Премини към съдържанието
mitko9940

Малко помощ относно овърклок на ниско профилна видео карта

Препоръчан отговор

Напоследък съм доста недоволен от моята видео карта (ниско профилен модел) AMD Radeon hd 7470 2gb , и бих ви помолил за малко помощ.Ако може да ми кажете дали ще може да се овърклокне видео картата без да има лоши последици , и с какъв софтуер.Видеото върви около 35-37 градуса когато е на 0%GPU Load VDDC- 0.900-0.975V когато не се използва, благодаря ви предварително. :)   En7VrUe.png

Редактирано от mitko9940 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверяваш дали имаш пари за ново видео, ако прецакаш сегашното.
Теглиш MSI Afterburner и Kombustor. С afterburner-а се прави клока, а с другото се проверява. 
Слагаш 5 mhz на ядрото или рамта на видеото и пускаш тест за 15 минути. След като започне да се реска компа/ да дава грешка от теста, връщаш малко честотите и си готов. 

Иначе от клок на тая карта няма смисъл. Колкото и да я мъчиш, няма да стане много по-силна. Нещо като трабант със спортен ауспух ще е.... 
Моя съвет: Ако те сърбят ръцете и имаш пари за нова - бъзикай я, ще научиш нещо. Но ако нямаш средства за нова - гледай си сериалчетата на нея, докато събереш пари за по-мощна.

Картата е слаба и клок на нея е безполезен. Най-много 5-10% да и вдигнеш, а това е около 1-2 кадъра (fps) в игрите. Това ти го казва човек изгорил две карти от клок. 
И ако снимката е актуална - драйвера ти е стар. обнови го.

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма да се опитвам да я клоквам видеокартата единственото което може да се случи е да я изпържа и накрая да купувам нова , но разглеждам някои модели като Radeon R7 260 MSI 1GB  звучи ми доста добре клок 1050mhz 128 бита , дали си заслужава?150 лева в емага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да. 260, 265, 295, 970, 980 - все яки карти. ако ще взимаш 260х, гледаи да е 2гб ддр5 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че по принцип не трябва да разчиташ много на овърклок. Пиши какви игри играеш и колегите ще ти препоръчат нещо подходящо. Евентуално може и на старо - особено ако има остатъчна гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да. 260, 265, 295, 970, 980 - все яки карти. ако ще взимаш 260х, гледаи да е 2гб ддр5 

Гледах тук там няколко бенчмарка на 260х и ми грабна окото не е много скъпа ,пък е що годе добра за леки игрички или някоя по тежка на ниска резулюция, гледам да продам стария компютър да може една такава да си взема и да разцъквам с нея.

Мисля, че по принцип не трябва да разчиташ много на овърклок. Пиши какви игри играеш и колегите ще ти препоръчат нещо подходящо. Евентуално може и на старо - особено ако има остатъчна гаранция.

Battlefield 3/4 , Far Cry 3(не можах да намеря някой видеоклип на 260х как се представя на тая игрица ,но предполагам че ще е нещо като моята 840м или малко по слабо) Bioshok Infinite  Outlast CS:GO NFS  и подобни игрици евентуално и Titanfall .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах тук там няколко бенчмарка на 260х и ми грабна окото не е много скъпа ,пък е що годе добра за леки игрички или някоя по тежка на ниска резулюция, гледам да продам стария компютър да може една такава да си взема и да разцъквам с нея.

Battlefield 3/4 , Far Cry 3(не можах да намеря някой видеоклип на 260х как се представя на тая игрица ,но предполагам че ще е нещо като моята 840м или малко по слабо) Bioshok Infinite  Outlast CS:GO NFS  и подобни игрици евентуално и Titanfall .

260Х по-слабо от 840М ? Какъв виц изръси просто си нямаш на идея...С тази карта можеш да играеш всяка игра на почти максимални без АА..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

260Х по-слабо от 840М ? Какъв виц изръси просто си нямаш на идея...С тази карта можеш да играеш всяка игра на почти максимални без АА..

Да вярно ,че 260х излиза по-добра , аз се кефя на 840м че вади по 40 картинки на секунда докато играя far cry 3 на ултра , то тогава амд-то ще кърти , също прочетох на няколко места ,че разликата между R7 260x и R9 270x  не е голяма ,нещо от сорта на 50% , което е доста интересно , единственият проблем който остава е дали видеото ще влезе в щайгата ми :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вярно ,че 260х излиза по-добра , аз се кефя на 840м че вади по 40 картинки на секунда докато играя far cry 3 на ултра , то тогава амд-то ще кърти , също прочетох на няколко места ,че разликата между R7 260x и R9 270x  не е голяма ,нещо от сорта на 50% , което е доста интересно , единственият проблем който остава е дали видеото ще влезе в щайгата ми :(

50%,Колега ти пиян ли си 50% е огромна разлика,това са от 40 на 60 фрейма все едно...  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

50%,Колега ти пиян ли си 50% е огромна разлика,това са от 40 на 60 фрейма все едно...  :D

Това за пиянството малко го има :D  така де , от всичко видяно разбрах че е читаво видео , като събера малко кеш ще видя дали ще си взема едно такова , те не са много големи и тря влязат в щайгата ,но като стигнем до последния компонент там съм много колеблив ,а именно захранването ,има ли начин да се каже дали ще може да издържи новата видео карта спрямо колко ток дърпа старата (защото вмомента нямам възможност да отворя кутията и да видя колко вата е захранването) или ако има някакъв софтуер да ми кажете ,че искам да проверя така или иначе какво ми е захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за пиянството малко го има :D  така де , от всичко видяно разбрах че е читаво видео , като събера малко кеш ще видя дали ще си взема едно такова , те не са много големи и тря влязат в щайгата ,но като стигнем до последния компонент там съм много колеблив ,а именно захранването ,има ли начин да се каже дали ще може да издържи новата видео карта спрямо колко ток дърпа старата (защото вмомента нямам възможност да отворя кутията и да видя колко вата е захранването) или ако има някакъв софтуер да ми кажете ,че искам да проверя така или иначе какво ми е захранването.

Май ще трябва да го сменяш,защото е маркова машина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да отвора тези дни кутията и да видя какво е захранването и дали ще е достатъчно за това видео ,опасявам се ,че ще е слабичко но дано не е така :(        П.С видях че препоръчват минимум 450W захранване и мисля ,че го покривам

Редактирано от mitko9940 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.