Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Весела Коледа !

Приятели , сега по празниците събирам пари и искам да си направя една хубава конфигурация. Разбира се , ще ми трябва вашата помощ , точно затова и пускам тази тема. Максималния бюджет е 900 лв , но ако има горница 20-30 лв , не е проблем. Разполагам с монитор (19 инчов) , мишка , клавиатура , колонки и тн. Компютъра ще се ползва за интернет , филми , клипове , игри .. Много голям мерак имам за GTA 5 сега като излезе за  PC. Пробвах се да направя конфигурация , ако може дайте своето мнение и поправете там където съм сбъркал. Ето това е : http://nikem-bg.net/cart/48235p1r1003976p1r49615p1r1172p1r50129p1r50899p1r52426p1rf.html. Благодаря Ви предварително ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Athlon II X4 Quad Core 860K, 3.70GHz, BOX, FM2+

POWERCOLOR 260X 2GBD5-DHV3E/OC PCI-E 3.0

GEIL 8GB DDR III 1600MHz

SEAGATE 1TB

GIGABYTE F2A88XM-DS2, AMD A88X, DDR III 2133/1866/1600/1333, VGA, DVI, FM2+

EVGA Захранване 430W Active PFC, 100-W1-0430-KR

COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU

Около 825 лв.

пс. Това реално ти е най-добрия процесор за сокета. Не гледай такива с вградена графика понеже са безсмислени

след като ще купуваш видеокарта. Ако не е ясно тая вградена графика си я плащаш не ти е подарък.

Значително по-добра видеокарта (260Х vs 240) както и по-добро дъно което ще поддържа следващото поколение процесори.

CM N300 която си избрал не е налична никъде та алтернативата е N200. Ако събереш още някой лев вкарай и едно SSD.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти харесва кутията си избери някоя друга ATX.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги разбирам много , но AMD A10-6790K X4/4.3G/FM2/BOX не е ли по-добре от I3-4160 3.6GHZ/3MB/LGA1150/BOX ? 

Трудно е да се каже, но бих предпочел Intel в случая щом бюджета позволява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, това което ти си избрал е APU (видео карта и процесор в едно), което е безмислено.

Най-доброто за парите си, според мен:

ASUS-H81M-C 1150

4GB-DDR3 1600 A-DATA

I3-4160 3.6GHZ 3MB LGA1150 BOX

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3

PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G

EVGA 500W Bronze 100-B1-0500-KR

Обща стойност: 929.25 лв. с ДДС

Ако ти е много, взимаш това + Palit VGA PCI-Ε Nvidia GTΧ 750Ti 2GΒ OC Storm X. Общо 880,87лв.

Общо взето по-малка кутия, по-слабо захранване и малко по-лоша видео карта.

Редактирано от TheLion17 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно е да се каже, но бих предпочел Intel в случая щом бюджета позволява

Много ми хареса твоето предложение ! Искам само да попитам дали i3 ще се справя със игрите (ако си струва да посъбера малко повече за i5!?) , тези 4 GB RAM достатъчни ли са , както и захранването от 430W ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми хареса твоето предложение ! Искам само да попитам дали i3 ще се справя със игрите (ако си струва да посъбера малко повече за i5!?) , тези 4 GB RAM достатъчни ли са , както и захранването от 430W ? 

Да i5 си заслужава заради четирите ядра, от които се възползват игрите. RAM паметта е най-лесна работа - добавя се още една плочка от 4 GB в бъдеще. Захранването - никакви проблеми с тази конфигурация.

ПС: Ако бюджета нарасне до 1000лв - влизат i5 + 8GB RAM което е оптималния вариант, иначе си остава предложението ми като вариант.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В игрите разликата между i5 и i3 ще е минимална. Повече си заслужава да събереш още 40лв за GTX750Ti - по-хладна, по-икономична, както и най-важното - по-силна за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, това което ти си избрал е APU (видео карта и процесор в едно), което е безмислено.

Тогава защо му предлагаш такъв?  :D

Уточнявай се какво точно имаш предвид като говориш на човек които си няма идея от хардуер.

пс. На АМД поне може да им се признае че имат варианти със и без графика в ниския клас а във високия логично са без.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В игрите разликата между i5 и i3 ще е минимална. Повече си заслужава да събереш още 40лв за GTX750Ti - по-хладна, по-икономична, както и най-важното - по-силна за игри.

Ами не съм съгласен - i5 ще се представи по-добре от i3 в дадени игри въпреки хипертрединга на i3

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам му такъв, защото е най-добрият вариант на Intel в ниския ценови клас.

@techmaniac Аз не казах, че i5 няма да е по-добър от i3, просто за игри си заслужава повече да се напъне повече за по-хубава видео карта, отколкото за процесор.

Редактирано от TheLion17 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

80 лв. за кутия с горен монтаж на захранването и една перка?

N200 е 74 лв. с долен монтаж и две перки. Освен това отзад се поддържа по-голям диаметър докато FD-то може да му се сложи макс 92 мм.

GB B85M-DS3H е с по-добро аудио и даже спестяваш за едно кафенце.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лайъна говори колкото да не заспи...Сложи нещо повече от 270Х на 4160 да види що е ботълнек...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

80 лв. за кутия с горен монтаж на захранването и една перка?

N200 е 74 лв. с долен монтаж и две перки. Освен това отзад се поддържа по-голям диаметър докато FD-то може да му се сложи макс 92 мм.

N200 я няма в Никем .. Има COOLERMASTER Force 500

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това какво е? http://nikem-bg.net/computer-components/CM-N200-BLACK--USB3--NO-PSU/description.html А и наистина да я нямаше Никем не е единствената фирма в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на предложената конфигурация от мен,какво не ти хареса ? Като само захранването е с по малко ватове, но на тази видео карта не и пука с какво захранване е, защото е много икономична. О и предложената от мен конфигурация е по-евтина с 30лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено,че е по-добре B85M PRO4 и GTX750TI.

Естествено,че е по-добре B85M PRO4 и GTX750TI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цъ по-добро е GB B85M-DS3H.

GTX750TI е по-нова карта и има предимства ама е значително по-скъпа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Р9 270 струва колкото 750ти,тоест ако няма да записваш геймплей взимай нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Николай Алексиев
      Здравейте, не съм сигурен че темата е за тук, но ми се видя най-близо по смисъл.
      Та с няколко думи, търся човек ентусиаст, който да има свободно време и познания със софтуер
      за видео обработка за взаимно създаване и поддържане на YouTube канал.
      Идеята ми е аз да правя хип-хоп , денс, машъп и екстендед версии на популярни
      песни а втори човек да се занимава с видеото и ъплоуда. За отличен образец на идеята ми 
      може би е каналът на Trap Nation, искам да се получи нещо подобно.
      Пускам и линк към soundcloud акаунта ми, като там са качени малка част от готовите неща.
      Ако има ентусиасти нека ми пишат за да видим какво можем да създадем заедно.
      ::::::::::::::::::::Soundcloud Nikso:::::::::::::::::::: 
    • от Obscurity
      Привет
      Искам да си купя някаква аудио система основно ще я ползвам за слушане на музика
      За в момента съм се прицелил във 
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/vertical-90-p268314871/
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/v-15-bt-p337488666/
      https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/r1280db-2-0-p370574491/?sgst=1
      На първо място това което бих искал е по качествен звук,дали edifier 1280db би изкарал по качесвено звучене от другите които пък имат екстри като фм радио аларма.ккак са oneconcept със баса тази марка от скоро я научих и нз нищо за тях
      Основно за източник на сигнала ще ползвам таблет или смартфон няма да ги връзвам за комп кое би било по доброт.
    • от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.