Премини към съдържанието
Bandle

Как да разбера дали имам драйвери за видеокартата?

Препоръчан отговор

Здравейте, използвам Linux Mint 17.1 xfce. Видеокартата ми е ATI Radeon HD2600 Pro. Във Driver Manager не открива никакви драйвъри. На по-старо ядро в Linux Mint 13 открива. Как да разбера, дали имам изобщо някакви драйвъри за видеокартата, и дали я разпознава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lspci -vvv
glxinfo | grep Op

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента го използвам виртуално, има ли значение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е на виртуална машина как искаш да стане ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, използвам Linux Mint 17.1 xfce. Видеокартата ми е ATI Radeon HD2600 Pro. Във Driver Manager не открива никакви драйвъри. На по-старо ядро в Linux Mint 13 открива. Как да разбера, дали имам изобщо някакви драйвъри за видеокартата, и дали я разпознава?

Имаш ли изображение на екрана ?

Ако имаш, как става това без драйвър ?

Като гледам в хранилищата, фирменият драйвър (FGLRX / AMD Catalyst) поддържа Radeon HD от серия 5 и по- нови.

Така, че ако имаш нормално изображение на екрана, по- добре остани със свободния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли изображение на екрана ?

Ако имаш, как става това без драйвър ?

Като гледам в хранилищата, фирменият драйвър (FGLRX / AMD Catalyst) поддържа Radeon HD от серия 5 и по- нови.

Така, че ако имаш нормално изображение на екрана, по- добре остани със свободния.

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=Legacy2&os=Linux%20x86_64

Има и за преди HD5000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.