Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ozic

Проблем при сглобяване на компютър от два други

Препоръчан отговор

Имам два настолни компютъра, които по отделно не стават за нищо. Даже не знам какви са им параметрите, с каква ОС са и т.н. Избрах си единия и от втори му прехвърлих РАМ памет и записвачка. Не съм слагам драйвери за записвачката и РАМ-а. Стартирах го и ми изписа следното:

************** IDE DRIVES INSTALATION ERROR ***************

For best reliability & perfomance, please change the stand alone slave drive to master. System halt ...

Какво трябва да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам два настолни компютъра, които по отделно не стават за нищо. Даже не знам какви са им параметрите, с каква ОС са и т.н. Избрах си единия и от втори му прехвърлих РАМ памет и записвачка. Не съм слагам драйвери за записвачката и РАМ-а. Стартирах го и ми изписа следното:

************** IDE DRIVES INSTALATION ERROR ***************

For best reliability & perfomance, please change the stand alone slave drive to master. System halt ...

Какво трябва да направя?

Закачили сте записвачката на отделен кабел и дъното иска когато там има само едно устройство то да е настроено от джъмперите на мастер а в момента не е. На самата записвачка има схема с позицията на джъмпера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледайте твърдия диск на компютъра, който се опитвате да включите. В единия от двата края на твърдия диск (там където се включват кабелите от дъното и захранването) трябва да има едни стърчащи метални пръчици:

masterslave.jpg

След като ги откриете огледайте указанията по твърдия диск. Трябва да има някъде по лепенките върху диска указано в какво положение трябва да е джъмпера (Jumper) за да е устройството във режим "master".

jumpers9rh.png

След като го намерите, просто го поставете на мястото където е указано на вашия диск, че трябва да се намира в положение "master".

П.п. Изпревариха ме. Значи може проблема да е в записвачката и за това системата да не стартира?

Редактирано от wickerman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачили сте записвачката на отделен кабел и дъното иска когато там има само едно устройство то да е настроено от джъмперите на мастер а в момента не е. На самата записвачка има схема с позицията на джъмпера.

+1 Ето така:

3218e08a-e8eb-11e2-b093-12313815f3b4-jum

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах записвачката и смених само РАМ-а, но пак ми изписва същия надпис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...