Премини към съдържанието
sonaki

Кой Windows 7 да инсталирам на лаптопа

Препоръчан отговор

Здравейте,

наскоро инсталирах Windows 8.1, но изникна един проблем който ме кара да се върна на Windows 7, но този път няма да е Ultimate понеже е много тежък като за лаптоп. Проблема е, че флашката за интернет на оранжевия оператор не работи с по-висока версия от Windows 7, а най-евтината флашка е 49,99 и нямам намерение да давам 50 лв за да ползвам с Windows 8.1.

Лаптопа е Acer Aspire E1-531G

Процесор: Intel Pentium B960 (2-ядрен, 2.20 GHz, 2MB кеш)

RAM: 4GB (1x 4096MB) - DDR3, 1600MHz

VGA: Intel HD Graphics 2000 + NVIDIA GeForce 710M (1GB DDR3)

HDD: 750GB SATA (5400 оборотa/минута)

Windows-а предполагам нещо да е около Proffesional версията, но не знам коя ще е най-добре като за параметрите на лаптопа. Лаптопа не се използва за някакви необичайни приложения. Най-вече гледане на филми, интернет и отвреме на време игри (имам си настолен компютър за игри). Така, че не мисля че правилната версия е Ultimate в тоя случай, но ако може да ме посъветвате коя да сложа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Home/Ultimate за тези цели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

наскоро инсталирах Windows 8.1, но изникна един проблем който ме кара да се върна на Windows 7, но този път няма да е Ultimate понеже е много тежък като за лаптоп. Проблема е, че флашката за интернет на оранжевия оператор не работи с по-висока версия от Windows 7, а най-евтината флашка е 49,99 и нямам намерение да давам 50 лв за да ползвам с Windows 8.1.

Лаптопа е Acer Aspire E1-531G

Процесор: Intel Pentium B960 (2-ядрен, 2.20 GHz, 2MB кеш)

RAM: 4GB (1x 4096MB) - DDR3, 1600MHz

VGA: Intel HD Graphics 2000 + NVIDIA GeForce 710M (1GB DDR3)

HDD: 750GB SATA (5400 оборотa/минута)

Windows-а предполагам нещо да е около Proffesional версията, но не знам коя ще е най-добре като за параметрите на лаптопа. Лаптопа не се използва за някакви необичайни приложения. Най-вече гледане на филми, интернет и отвреме на време игри (имам си настолен компютър за игри). Така, че не мисля че правилната версия е Ultimate в тоя случай, но ако може да ме посъветвате коя да сложа?

Windows 7 Professional SP1 и разреши игрите в контрол панела. Добавяне и премахване на компоненти на Windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който и да сложиш ще върви безпроблемно на тази конфигурация!Само да е 64 битова гледай.

Ето ти какво има в различните версии Линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да то за параметри си е добре, обаче отначало докато зареди доста бави и понякога като не правиш нищо и като седнеш докато зацепи явно му трябва едно SSD да заспят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да е 64 битова гледай.

Това защо ??? Гледам в конфигурацията - 4GB RAM, а и някой програми са по-стабилни в 32 битова версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това защо ??? Гледам в конфигурацията - 4GB RAM, а и някой програми са по-стабилни в 32 битова версия.

4 гб рам е напълно достатъчно за x64. 

Редактирано от bezgreshnia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 гб рам е напълно достатъчно за x64. 

Аз и на 3 мога да сложа 64, ама к'ъф е смисъла ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и на 3 мога да сложа 64, ама к'ъф е смисъла ?

x86 приложенията бавно започват да губят поддръжка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който искаш  и ако може да е купен ще е екстра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото да му прочете всичката рам памет ,инак максимум 3.2 гб при 32 бит конфигурация :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои са тези "някоЙ" програми? 

Моят опит показва обратното - някои програми вървят по-добре в 64-битовия си вариант. Защото натоварват по-пълно възможностите на процесора.

А това, че Windows 7  x64 заемал повече памет, първо, че не винаги е вярно, и второ - не означава, че е нещо лошо. Отдавна се знае, че той се разпростира според наличната RAM. И това донякъде е правилно, по този начин се увеличава бързодействието на компютъра.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото да му прочете всичката рам памет ,инак максимум 3.2 гб при 32 бит конфигурация :)

Ще види, ама малко зор.

Като гледам - интелското видео ще лапна 1 и нещо си GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гласувам за Ultimate x64.
И ето един пример с Photoshop, за да не ми е много гол поста :P ...

post-13782-0-28533200-1420047959_thumb.j

https://helpx.adobe.com/photoshop/kb/64-bit-os-benefits-limitations.html

А Ultimate - защото имаш всичко и след време като ти се наложи да ползваш някоя от функциите му да не се биеш по главата защо си сложиш Home. Като си го оптимизираш ще върви достатъчно добре.

Редактирано от ivo_girata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.