Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам един въпрос - За първи път ще преинсталирам лаптоп и искам да попитам нещо по специално има ли - като настройки за Wi-fi или подобни настройки... Win 7 ще слагам... Благодаря предварително ! 

Редактирано от Желязко Димитров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да инсталираш драйвери ако системните такива не работят добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По коректно ми звучи - изтегли си и си инсталирай драйвърите от сайтовете на производителите на съответните компоненти.

При инсталация на много неща се слага въпросните Майкрософтски системни драйвъри, които даже и да работят стабилно, не дават максимума на устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да започнеш да преинсталираш, ако всеоще има работещ Windows, си изтегли и инсталирай http://www.boozet.org/dd.htm Double Driver.  с негова помощ сканирай и архивирай не-Microsoft-ските драйвъри на дял, който няма да форматираш. Пак там запази и Double Driver(двата файла dd.exe  и dd.dll). Като завърши преинсталиирането, стартирай отново Double Driver и избеери Restore Drivers.

Успех!

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос - За първи път ще преинсталирам лаптоп и искам да попитам нещо по специално има ли - като настройки за Wi-fi или подобни настройки... Win 7 ще слагам... Благодаря предварително ! 

Има една купчина настройки ... За WI-FI са лесни, само трябва да избереш наличната мрежа, и да въведеш паролата ѝ. Другото изисква повече работа - актуализиране на наличните драйвери и намиране на липсващите, регионалните настройки, индексиране на дяловете (аз винаги го изключвам), Windows update, System restore, Power Plan, изключване на Windows Defender и UAC, слагане на моя набор от икони и курсора на мишката, Screensaver и Wallpaper-и, инсталиране на антивирусна и помощни програми ... Това е, за което се сещам на първо време, има и още :)

Преди да започнеш да преинсталираш, ако всеоще има работещ Windows, си изтегли и инсталирай http://www.boozet.org/dd.htm Double Driver.  с негова помощ сканирай и архивирай не-Microsoft-ските драйвъри на дял, който няма да форматираш. Пак там запази и Double Driver(двата файла dd.exe  и dd.dll). Като завърши преинсталиирането, стартирай отново Double Driver и избеери Restore Drivers.

Успех!

Мда ... И ако има дефектни или неактуални драйвери - да се пренесат на чистата инсталация, така ли?  :huh: И защо?

Ако има въпросителни в Device Manager, или ако някои драйвери не работят както трябва - тогава се търсят нови. И най-добре е да са от сайта на производителя на съответния хардуер. 

И не винаги най-новите драйвъри са най-добри. Пример за това е моят лаптоп, на който последната версия на Catalyst не можеше да се инсталира. Но с една от по-старите си работеше перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда ... И ако има дефектни или неактуални драйвери - да се пренесат на чистата инсталацията версия на Catalyst не можеше да се инсталира. Но с една от по-старите си работеше перфектно.

ако все още има работещ Windows

Под работещ Windows имах предвид работеща система с безпроблемни драйвъри.

тогава се търсят нови. И най-добре е да са от сайта на производителя на съответния хардуер.

И не винаги най-новите драйвъри са най-добри.

За мен единствено видео драйвърите трябва да се инсталират от инсталатор. И, да, основно при тях е е тази аномалия: Новият драйвър невинаги е най-добрият (особено за ATI и nVidia!)

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.