Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Попадна ми един лаптоп fujitsu l1300, но с 2 акаунта - име (примерно Пешо) и гост. Мислех, че Пешо е админ. Направих си live cd с ophcrack, но на двата акаунта паролата излиза empty, а имаше и други, като срещу срещу техните пароли беше празно поле. Успях да вляза със safe mode и там видях, че Пешо и администратора са съвсем различни акаунти (т.е. Пешо не е админ), а в ophcrack видях, че админа няма парола, пробвах да вляза в админа с ctrl+alt+del, защото той не се показваше в списъка при стартиране и без парола не се получи. Имате ли идея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че Пешо и администратора са различни потребители, не означава, че Пешо няма администраторски права.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинстал ако собственика е до тебе .Иначе  не вярвам някой да ти отвори очите как да разбиеш паролата на чужда  техника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нулирай/замести паролата на администратора през дос

Сигурен съм че ще намериш през гугъл как се прави. Има и филмчета :)

ориентировъчен хелп - rename cmd.exe to sethc.exe

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали е писал, че нито Пешо нито администратора имат пароли.

Аз не разбирам, какво иска той.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали е писал, че нито Пешо нито администратора имат пароли.

Аз не разбирам, какво иска той.

Не е ясно какво гледа и къде. Не съм тествал дали ophcrack ще покаже забранените акаунти

С net user като оправи юзърите всичко ще си дойде на мястото.

Редактирано от sheky (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук нали не помагате за престъпления. Евентуално краден лаптоп...На който някой иска да разбие паролата на истинския собственик. На мен що ей така не ми "попадват" лаптопи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук нали не помагате за престъпления. Евентуално краден лаптоп...На който някой иска да разбие паролата на истинския собственик. На мен що ей така не ми "попадват" лаптопи?

Защото не те знаят като "човека, който разбира от компютри" ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама на ХП ще стане ли това нещо?

Оправи ми деня :D Добре, щом е нужно, ще обясня. На един приятел преди няколко години са му подарили тоя лаптоп, като той вече не го ползва и реших да го взема, за да видя дали ще стане нещо от него:) Той в момента не може да се свърже с първия собственик, и единствения начин да сложа линукс, пък и да мога да записвам/трия програми е да вляза с админа. Тъй че, не си прави прибързани заключения ;)
Редактирано от Twingo™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама на ХП ще стане ли това нещо?

Оправи ми деня :D Добре, щом е нужно, ще обясня. На един приятел преди няколко години са му подарили тоя лаптоп, като той вече не го ползва и реших да го взема, за да видя дали ще стане нещо от него :) Той в момента не може да се свърже с първия собственик, и единствения начин да сложа линукс, пък и да мога да записвам/трия програми е да вляза с админа. Тъй че, не си прави прибързани заключения ;)

Ще стане на всеки windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм те оправял...Пък де да знам, бях доста на градус. Значи според теб се е състояла поредица от подарявания, като в крайна сметка все някога е имало първи собственик, т.е. и на твоя приятел лаптопа е бил подарен вече употребяван, а не нов.  Направо ми оправи вечерта. Прозвуча като самата истина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, появи се нов проблем. Вчера всичко беше нормално, днес включвам и син екран  :no-no: Проблемът е, че не мога да вляза в сервизното меню с F8 - с него ми отваря буут менюто. Като пробвам да вляза в сейф мод, пак син екран и се ресва. 

Хиренс ще свърши ли работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.