Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер! Знаете ли някоя програма за добавяне на фон вместо зелен екран, т.е. от една снимка да замените зеления екран или фон със снимка или пейзаж? Благодаря, предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер! Знаете ли някоя програма за добавяне на фон вместо зелен екран, т.е. от една снимка да замените зеления екран или фон със снимка или пейзаж? Благодаря, предварително!

Има, фотошоп, гимп, photokey

И какви са тези идиотски цветове, които ползвате?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, фотошоп, гимп, photokey

И какви са тези идиотски цветове, които ползвате?

Много благодаря за отговора и не знам защо ги използвам, може би имам твърде много свободно време. Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по лесно да маркирате и копирате желания обект от едното изображение и да преместите негово копие на фона който желаете, вместо да си играете да сменяте фона около обекта. Това е даста повече работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговора и не знам защо ги използвам, може би имам твърде много свободно време. Лека вечер!

Може би ще е разумно да оползотворявате свободното си време с нещо по-полезно :)

Не е ли по лесно да маркирате и копирате желания обект от едното изображение и да преместите негово копие на фона който желаете, вместо да си играете да сменяте фона около обекта. Това е даста повече работа.

Не е по-лесно. Пробвай да маркираш примерно портрет с всичките косъмчета като ползваш само инструменти. И след това пробва с изолиране на зеления фон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще е разумно да оползотворявате свободното си време с нещо по-полезно :)

Не е по-лесно. Пробвай да маркираш примерно портрет с всичките косъмчета като ползваш само инструменти. И след това пробва с изолиране на зеления фон

https://www.youtube.com/watch?v=u1cTI1AUDdg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Ти правил ли си го? По всички косъмчета и ъгли на дрехи и плавни преливки на цветовете на лицето.. Да не мислиш че идиоти са измислили зеления екран само за да се правят на интересни?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти правил ли си го? По всички косъмчета и ъгли на дрехи и плавни преливки на цветовете на лицето.. Да не мислиш че идиоти са измислили зеления екран само за да се правят на интересни?

Едва ли автора на темата е професионалист и му е на зор да изкусурява заниманието си на такова ниво. Ако беше профи, въобще нямаше да я създава, защото щеше да знае всичко което му е необходимо. Показал съм му лесен начин да направи това, което вероятно желае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли автора на темата е професионалист и му е на зор да изкусурява заниманието си на такова ниво. Ако беше профи, въобще нямаше да я създава, защото щеше да знае всичко което му е необходимо. Показал съм му лесен начин да направи това, което вероятно желае.

Ти ли не разбираш или  аз не обяснявам като хората? Това, което ти предложи е много по-прецизно, но много по-трудоемко и иска много време, търпение и умения. При зеления екран нещата стават много по-просто и бързо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ли не разбираш или  аз не обяснявам като хората? Това, което ти предложи е много по-прецизно, но много по-трудоемко и иска много време, търпение и умения. При зеления екран нещата стават много по-просто и бързо

Ето го отговора :)

А зеления фон не идва от само себе си. Тъй или иначе, обекта около който ще се сменя фона, трябва да е маркиран предварително, за да знае софта кое е обект и кое фон. Така че общо взето два са начините. И при двата обекта се маркира. Аз предлагам след като се маркира, да се копира и да се премести върху предварително подготвен фон, или върху друго изображение. Вие предлагате след маркирането, в същото изображение да се смени фона около избрания(маркиран, селестиран, или който термин с това значение да решите да използувате. Уверявате, че маркирането на обекта и разделянето му от фона е трудната част. Е, тя няма как да се избегне.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го отговора :)

А зеления фон не идва от само себе си. Тъй или иначе, обекта около който ще се сменя фона, трябва да е маркиран предварително, за да знае софта кое е обект и кое фон. Така че общо взето два са начините. И при двата обекта се маркира. Аз предлагам след като се маркира, да се копира и да се премести върху предварително подготвен фон, или върху друго изображение. Вие предлагате след маркирането, в същото изображение да се смени фона около избрания(маркиран, селестиран, или който термин с това значение да решите да използувате. Уверявате, че маркирането на обекта и разделянето му от фона е трудната част. Е, тя няма как да се избегне.

Аз не коментирам въобще дали ще копирам обекта и ще го сложа на ново изображение или ще подменя изображението на съществуващия.

Аз говоря за това че е едно да маркирате изображението с разни селектори, друго е да се ползва зелен фон за подпомагане на маркирането

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от Martin Mirazchiyski
      Здравейте!
      Ползвам лаптопа си повече от 5 години и с течение на времето от честото отваряне и затваряне екрана се клати при леко подбутване или местене на лаптопа. Имате ли идея дали държачите или скобите (не знам как се наричат), които държат екрана към основното тяло на преносимия компютър могат да се притегнат, така че екрана да не се клати?
      Надявам се да сте разбрали какво имам в предвид.
    • от megato
      здравейте днес бях на училище и изведнъж по стълбите си испуснах телефона ми и сега едната половина на екрана работи другата не работи само черно .помогнете ми
      модел:lenovo a6000

• от ngdt
      Здравейте.
      Днес се опитах да преисталирам Windows-ът на лаптопа си. Пуснах да се инсталира от usb устройство, преминах през няколко фази на инсталация/extract-ване на файловете и по едно време машината прегря и се угаси... Когато се опитам да го пусна се появява син екран с грешка 0x00000024, не се получава и да инсталирам win наново от usb-то. Моля помогнете, проблемът е сериозен и ще съм много благодарен на отзовалите се!
    • от xXx*Triple*xXx
      Привет Вчера си смених компа когато пристигна в офис на Еконт имах опция тест и преглед и както си му е реда тествах гледах дали е същото процесора видеокартата рама харддиска и така всичко си беше ток и жица Беше с прясно инсталиран Windows 7 Ultimate 64bit ... 1вото нещо което направих след като се прибрах и го свързах с кабелите захранващ,за интернет,мишка,клавиатура и всичко останало е изтеглих League of Legends и я пуснах да се инсталира всичко си беше отлично държеше си стабилно 70-80фпс на максимални нстройки но малко задълбочих темата ... Вечерта си изтеглих и инсталирах CS 1.6 Warzone и ето ти проблем когато зареди играта ми дава черен екран Когато местя с мишката нагоре надолу се чува тракането из менюто затварям играта през Task Manager и всеки път едно и също пробвах с друга версия на играта но пак същия проблем Четах из разни форуми пробвах с този вариант влиза се в "regedit" =>Отиваш в HKEY_CURRENT_USER\Software\Valve\Half-Life\cstrike и триеш папката Setting => Пусни играта и си оправи настройките.Пробвах с това но без ефект пак същия черен екран Някой ако има малко познание и има някво решение за поправка на проблема нека драсне някой друг ред Видеокартата е HD 4670 1GB PCI 128bit Процесора е Intel Xeon E5420 Рам памет 4GB HDD 250GB
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.