате да ви помогне.

Другия вариянт, който си мисля е да не е проблема в рутера а в самия windows 8. Пробвахте ли да дадете на windows да забрави тази връзка и да се свържете на ново.

f488aeb37bb1af94cf6c2fe2d7b87c51_120x90.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо място направете един ресет на маршрутизатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти съм убеден, че проблемът е в настройките на рутера. Пробвах с друг сигнал със защита ( парола) , работи отлично. Рестартирах маршрутизатора ,няма разлика. Възможно ли да е позволява сигнал към определени устройства, предварително нагласени или просто е някаква настройка, която не знам как се оправя?

Редактирано от awesoma (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.