Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , проблема ми е доста сериозен , от много години вече съм клиент на един интернет доставчик който не съм сменял. Скоростта с която съм теглел през годините е била най малко с 7мб/с , а най-много с 11мб/с . От няколко дена като пробвам да си дръпна нещо от замунда чрез Utorent тегленето започва , програмата се наема и стига долу-горе до 8мб/с след което следва спад на скоростта достигащ до 1KB/s . Пробвах да презапиша програмата , изтеглих и  BitTorent и с него същата работа , рестартирах си PC (по принцип ми е на "спящ режим" и вика да пробвам с рестарт), изключвах от тока switch-a , извадих му кабелите  към ТВ и към PC и отново ги свързах и пак не става ! До сега този проблем съм нямал ,за пръв път се появява. След като прочетох 1-2 теми в едната (сходен проблем но не същият) бяха дали като причина HDD-то , Вие как мислите дали то е проблема ?
Ето го хард диска : ATA WDC WD5000AAKX-0 SCSI Disk Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-III) сравнително нов е , старият ми направим проблем и беше в гаранция и ми го замениха с този който е на д/г 1 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ви съветвам да се обадите на доставчика ви първо и да видите проблема дали не е от тях.  Може ли да пробвате директно кабела да влиза в компютъра (а не през switch-a) и да видите там каква ще е работата. Може проблема и от този switch да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , проблема ми е доста сериозен , от много години вече съм клиент на един интернет доставчик който не съм сменял. Скоростта с която съм теглел през годините е била най малко с 7мб/с , а най-много с 11мб/с . От няколко дена като пробвам да си дръпна нещо от замунда чрез Utorent тегленето започва , програмата се наема и стига долу-горе до 8мб/с след което следва спад на скоростта достигащ до 1KB/s . Пробвах да презапиша програмата , изтеглих и  BitTorent и с него същата работа , рестартирах си PC (по принцип ми е на "спящ режим" и вика да пробвам с рестарт), изключвах от тока switch-a , извадих му кабелите  към ТВ и към PC и отново ги свързах и пак не става ! До сега този проблем съм нямал ,за пръв път се появява. След като прочетох 1-2 теми в едната (сходен проблем но не същият) бяха дали като причина HDD-то , Вие как мислите дали то е проблема ?

Ето го хард диска : ATA WDC WD5000AAKX-0 SCSI Disk Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-III) сравнително нов е , старият ми направим проблем и беше в гаранция и ми го замениха с този който е на д/г 1 година.

Мисля, че най-напред е редно да пробваш скоростта на достъп до различни сървъри - използвай speedtest.net .Ало не си наясно нека обясня: ако ти е ясно , моля за извинение - пишеш "speedtest.net" в адресната част на браузера и после ентър. Изчакай да зареди страницата и кликни в/у Begin. Започва теста за скоростта на достъп, но отсрешният сървър е избран от доставчика ти. Скоростта на даунлоуд може да те учуди - тя е максимално възможна и нереална в действителност. Повтори теста, а може и трети път като ти избереш сървъра - ако знаеш например в коя страна е сървъра на торента ти, но това се съмнявам да го знаеш.Реалната скорост при теб ще е около 3 пъти по-неска от измерената в първия тест. Не е изключено да имаш някаква "зараза" - скоро аз имах такъв случай - отклоняване на пътя през далечна детинация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да добавя, че тия измервания към http://www.speedtest.net трябва да бъдат направени при спрян utorrent.

iliyan_pi, скоростите са си съвсем реални. Всякакви отклонения поазват проблеми тук-там (основно в tcp/ip протокола)

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото и това пробвах да видя дали не е от доставчика , но забравих да спомена ето ви и резултати 
Аз съм на 30км от Бургас , това е до сървър на доставчика в Бургас : 4010311393.png
Това е към сървър на доставчика до София :4010313116.png 
Ако трябва и до друг сървър ще пусна и ще Ви пратя резултата!

Аз ви съветвам да се обадите на доставчика ви първо и да видите проблема дали не е от тях.  Може ли да пробвате директно кабела да влиза в компютъра (а не през switch-a) и да видите там каква ще е работата. Може проблема и от този switch да е.

Аз към switcha имам 3 кабела единият е от PC до switch-a , другият е от приемника на ТВ до switcha  и третият е от доставчика към Switch-а (от него идва сигнала )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай тест към чуждестранен сървър. Аз ползвам UK, London, Namesco.

Възможно е BG peering да е с висока скорост, а навън да не е така.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай тест към чуждестранен сървър. Аз ползвам UK, London, Namesco.

Възможно е BG peering да е с висока скорост, а навън да не е така.

4010334932.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От настройките на уторент, можеш да премахнеш трите отметки на „опции за глобален лимит на скороста“  и трябва да се оправи работата.4e769410441ee1db.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Увеличи си кеша на торент клиента на първо време.

iliyan_pi, скоростите са си съвсем реални. Всякакви отклонения поазват проблеми тук-там (основно в tcp/ip протокола)

Имаше време, в което в някои интернет доставчици на работниците се забраняваше да тестват със speedtest, понеже давал нереално ниски скорости. Не знам от какви съображения е била забраната. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като теглите торенти огледайте добре отдолу на програмата дали пише претоварване на дисковия кеш ако го пише ето тия причината и аз имах такива главоболия но по ръчнах настройките на кеша и се оправи .И да ще е добре преди да теглиш да видиш колко са сийдърите и скоростта на speedtesta мисля че това второто е излишно да се проверява но за всеки случай

Увеличи си кеша на торент клиента на първо време.
Имаше време, в което в някои интернет доставчици на работниците се забраняваше да тестват със speedtest, понеже давал нереално ниски скорости. Не знам от какви съображения е била забраната.

На мене винаги ми е давало точни скоростти и не съм се оплаквал зависи от твоето и на доставчика ти оборудването и на мене никой никога не ми е забранявал да си меря скоростта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От настройките на уторент, можеш да премахнеш трите отметки на „опции за глобален лимит на скороста“  и трябва да се оправи работата.4e769410441ee1db.gif

1:1  са настройките и пак е така а и торентите си имат сийд и лийч , не знам

post-342611-0-99732600-1419515227_thumb.

Редактирано от Метин Шабан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някои интернет доставчици на работниците се забраняваше да тестват със speedtest, понеже давал нереално ниски скорости...

ЗАщото показват реални скорости, които са по-ниски от договорените и за да не се дразнят клиентите и да ги залват с въпроси и заявки за отстраняване на проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кой ви каза че Спийдтест дава меродавни резултати? Скоростта зависи от много неща, сийдъри, лийчъри и т.н. Ако преди сте случвали на локален/и пиър/и от вашата VLAN мрежа може и да сте достигали 100 Мбит. Това са много променливи. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кой ви каза че Спийдтест дава меродавни резултати? Скоростта зависи от много неща, сийдъри, лийчъри и т.н. Ако преди сте случвали на локален/и пиър/и от вашата VLAN мрежа може и да сте достигали 100 Мбит. Това са много променливи. :)

Виж на снимката пише колко са

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са стойности, които вие задавате в клиента. Далеч не означава че точно толкова пиъри ще се свържат. Самата P2P система е с много променливи, това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше само за този торент добре, но аз пробвах и други има някакъв проблем ,след нова година ще си слагам ССД и след преинсталацията ще видим дали пак ще е така ако до тогава някой знае какво да направя да пише !
П.П : Приятели има някакво подобрение , отидох да се изкъпя и уторента си го оставих без някакъв замисъл,като се върнах гледа то сваля с по 8-11мб/с (до тук добре) :Д , след което пускам си аз радостен chrome-a и гледам скоростта как пада на 2мб/с и след малко пак на 1кб/с ! Защо става така ? Преди примерно си играя игра пуснал съм си музика от нета , във фейсбоок-а съм + говоря по скайп и пак си теглеше със висока скорост (най-малко 7мб/с)

Редактирано от Метин Шабан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗАщото показват реални скорости, които са по-ниски от договорените и за да не се дразнят клиентите и да ги залват с въпроси и заявки за отстраняване на проблеми.

Резултатите от speedtest зависят от натоварването на сървъра, канала до сървъра и настройките на мрежовите устройства по пътя. Много често се дава приоритет на едни неща пред други. Съответно Speedtest може да подава неправилна информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж като падне скороста от долу на торент клиента не пише ли претоварване на диска.На мен редовно ми се случва и след време се оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD  и торент в едно изречение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай кометата аз с utorrent редовно имах проблеми а с нея никакви, но си зависи и от торента, от два дена не съм теглил нищо, но преди това бях малко отпуска и теглих доста и на много торенти имах проблеми като твоите с колебания на скоростта. Пробвай от друг сайт да теглиш, не само от замунда, да видиш там дали ще е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD  и торент в едно изречение...

??????????????????????????????????

Виж като падне скороста от долу на торент клиента не пише ли претоварване на диска.На мен редовно ми се случва и след време се оправя.

Наистина го пише , това има ли оправяне ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откровенно казано,не съм се занимавал,защото след известно време се оправя.А и аз качвам на външен диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са стойности, които вие задавате в клиента. Далеч не означава че точно толкова пиъри ще се свържат. Самата P2P система е с много променливи, това е.

Да, и да добавя - не сравнявайте резултатите от спийдтеста и свалянето на торенти.

При теста вие си комуникирате с един сървър, менкате си пакети и толкоз. Сървъра ви обръща макс внимание.

При свалянето - зависи както от броя сийдъри, така и от техните приоритети в момента. Случвало ми се е един да ми сиийдва с 6 MB/s и в следващия момент да падне под 1 MB/s.

Накратко - с колкото ви дават, с толкова ще сваляте.

Когато сваляте за проба - избирайте някой много популярен торент, с много сийд.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер Имам много странен и изнервящ проблем при свалянето на торенти с програмата Uttorent !!! Значи всеки път като тръгна да свалям нещо ми отваря в браузера нов прозорец в който пише :
      uBlock Origin предотврати зареждането на страницата:
      http://cdn.bitmedianetwork.com/
      Блокиращ филтър
      ||bitmedianetwork.com^
      Намерен в: Peter Lowe’s Ad and tracking server list
      Каквото и да правя немога да вляза в този сайт всеки път блокира Така ... ако някой случайно знае какъв е този сайт cdn.bitmedianetwork и защо всеки път като ме тегля нещо ме праща към него ... нека да ми пише да обясни и ако има някво решение да спре да се показва всеки път като свалям нещо Мерси Предварително 

• от GTodorov007
      Здравейте,
      използвам интернет на мтел 75 Mbps, но когато пусна speed test mtel, съответно ми показва че download ми е 4,5 - 6 (някой път стига до 10), а Upload минава над 50-60, на друг компютър който е по стар си вдига около 60 Mbps на download
      компютъра ми е AMD Phenom 9500 Quad-core 2,20ghz, ram 8gb, Windows 7 - 64 bit
      имам Антивирусна Node32 (Ъпдейтната база данни, та ме съмнява да са вируси..)
      Правих разни настройки като да задам Bandwitch enable и на 0%, махнах Windows Defender, Windows Firewall, спрях антивирустната за да пусна теста, но същата работа...
      Теста го направих от Google chrome
      Сега направих speedtest от мобилен телефон през wi-fi и ми дава 76 Mbps , нещо по компютъра ми е гнило явно..
    • от Game Mottder PRO
      Здравейте, имам въпрос и се надявам да ми отговорите и помогнете. Не мога да използвам максималната скорост на интернета си. Към Виваком съм и съм с рутер. Преди около 9 месеца подписах нов договор, понеже си купувах нов смартфон. Договора включва интернета, мобилните данни от сим картата и телевизионния пакет. В стария договор скоростта на интернета е била 10 mbps и съм си свалял с 1 мб, което мисля, че е нормално. Според новия договор обаче се увеличава скоростта на интернета на 20 mbps, а телевизионния пакет от най-малък става стандартен + нова сим карта, заради телефона. Така до тук добре, каналите се увеличиха значително, от телевизията нямам оплаквания, скоростта на интернета обаче вместо да се учеличи и да свалям с около 2,5 MB (20 mbps), аз свалям по-бавно от преди (1 mb) , сега свалям със 700 кб , повече от 800 кб не е качвало. Една вечер свалях един торент и скоростта стигна до 2,5 mb  и бях много доволен, обаче беше за малко и после си се върна старата скорост. Когато правя тест за скоростта изчислява 6,13 mbps и наистина с толкова си свалям, обаче трябва да е 20 mbps , имате ли идея от какво може да е и как да се оправи?
    • от StefanoV08
      Добър вечер, преди няколко часа се сдобих с нов компютър, но след като започнах да свалям разни работи като музика или игри забелязах, че много бавно се сваля няма как да е от интернета зашото на другия комп скороста е перфектна 
      П.С. Имам ЛАН карта и кабела за нета е свързан там
    • от kvkkvk
      Здравейте! Имам въпрос относно домашната ми мрежа - защо по Wi Fi не мога да достигна повече от 54 мегабита, каквото и да правя? Скоростта по кабела е двойна - 100 мегабита. Рутера ми е TP-Link Archer C2 AC750. Пробвах различни настройки, но не става.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.