Премини към съдържанието
joan02

Търся програма, която да държи сървъра ми 24/7

Препоръчан отговор

Здравейте, търсих, но и така не намерих програмата която да държи сървъра ми 24/7! Ако я знаете моля споделете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, търсих, но и така не намерих програмата която да държи сървъра ми 24/7! Ако я знаете моля споделете :)

Какво точно имате предвид? И сървър се държи с ръце, не с програми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да иска да го държи изключен. {:->)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и забиването става с чук, а не с компютър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сървър се хоства с хост машина и хубав интернет... Какво разбираш под ''програма за държене на сървър'' само ти си знаеш 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме, много се извинявам. Исках да кажа дали има такава програма която прави така че сървърът ми на minecraft да е пуснат денонощно, без компютърът ми да е пуснат :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме, много се извинявам. Исках да кажа дали има такава програма която прави така че сървърът ми на minecraft да е пуснат денонощно, без компютърът ми да е пуснат :) 

Не. Ако компютъра е спрян къде ще работи програмата ви? Купувате си хостинг някъде и си пускате сървъра

И какъв е смисъла да ползвате постоянно получер шрифт? От това въпросите ви не стават по-умни, нито ще получите по-бързо отговор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Ако компютъра е спрян къде ще работи програмата ви? Купувате си хостинг някъде и си пускате сървъра

И какъв е смисъла да ползвате постоянно получер шрифт? От това въпросите ви не стават по-умни, нито ще получите по-бързо отговор!

Прави се на интересен.А и хлапето иска да си хоства сървъра безплатно.

Капитана ме изпревари.Човек, къде ще работи сървъра?

Плащате ти за хостинг, ама не какъв и да е, а със бърз интернет и денонощна подръжка.

Особено гледайте повечко рам, че майнкрафта дърпа повечко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках да кажа дали има такава програма която прави така че сървърът ми на minecraft да е пуснат денонощно, без компютърът ми да е пуснат :) 

Учените вече са започнали да работят по подобен проект , даже още по-практичен! Сървъри на майнкрафт вече ще може да се хостват дори без да сте включили щайгата си в контакта :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учените вече са започнали да работят по подобен проект , даже още по-практичен! Сървъри на майнкрафт вече ще може да се хостват дори без да сте включили щайгата си в контакта :D

Са тоя ще го хване това на сериозно. ;D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как мислите компютъра да е изключен и да хоствате... Няма смисъл в това.. Как ще се запаметяват профилите на играчите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, заключвайте темата. Извинете ме, напразно ви пропилях времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, заключвайте темата. Извинете ме, напразно ви пропилях времето.

Няма нужда да се заключва темата за сега.

Въпроса ти наистина звучи, как да кажа... смешно.

Няма как да караш кола, ако не й сипеш гориво. Ти искаш същото. Да играеш на игри без да си включил компютъра. Не става.

Това, което можеш да направиш е или да си наемеш готов сървър в някоя фирма или да ползваш домашния си компютър, който трябва да работи постоянно. В този случай трябва да приемеш постоянния шум, увеличената сметка за ток, по-бързото износване на елементите на компютъра, бавната работа за ежедневните задачи и др. Може и да си купиш отделен компютър за целта.

Ако се притесняваш, че компа ще забие по някое време и ти няма да имаш възможност да го рестартираш за да въстановиш работата му има решения разбира се но те изискват някакви знания по въпроса.

Ако искаш да продължим темата в тази посока, кажи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се заключва темата за сега.

Въпроса ти наистина звучи, как да кажа... смешно.

Няма как да караш кола, ако не й сипеш гориво. Ти искаш същото. Да играеш на игри без да си включил компютъра. Не става.

Това, което можеш да направиш е или да си наемеш готов сървър в някоя фирма или да ползваш домашния си компютър, който трябва да работи постоянно. В този случай трябва да приемеш постоянния шум, увеличената сметка за ток, по-бързото износване на елементите на компютъра, бавната работа за ежедневните задачи и др. Може и да си купиш отделен компютър за целта.

Ако се притесняваш, че компа ще забие по някое време и ти няма да имаш възможност да го рестартираш за да въстановиш работата му има решения разбира се но те изискват някакви знания по въпроса.

Ако искаш да продължим темата в тази посока, кажи.

Имаш право, за това че няма как да стане без да е пуснат, просто едни приятели ми казаха че има такава програма и аз им се вързах без да помисля! А и няма смисал да продължим темата. Няма начин да го хоствам постоянно ако не е включен компютърът, и не бих искал да стои денонощно включен, жал ми е за машината. Та както казах ако я продължим няма да има начин за тоа което целя, защото отпада денонощната работа на компа ми и така само ще загубим нашето време и на другите хора които благодаря, че ми помагат на всяка тема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш право, за това че няма как да стане без да е пуснат, просто едни приятели ми казаха че има такава програма и аз им се вързах без да помисля! А и няма смисал да продължим темата. Няма начин да го хоствам постоянно ако не е включен компютърът, и не бих искал да стои денонощно включен, жал ми е за машината. Та както казах ако я продължим няма да има начин за тоа което целя, защото отпада денонощната работа на компа ми и така само ще загубим нашето време и на другите хора които благодаря, че ми помагат на всяка тема :)

Може твойте приятели да са имали предвид нещо друго.

Има възможност да стартираш (събудиш) компютъра от друг компютър (wake-on-lan) и след като стартира да го ползваш за някакви цели и после пак да го изключиш. Този метод се използва лесно само в рамките на една локална мрежа, т.е. може да събудиш компютъра от друг твой компютър, а не през Интернет.

Друг вариант е да настроиш компютъра да се включва автоматично, когато дойде тока, след като е бил спрял по някаква причина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може твойте приятели да са имали предвид нещо друго.

Има възможност да стартираш (събудиш) компютъра от друг компютър (wake-on-lan) и след като стартира да го ползваш за някакви цели и после пак да го изключиш. Този метод се използва лесно само в рамките на една локална мрежа, т.е. може да събудиш компютъра от друг твой компютър, а не през Интернет.

Друг вариант е да настроиш компютъра да се включва автоматично, когато дойде тока, след като е бил спрял по някаква причина.

Има и специални хардуерно/софтуерни решения, които наблюдават конкретен демон/услуга в ОС и ако падне я стартират отново (hardware watchdog)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и специални хардуерно/софтуерни решения, които наблюдават конкретен демон/услуга в ОС и ако падне я стартират отново (hardware watchdog)

Ха, доста удобно, но като прочетох това в скобите, си помислих за играта Watch Dogs. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, доста удобно, но като прочетох това в скобите, си помислих за играта Watch Dogs. :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Watchdog_timer

http://www.ganssle.com/watchdogs.htm

http://www.embedded.com/electronics-blogs/beginner-s-corner/4023849/Introduction-to-Watchdog-Timers

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Дори някои дънни платки имат такъв чип. Спомням, си че ползвах такова решение като държах WEB сървъра ми под Linux. Отне известно време да настроя драйвера както искам, но след няколко грешки тръгна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Дори някои дънни платки имат такъв чип. Спомням, си че ползвах такова решение като държах WEB сървъра ми под Linux. Отне известно време да настроя драйвера както искам, но след няколко грешки тръгна.

Препоръчителната практика е тези устройства да са външни за да зависят минимално от хардуера, който наблюдават

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.