Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Весела Коледа !

Приятели , сега по празниците събирам пари и искам да си направя една хубава конфигурация. Разбира се , ще ми трябва вашата помощ , точно затова и пускам тази тема. Максималния бюджет е 900 лв , но ако има горница 20-30 лв , не е проблем. Разполагам с монитор (19 инчов) , мишка , клавиатура , колонки и тн. Компютъра ще се ползва за интернет , филми , клипове , игри .. Много голям мерак имам за GTA 5 сега като излезе за  PC. Пробвах се да направя конфигурация , ако може дайте своето мнение и поправете там където съм сбъркал. Ето това е : http://nikem-bg.net/cart/48235p1r1003976p1r49615p1r1172p1r50129p1r50899p1r52426p1rf.html. Благодаря Ви предварително ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Athlon II X4 Quad Core 860K, 3.70GHz, BOX, FM2+

POWERCOLOR 260X 2GBD5-DHV3E/OC PCI-E 3.0

GEIL 8GB DDR III 1600MHz

SEAGATE 1TB

GIGABYTE F2A88XM-DS2, AMD A88X, DDR III 2133/1866/1600/1333, VGA, DVI, FM2+

EVGA Захранване 430W Active PFC, 100-W1-0430-KR

COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU

Около 825 лв.

пс. Това реално ти е най-добрия процесор за сокета. Не гледай такива с вградена графика понеже са безсмислени

след като ще купуваш видеокарта. Ако не е ясно тая вградена графика си я плащаш не ти е подарък.

Значително по-добра видеокарта (260Х vs 240) както и по-добро дъно което ще поддържа следващото поколение процесори.

CM N300 която си избрал не е налична никъде та алтернативата е N200. Ако събереш още някой лев вкарай и едно SSD.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти харесва кутията си избери някоя друга ATX.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги разбирам много , но AMD A10-6790K X4/4.3G/FM2/BOX не е ли по-добре от I3-4160 3.6GHZ/3MB/LGA1150/BOX ? 

Трудно е да се каже, но бих предпочел Intel в случая щом бюджета позволява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, това което ти си избрал е APU (видео карта и процесор в едно), което е безмислено.

Най-доброто за парите си, според мен:

ASUS-H81M-C 1150

4GB-DDR3 1600 A-DATA

I3-4160 3.6GHZ 3MB LGA1150 BOX

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3

PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G

EVGA 500W Bronze 100-B1-0500-KR

Обща стойност: 929.25 лв. с ДДС

Ако ти е много, взимаш това + Palit VGA PCI-Ε Nvidia GTΧ 750Ti 2GΒ OC Storm X. Общо 880,87лв.

Общо взето по-малка кутия, по-слабо захранване и малко по-лоша видео карта.

Редактирано от TheLion17 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно е да се каже, но бих предпочел Intel в случая щом бюджета позволява

Много ми хареса твоето предложение ! Искам само да попитам дали i3 ще се справя със игрите (ако си струва да посъбера малко повече за i5!?) , тези 4 GB RAM достатъчни ли са , както и захранването от 430W ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми хареса твоето предложение ! Искам само да попитам дали i3 ще се справя със игрите (ако си струва да посъбера малко повече за i5!?) , тези 4 GB RAM достатъчни ли са , както и захранването от 430W ? 

Да i5 си заслужава заради четирите ядра, от които се възползват игрите. RAM паметта е най-лесна работа - добавя се още една плочка от 4 GB в бъдеще. Захранването - никакви проблеми с тази конфигурация.

ПС: Ако бюджета нарасне до 1000лв - влизат i5 + 8GB RAM което е оптималния вариант, иначе си остава предложението ми като вариант.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В игрите разликата между i5 и i3 ще е минимална. Повече си заслужава да събереш още 40лв за GTX750Ti - по-хладна, по-икономична, както и най-важното - по-силна за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, това което ти си избрал е APU (видео карта и процесор в едно), което е безмислено.

Тогава защо му предлагаш такъв?  :D

Уточнявай се какво точно имаш предвид като говориш на човек които си няма идея от хардуер.

пс. На АМД поне може да им се признае че имат варианти със и без графика в ниския клас а във високия логично са без.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В игрите разликата между i5 и i3 ще е минимална. Повече си заслужава да събереш още 40лв за GTX750Ti - по-хладна, по-икономична, както и най-важното - по-силна за игри.

Ами не съм съгласен - i5 ще се представи по-добре от i3 в дадени игри въпреки хипертрединга на i3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам му такъв, защото е най-добрият вариант на Intel в ниския ценови клас.

@techmaniac Аз не казах, че i5 няма да е по-добър от i3, просто за игри си заслужава повече да се напъне повече за по-хубава видео карта, отколкото за процесор.

Редактирано от TheLion17 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

80 лв. за кутия с горен монтаж на захранването и една перка?

N200 е 74 лв. с долен монтаж и две перки. Освен това отзад се поддържа по-голям диаметър докато FD-то може да му се сложи макс 92 мм.

GB B85M-DS3H е с по-добро аудио и даже спестяваш за едно кафенце.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лайъна говори колкото да не заспи...Сложи нещо повече от 270Х на 4160 да види що е ботълнек...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

80 лв. за кутия с горен монтаж на захранването и една перка?

N200 е 74 лв. с долен монтаж и две перки. Освен това отзад се поддържа по-голям диаметър докато FD-то може да му се сложи макс 92 мм.

N200 я няма в Никем .. Има COOLERMASTER Force 500

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това какво е? http://nikem-bg.net/computer-components/CM-N200-BLACK--USB3--NO-PSU/description.html А и наистина да я нямаше Никем не е единствената фирма в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на предложената конфигурация от мен,какво не ти хареса ? Като само захранването е с по малко ватове, но на тази видео карта не и пука с какво захранване е, защото е много икономична. О и предложената от мен конфигурация е по-евтина с 30лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено,че е по-добре B85M PRO4 и GTX750TI.

Естествено,че е по-добре B85M PRO4 и GTX750TI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цъ по-добро е GB B85M-DS3H.

GTX750TI е по-нова карта и има предимства ама е значително по-скъпа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Р9 270 струва колкото 750ти,тоест ако няма да записваш геймплей взимай нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• Гост
      от Гост
      Толкова търсих но нищо не ми излиза 
      не помня текста нито кой я пееше но помня че бяха две певици (чалга е) и пееха за мъж , клипа имаше мъж който работи във бар и беше барман до колкото си спомням , песента не нова а е от по старите.
      ако някой се сеща за коя песен говоря моля пишете
    • от Soviet Soldier
      Здравейте!

От известно време забелязвам, че еквалайзерът в приложението на google "Play Music" отсъства. Какво се е случило, вече и за това ли трябва да се плаща, или просто е премахнат напълно? С Андроид 9 съм и всичко по телефона е актуализирано. След последната актуализация преди седмици на Play Music еквалайзерът, който се намираше в "Настройки" изчезна. Някаква информация по въпроса? 
    • от Zhin
      Максимална сума, с която разполагам е 5.000 лв, която не включва периферия, вече си имам такава. 

Идеята е да се ползва за игри на 144hz 4к монитор WoW, Reforged, Path of exile.

Държа да е сравнително тих и да не стържи колкото стар китайски вентилатор (ако може да събуди ленива котка, не е ОК).

По възможност с 2080 / TI rtx msi/rog и интел процесор.

500 gb ~ ssd като hdd не е нужно да е повече от 2 tb , 16 / 32 ram 
    • от Vasko Mihaylov
      Здравейте,
      Хванал съм се със следния проект. Правя видеа за специфичен удар или движение. Имам нужда от sofrware който може да отчита кои  мускулни групи работят по време на движението. Платени варианти също е опция.  
      Допълнително, аз знам точно кои мускулки групи се вкючват в определено вдижение и не е необходимо sofrware да засича това. Може sofrware само да визуализира в 3Д самото мускулно движение. И да не забравя трябва да мога да го интегрирам към видеото.
      Благодаря за предложенията!

• от ToniAnkov
      Здравейте! Преди 1 седмица си сглобих нов компютър и преди 1 или 2 дни му свързах втори монитор. Проблема ми е че когато играя някои определени игри (Fortnite например) компютъра след 20-30 минути му изгасват мониторите но самата система си работи и свети всичко по компютъра (мишката и клавиатурата също си остават включени), но мониторите изгасват и трябва компютъра да се рестартира. Мисля си че проблема може да е във видео картата. Моделът е AMD Radeon RX 570. Дали може да е от втория монитор или да прегрява? Моля за помощ благодаря предварително! 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване