Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте и весела коледа на всички.

По принцип ми е ясно,но обещах на едно приятелче което в момента си купува компютър,да попитам.

Може и да сме пропуснали нещо.Ще се ползва за игри.Всякакви и нови и стари и тежки и леки както и любителски фотошоп,но това не е приоритет.

За 2011-3 не може да става дума! Все пак човека дава доста пари,но не ги е намерил на пътя и фактора цена-качество има значение.

Това е конфигурацията.

Ето и една картинка.

PC.jpg

Човека си вече си е купил кутия .А и дъното вече е поръчал защото го е намерил в друг сайт за 237 евро и е скочил.По принцип му бях препоръчал Maximus VII Hero,но той искаше задължително Wi-Fi и долу горе добър звук вграден.

Би ме интересувало дали сме пропуснали някой фрапиращ недостатък на някой от компонентите.Човека иска тих компютър,който да бъде и много бърз.Затова и някой и друг градус повече не е проблем (охладителя на процесора) или картата не е най-най-най-бързата,но пък би трябвало да е най-добрия компромис от шум и скорост.На първо време без водно охлаждане но ако тези компоненти са му шумни ще е с водно.Едвам го навих първо да види дали ще му пасне така а да не скача веднага на вода.При ССД-то не би трябвало да има спор,харда и рам паметта са сложени просто да ги има,така че ако там има по-добър вариант бих се радвал да го чуя.

Захранването знам,че има много фенове на SS ,аз пък съм фен на be Quite,а и за това специално съм убеден че е изключително тихо.

Но нямам никакъв проблем с разумни доводи в полза на друго.Това че едното ще е голд пък другото платин изобщо не е фактор.

Човека иска да не го чува и да знае че е компонент който няма да му прави въртели и след някоя и друга година и някой и друг ъпгрейд.

Обещал ми е така и така ще му го сглабям аз,да ми го остави да го раздвижа,така че каквото и да излезе обещавам тестове и картинки. :)

Благодаря за мненията предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам забележки към избора на HDD-то. Според мен да се насочи към "черната" серия на WD. 

Иначе другото е на 6 - особено видеото и проца.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже наскоро си взех GTX980 и разглеждах вариантите и - по-добре вземи на gigabyte . По-добро охлаждане + по-високи честоти 1228 MHz срещу 1190 MHz . Разликата е минимална, но заради охлаждането си заслужава + на него имаш blue led, който свети и можеш да го нагласяш как да свети ( само син цвят е )

Gigabyte_GTX980_Card_Top_LED-600W.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такава конфигурация 1TB е малко според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си е добре даже твърдия диск - с 3-те години гаранция. Аз лично нямам забележки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 155 еврака не може ли да се намери по-добро захранване?

http://www.mindfactory.de/product_info.php/760-Watt-Seasonic-Platinum-Modular-80--Platin_821552.html

http://www.mindfactory.de/product_info.php/760-Watt-Corsair-AXi-Series-Modular-80--Platin_820135.html

http://www.mindfactory.de/product_info.php/800-Watt-Fractal-Design-Newton-R3-Modular-80--Platin_818930.html

http://www.mindfactory.de/product_info.php/750-Watt-Seasonic-G-Series-G-750-Modular-80--Gold_928831.html

http://www.mindfactory.de/product_info.php/750-Watt-Corsair-RM-Series-Modular-80--Gold_932933.html

http://www.mindfactory.de/product_info.php/750-Watt-CoolerMaster-V-Series-Modular-80--Gold_970134.html

http://www.mindfactory.de/product_info.php/800-Watt-Fractal-Design-Tesla-R2-Non-Modular-80--Gold_818936.html- Това е екстра ако се търси нещо по-евтино но не е модулно!

пс. Платиненият Сиисоник има хибриден режим и когато не е под сериозен товар перката въобще не работи та няма дори тих шум!

С това не искам да кажа че другите ще бъдат шумни а че е добър избор в това отношение.

P_series_04.jpg

Казваш че сертификата не те вълнува в такъв случай и модела на Корсар е идеален вариант предвид колко струва.

RM750-FAN-NOISE.png

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е избрал Be Quiet значи иска тишина. По-добри от тях в тази сфера няма,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bлагодаря за мненията.

В интерес на истината дилемата със захранването беше между be Quite и SS от първия линк.

А иначе разликите са в нюансите.Казах му да си избере сам и в полза на първото натежаха много повечето продадени бройки и съотвено много повечето практически мнения от хора които са го купили.

Хибридния модус на SS би трябвало също да го прави много тих но не съм го виждал на живо,за be Quite точно този модел мога да гарантирам че съм чувал как не се чува :) .

И с този хардуер вътре никое от тези захранвания няма дори и приблизително да бъде натоварено на 100%.Ще видим за момента тогава със захранването.

За картата:

Четох че е най-бързата 980 в момента обаче че на 100% натоварване прави мазало с 240 вата и 5,6 Sone като на практика реално в игри държи само с 30 мгхц по-висок бууст от MSI-то(1380 -> 1350).Та затова от гледна точка  на тишината без кой знае каква загуба на скорост МSI.

Харда също е вътре по критерий продадени бройки и положителни мнения от хора.Според него даже и 1Тб са му много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е избрал Be Quiet значи иска тишина. По-добри от тях в тази сфера няма,

В коя сфера колега?

Първо при такъв тип система за тишина не може и да става дума, второ има достаъчно висок клас захранвания които при определени натоварвания са безшумни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията е супер, само че ако иска след време да дига процесора, определено голямото желязо няма да го спаси от температурите. Е зависи на каква бройка се падне, но определено за това животно му трябва водно и то не стоково ами с помпа и резервоар, но това може да се инсталира след 2 годинки, защото сега стоково с турбото е напълно достатъчен. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих заменил RAM-та с 16GB-Crucial-Ballistix-Tactical или с 16GB-Corsair-Vengeance-LP-Black. За по-екстремен оувърклок този охладител ще се издъни. 

Поздрави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За захранване ви предлагам 850 Watt EVGA SuperNOVA G2 Modular 80+ Gold , като качество , цена и ватове е най-изгодно!

Производство е на суперфлаър на тяхната лийдекс платформа и е изключително стабилно захранване!

Получаваш пълна модуларност и 10 години гаранция след регистрация в официалния сайт ,като за Евга лоша дума за гаранционно обслужва лично аз не съм чувал!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз въобще не съм прочел от автора на темата че ще се клоква, особено пък екстремно, затова не залитайте в тази посока. А и екстремния клок и тишината не са съвместими понятия(поне в рамките на бюджета от тази тема).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За охладител може да се насочите към raijintek triton, като в Англия на 16 януари се чакат първите доставки , за Германия трябва да проверите в магазина от който ще пазарите евентуално кога и дали ще се доставя

TRITON vs H100I - значително по-добре се представя , като това е охладител който може да бъде обслужван, идва с 3 вида оцветители на течността и може дори да се разширява и да охлажда и други компоненти(за това по-форумите са скептични ,дали помпата ще може да смогне да охлажда процесор и видео примерно).

Има един минис - стоковите вентилатори са доста шумни , но компанията е пуснала две версии по-евтината върви без вентилатори!

Ето и приблизителни цени в Англия ,които на мен много ми допадат!

Raijintek Triton AIO Water Cooling Solution -70 паунда

Raijintek Triton Core Edition AIO Water Cooling Solution -55 паунда , като този комплект е за предпочитане + добавяне на две добри перки за целите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо тоя топуз на Ноктуа  може да сложи нещо такова NZXT KRAKEN X41 140mm Complete Water Cooling

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой наистина не е казвал нищо за клок още по-малко за екстремен.Когато му стане бавен процесора :lol6: може леко да се клокне,затова е и К а не обикновенния или дори XEON,но в близките 2-3 години няма да се пипа.

Ще повторя,човека иска максимална скорост И тишина с лек превес в приоритета за скоростта.Определил си е и около 500 евро бюджет за водно охлаждане,но се остави да го убедя да пробва първо така дали ще му е шумен.Опитвам се да го убедя да си вземе UHD монитор по-добре и сериозни слушалки.(макар че с дъното ще му подарят слушалки след регистрация)Топуза не е най-най но е добър компромис от доста по-добро охлаждане от стоковия и почти безшумен до 50%.А в сравнение на нестокови въздуши охладители от долу горе висок клас,разликите в охлаждането са пренебрежимо малки,така че спокойно може човек да си купи този който му хареса или му влезне в кутията.

Жалко че той избърза с кутията и си поръча тази,но все пак няма аз да я гледам всеки ден.

Без да навлизаме в принципни спорове и да се почват таблици с тестове и температури - за псевдоводните изобщо и дума не може да става.Колкото и да напредна развитието им ако изобщо ще е водно ще е истинско такова.Дотогава ще си кара с въздушните.Затова и картата е тази и топуза е в конфигурацията.Нямам нищо против хората на които им харесва или им пасва на нуждите,но нито аз бих сложил в моя компютър такова животно ,нито ще препоръчам на някой който ме е питал за съвет.Още по-малко в конфигурация за 2000 евро.Kraken съм чувал,само че не този модел,на клокнат 8350 и като казвам чувал,точно това имам предвид.Просто не!

EVGA-та обаче ме впечатли с едно нещо - пишат хората че кабелите са доста дълги така че ще го вземем под внимание.Аз съм си патил от къси кабели и това определено е фактор.

Благодаря още веднъж за мненията - показаха че посоката е вярна,остана да се фиксира захранването и харда.За рам мисля че така или иначе количеството продължава да бъде основният фактор.Това с честоти латенции и прочие наистина е когато някой се хвърли да изтиска последния половин % от системата.Иначе ако не е някое оребрено животно дето да стърчи и подпира разни работи е без значение.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой наистина не е казвал нищо за клок още по-малко за екстремен.Когато му стане бавен процесора :lol6: може леко да се клокне,затова е и К а не обикновенния или дори XEON,но в близките 2-3 години няма да се пипа.

Ще повторя,човека иска максимална скорост И тишина с лек превес в приоритета за скоростта.Определил си е и около 500 евро бюджет за водно охлаждане,но се остави да го убедя да пробва първо така дали ще му е шумен.Опитвам се да го убедя да си вземе UHD монитор по-добре и сериозни слушалки.(макар че с дъното ще му подарят слушалки след регистрация)Топуза не е най-най но е добър компромис от доста по-добро охлаждане от стоковия и почти безшумен до 50%.А в сравнение на нестокови въздуши охладители от долу горе висок клас,разликите в охлаждането са пренебрежимо малки,така че спокойно може човек да си купи този който му хареса или му влезне в кутията.

Жалко че той избърза с кутията и си поръча тази,но все пак няма аз да я гледам всеки ден.

Без да навлизаме в принципни спорове и да се почват таблици с тестове и температури - за псевдоводните изобщо и дума не може да става.Колкото и да напредна развитието им ако изобщо ще е водно ще е истинско такова.Дотогава ще си кара с въздушните.Затова и картата е тази и топуза е в конфигурацията.Нямам нищо против хората на които им харесва или им пасва на нуждите,но нито аз бих сложил в моя компютър такова животно ,нито ще препоръчам на някой който ме е питал за съвет.Още по-малко в конфигурация за 2000 евро.Kraken съм чувал,само че не този модел,на клокнат 8350 и като казвам чувал,точно това имам предвид.Просто не!

EVGA-та обаче ме впечатли с едно нещо - пишат хората че кабелите са доста дълги така че ще го вземем под внимание.Аз съм си патил от къси кабели и това определено е фактор.

Благодаря още веднъж за мненията - показаха че посоката е вярна,остана да се фиксира захранването и харда.За рам мисля че така или иначе количеството продължава да бъде основният фактор.Това с честоти латенции и прочие наистина е когато някой се хвърли да изтиска последния половин % от системата.Иначе ако не е някое оребрено животно дето да стърчи и подпира разни работи е без значение.

Ами конфигурацията която сте изградили е на топ ниво за цокъла и за това мислим ,че ще се клоква - в нея присъстват висок клас охладител и дъно за 500лв. ,много малко хора купуват толкова скъпи части за евентуален лек клок.

Та е трябвало да те послуша и за дъно - един Maximus Ranger за 300лв. щеше да му е достатъчен, а wi fi-а може да се изгради и с http://www.netis-systems.com/en/products/Dualband-Series/904.html#.VJ5e4e0-8FA,където е значително по-добре от вграденото в дъното зареди големите антени и струва около 50лв.

Защо не се спрете на безвентилаторно охлаждане за процесора и като реши да клоква малко просто да му добавите една 140мм перка.

http://www.thermalright.com/html/products/cpu_cooler/macho_zero.html?panel=4

За видеото помислете за смяна с мси 970 , която не е чак толкова по-слаба, но за сметка на това значително по-евтина!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами конфигурацията която сте изградили е на топ ниво за цокъла и за това мислим ,че ще се клокiва - в нея присъстват висок клас охладител и дъно за 500лв. ,много малко хора купуват толкова скъпи части за евентуален лек клок.

Та е трябвало да те послуша и за дъно - един Maximus Ranger за 300лв. щеше да му е достатъчен, а wi fi-а може да се изгради и с http://www.netis-systems.com/en/products/Dualband-Series/904.html#.VJ5e4e0-8FA,където е значително по-добре от вграденото в дъното зареди големите антени и струва около 50лв.

Защо не се спрете на безвентилаторно охлаждане за процесора и като реши да клоква малко просто да му добавите една 140мм перка.

http://www.thermalright.com/html/products/cpu_cooler/macho_zero.html?panel=4

За видеото помислете за смяна с мси 970 , която не е чак толкова по-слаба, но за сметка на това значително по-евтина!

Аз предлагам 850 ватовата евга с 2 клокнати 970-ки в sli.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека е максималист и това че са скъпи не му пречи толкова ако и качеството отговаря.Ако му бях казал че му трябва i7-5930K със съответното дъно и рам,сега щяхме да водим друга дискусия по съотвено други чаркове...И това е при положение ,че наистина не е някой който къса парите от дърветата.Наистина в България малко хора ще си купят нещо освен ако не е абсолютно необходимо,но тук хората са свикнали да не правят компромиси с качество и изобщо да не купуват докато не могат да си позволят това което искат и им трябва.В стария му компютър има радеон 2900XT купен когато това е била High End карта,така че го разбирам...донякъде.Аз просто искам да му помогна за парите си да купи нещо,дето като седне пред него и да каже "Машала!"

Моето мнение беше че и тои като мен ще изключи 60% от контролерите на дъното и никога повече няма да се сети че ги има.Обаче само получих по някое време снимка че го е поръчал :) .

Първия вариант беше с Hero VII,същия процесор без К понеже той не може и не знае да клоква,8 гб рам и точно на мси 970-та.Това с 550 вата SS Gold и 128 гб SSD.

Oбаче от приказка на приказка в посока "какво може да се купи нагоре и колко по-добро е" стигнахме до варианта горе.И върви обяснявай че за примерно 10-15% повече скорост не е икономически изгодно да дадеш 40% повече пари.Уж всичко беше ясно и да сега нямам нужда от толкова яки работи и по-тънките ще ми вършат работа,стигнахме до репликата "Ако някой ти каже че ще ти подари компютър,какъв би си избрал" и малко по-късно "Да това е,веднъж го купувам,няма всяка година да го сменям"

Както казах едвам му потуших мераците за водно охлаждане.Разбрахме се да почака да види дали и така ще му бръмчи много и го прилъгах да почака докато си купя аз и да се науча как се правят нещата пък тогава ще го оправим и него.Иначе аз лично за 500 евро бих му добавил един UHD  монитор и нещата заспиват с 980-а.Поне да разбере защо дава толкова пари за карта.

За SLI не искам да чувам след като 4 години се радвах на Crossfire.Няма сила на този свят която да ме убеди че е по-доброто решение ,освен ако целта на компа не е да върти 3Dmark  по цял ден.

По принцип почти всички тук сме с такива за wi-fi,защото рутърите на AVM ги раздават доставчиците без пари а и са сериозни животни като качество.Човека също си има няколко даже,но вградено та вградено.....Върви обяснявай,че и това не е точно вградено ми е с кабел и антенка.

По въпроса за пасивното. Не знам защо,но имам сериозни опасения че с дори и не клокнат 4790К ще му дойде нанагорно на охладителя.....Така както ги виждам нещата,така или иначе най-шумната част от тази машина ще бъдат вентилаторите на кутията,така че мисля че няма нужда чак от толкова финни мерки за сваляне на шума. ;)

Дано като го съберем да ми го остави поне един ден да му бодна моята карта и да врътна някой тест.Ще ми е много интересно моя "дъртак" дали и доколко спъва 290Х.Засега не съм имал проблем с нищо от това което правя,но кой знае....

Това вече друга тема.

Пак благодаря на всички за мненията и като се върна от отпуска ще пиша пак как е развитието.Пък надявам се и скоро с картинки и тестове.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами човека наистина излиза ,че трудно би сменил мнението след като ти като приятел си му давал правилни насоки!

Пожелавам ви да сте живи и здрави и безпроблемна работа с машината!

Все пак винаги може да нахалстваш и да се опиташ до последния момент да го убедиш за картата , все пак след няколко месеца се задава и пълния Максуел та може спокойно да го изчака със "слабата 970-ка" :Д

Такава система според мен заслужава и едни слийвнати кабели - та това е като идея да има безупречен завършен вид!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

970 слаба ? Дай ми амд освен 295X2,което е по-добро от нея,тя върви около 650 лева най-малко като вземе две и ги клокне да видиш за каква мощ става въпрос.Ще дойда лично и ще ти дам 5 лева ако успееш на Full Hd да изкараш по-малко от 60fps на ultra и 8MSAA или на 1440p с двете клокнати 970 (след клок се изравнява точно с 980,bildera я е надупил неговата на макс и е реално 980).Crossfire съвсем не е по-добре от SLI,но е много по-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

970 слаба ? Дай ми амд освен 295X2,което е по-добро от нея,тя върви около 650 лева най-малко като вземе две и ги клокне да видиш за каква мощ става въпрос.Ще дойда лично и ще ти дам 5 лева ако успееш на Full Hd да изкараш по-малко от 60fps на ultra и 8MSAA или на 1440p с двете клокнати 970 (след клок се изравнява точно с 980,bildera я е надупил неговата на макс и е реално 980).Crossfire съвсем не е по-добре от SLI,но е много по-евтино.

Той затова цитира в " намекна, че 970 не е толкова слаба... :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се отнасяйте.Имаше тема някъде за такива дискусии.

Моето изказване беше в смисъл не че е бавна а че MultiGPU продължава да си има недостатъците на микрозасечки,разход спрямо фпс и прочие.Не мислех че ще ми се наложи да се пояснявам все пак всички четем тестове и знаем за какво става на въпрос,а вече доста хора имат и практически опит с повече от една карта.Рядко някой се повтаря ,който веднъж е направил подобна конфигурация.Та затова 2 и повече карти само за бенчове,за нормален гейминг една но по-яка карта е по-удачното решение.И да повторя - лично мнение,не ангажирам никой.

С изказванията за АМД-то леко преувеличаваш.Стокова 970 е на кантар със стокова като моята R9 290Х и много зависи от играта и настройките.Зависи и дали е на FullHD(предимно 970 напред) или 1440(предимно Амд напред).Зависи дали е с Mantle или без и така нататък.Безпорно обаче 970 е по-добрата карта като функции,шум,разход на ток,температура,цена,клок и т.н.,затова и съм препоръчал на човека да се насочи към нВидиа,въпреки че аз съм с АМД.Което си е си е,когато някой иска безпристрастно мнение място за фенщина няма.

Това с дупенето също е вярно но да не забравяме че и АМД-тата и 980-те могат да се "дупят".Не искам да превръщам темата в принципна дискусия на тема графични карти,но не мога да се сдържа. :)

20141227_181037.jpg

Това все пак е само crysis 3 в други игри картинката е много различна,но все пак е само пример.Вярно е че 2 970 може да докарат примерно 70 фпс там където 980 ще е само с 45-50,но мога да си заложа главата че като седнеш пред двата монитора 45 кадъра на едната карта ще са "по-гладки" от 70-те на двете.Въпреки G-Synch и всичко друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още веднъж благодаря на всички за съветите и коментарите по този компютър и от името на собственика.

Тук,тук и тук е развитието по събирането и довършването с периферията.

А тук са му тестовете в игри.

А тук в програмите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.