Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Twingo™

За правилата и трябва ли да се заключват теми?

Препоръчан отговор

Пак търсиш заяждане, но нейсе, няма да коментирам това.

Преди много, много време се коментира надълго и нашироко и като по-стар потребител би следвало да помниш, че акаунта ми не е изтрит, а беше слят с този и респективно другия няма как да съществува.

В други обяснения относно "лъжи" мои няма да навлизам, но това е поредния ти провокативен пост.

Лесно е да обвиниш някой, че лъже, нали?

Благодаря за поредната ти интрига!

не аз ходя по другите форуми да обсъждам и да подигравам потребителите на Калдата

http://fog2.zetle.net/index.php?topic=40321.0

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, идеална демокрация не е възможна, щото нали трябва реформите да продължават :D При идеална демокрация, ролята на екипа практически отпада.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не аз ходя по другите форуми да обсъждам и да подигравам потребителите на Калдата

http://fog2.zetle.net/index.php?topic=40321.0

Ето бе, Скалата те уважава, щом ти харесва мнението.

Живей си "пълноценно" във форума и дано това те прави по-щастлива с поредния ти опит за интриги, караници и шитни.

Приятен ден!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A къде е Вашата култура г-н algor? Я ми покажете на кой пост от темата ''Честита нова година'' сте натиснал бутона ''Харесвам''?

Даа сега ще ми извадите от 10  кладенеца вода и пак ще излезете прав!?

Преди това аз ще Ви кажа обаче, че тук не става въпрос за лайкове и харесвания, а за култура, не ли? В темата ''Добро утро...'' сте същия (с малки изключения, ама да не влизам в подробности за кой и защо) 

Е...следвайки Вашите постове и примери и аз вече не ''харесвам'' постове (държа да подчертая в такива теми) защото гледам какъв пример давате!

Браво за културата ви!

Колега изпреварил си ме, но няма как да не се съглася абсолютно с поста ти!

Как не ти/ви омръзна пък на вас една и съща песен да я пеете и то все по почивни дни?

Как вместо да си гледате кефа, да пишете из разделите, да спамите в определената секция и т.н. е как все тук търсите за какво да се заяждате?

Липсват, да, как няма да липсват...

Хайде да преброим, обаче, колко нови потребители са се вписали перфектно във форума, пишат си из разделите, помагат с каквото могат, спамят си с кеф, общуват нормално и т.н.

Става ли?

А не ти ли говори това за липса на елементарна обща култура?

Не ти ли говори този факт за това, че много потребители в омразата и злобата си дори едно поздравление не могат да напишат като хората?

Пищите за отделни раздели, правите си отделни теми, търсите разделение и конфронтация вместо да поемете въздух и да бъдете хора, които им е приятно да общуват тук, да помагат с каквото могат и да спазват елементарните правила - това е елементарната истина.

Никой никого не дебне да банва, да наказва или да се лишава умишлено от присъстивето му - това не го ли разбрахте?

И последно да кажа две думи, относно това, което iz4jw написа:

Извинявам се, ама администраторите и глобалните ли докарахме да гледаме по колко акаунта имат?

Сигурно според вас не е редно, но пък я да видим на кой ще позволя аз в собствената ми фирма да дойде и да ми държи сметка какво правя, колко пари харча, кога идвам на работа и защо изпълнителните ми директори, мениджърите и собствениците определяме правилата и като ръководители не спазваме правилата, касаещи монтьорите, заварчиците и шпакловчиците?

Да, тези хора са ми ценни, давам им заплати редовно, плащам им осигуровки и всички привилегии, ползват си отпуските и т.н., но всички спазваме това, за което сме си стиснали ръцете в началото, двете страни съблюдаваме правилата всеки за себе си и всичко върви нормално.

Тук би следвало да се движим по същия начин.

На мен лично хич не ми дреме кой админ и кой глобален има 2 или 8 акаунта, а и факт е, че никой не бара акаунта на който и да е от пишещите тук, ако същия не е нарушил правилата.

Така ли е?

Никой не дебне потребителите по колко акаунта са си регистрирали, стига да се спазват правилата.

Когато, обаче, някой създава нови акаунти с цел конфронтация, обиди и псувни и създаване напрежение из форума е съвсем нормално да не се допускат нови акаунти.

Та аз си имам един акаунт и честно казано не ми пука Иван, Стоянка или Драган дали имат по 6.

Въпроса ми е на вас кво ви пука дали същите тия имат по три акаунта?

Борите се с някакви излишни врагове, създавате си излишни негативни емоции и по пътя на атаката към измислени от вас и несъществуващи ваши врагове губите приятели, самоуважение и елементарни човешки добрини.

Аз лично не мога да си го обясня този форумен феномен и от това става ли ви по-добре...

Уважавайте хората наоколо, уважавайте гледната им точка, дръжте се нормално и спазвайте елементарните норми на поведение и общуване и ви гарантирам, че света ще се окаже за вас едно по-добро място за живеене.

пп. Говоря на всички и думите ми не са насочени към който и да е персонално.

Пост ,който доведе не до разбиране а до рабутване на кошера! Браво!

Потвърдихте думите ми!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да преброим, обаче, колко нови потребители са се вписали перфектно във форума, пишат си из разделите, помагат с каквото могат, спамят си с кеф, общуват нормално и т.н.

Става ли?

Ами хайде да гледаме.

Ето ти регистрираните потребители след 01.01.2014г., подредени по брой постове:

https://www.kaldata.com/forums/members/?sort_key=joined&sort_order=desc&max_results=20&name_box=begins&joined=01-01-2014&joined_ltmt=mt&sort_key=posts&sort_order=desc

От теб сега се очаква да ни убедиш колко по-добър е станал форумът през изминалата вече 2014 година. :cool:

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами хайде да гледаме.

Ето ти регистрираните потребители след 01.01.2014г., подредени по брой постове:

https://www.kaldata.com/forums/members/?sort_key=joined&sort_order=desc&max_results=20&name_box=begins&joined=01-01-2014&joined_ltmt=mt&sort_key=posts&sort_order=desc

От теб сега се очаква да ни убедиш колко по-добър е станал форумът пред изминалата вече 2014 година. :cool:

Този пост е редактиран от gothicrock: Преди 28 минути

Интересно ми е, какво точно редактира от поста. Пунктуация ли, за да стане по-разбрано, или беше написал "зад" изминалата година, а сега го преправи на "пред"...Като изключим неграмотността на "старото куче", или по - точно казано - на дъртата cenzored, се усеща пренебрежение и откровена обида, към новите потребители......Някакъв наивен опит, да изпъкнеш ли? Да се издигнеш ли? М?

И преди съм ти го казвал в прав текст, както и на другите трима - четирима мрънкалници, сега ще го повторя - Щом не ви харесва и се чувствате онеправдани, що не вземете да си намерите друго място в необятното интернет пространство, където ще бъдете оценени, както  подобава?  Мазохисти ли сте ? Или сте просто едни нещастни душички, борещи се за внимание? Е, обърнах внимание на теб, защото незнайно как, съм те изтървал и не съм направил мненията ти невидими, на другите "борци за справедливост", не им виждам душевните терзания....Но, ще поправя бързо, този мой пропуск.

Не ви ли омръзна, през няколко дена, да се обединявате и да хулите по форума, по потребителите, по администраторите....А в същото време, да кибичите денонощно тук. Да сте "на всяка манджа мерудия". Да обиждате и да нарушавате всякакви норми, а същевременно да оревавате, че сте онеправдани и репресирани....Честно казано - жалки сте !

Ако някой се обижда от поста ми, моля да ползва опциите за доклад, а не да пише в темата и да се опитва да води диалог с мен. То и без друго постовете ви, са скрити за мен, така че ще се хабите напразно....

Честита Нова година на всички. Дано бъде добра, както за вас, така и за вашите семейства. Да ви донесе много здраве, успехи и пари.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е, какво точно редактира от поста. Пунктуация ли, за да стане по-разбрано, или беше написал "зад" изминалата година, а сега го преправи на "пред"...Като изключим неграмотността на "старото куче", или по - точно казано - на дъртата cenzored, се усеща пренебрежение и откровена обида, към новите потребители......Някакъв наивен опит, да изпъкнеш ли? Да се издигнеш ли? М?

И преди съм ти го казвал в прав текст, както и на другите трима - четирима мрънкалници, сега ще го повторя - Щом не ви харесва и се чувствате онеправдани, що не вземете да си намерите друго място в необятното интернет пространство, където ще бъдете оценени, както  подобава?  Мазохисти ли сте ? Или сте просто едни нещастни душички, борещи се за внимание? Е, обърнах внимание на теб, защото незнайно как, съм те изтървал и не съм направил мненията ти невидими, на другите "борци за справедливост", не им виждам душевните терзания....Но, ще поправя бързо, този мой пропуск.

Не ви ли омръзна, през няколко дена, да се обединявате и да хулите по форума, по потребителите, по администраторите....А в същото време, да кибичите денонощно тук. Да сте "на всяка манджа мерудия". Да обиждате и да нарушавате всякакви норми, а същевременно да оревавате, че сте онеправдани и репресирани....Честно казано - жалки сте !

Ако някой се обижда от поста ми, моля да ползва опциите за доклад, а не да пише в темата и да се опитва да води диалог с мен. То и без друго постовете ви, са скрити за мен, така че ще се хабите напразно....

Честита Нова година на всички. Дано бъде добра, както за вас, така и за вашите семейства. Да ви донесе много здраве, успехи и пари.

Хм, сега ми стана ясно чия личност се крие зад този профил. Мисля, че и за другите няма да е трудно да се сетят.  :wink12:

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, сега ми стана ясно чия личност се крие зад този профил. Мисля, че и за другите няма да е трудно да се сетят.  :wink12:

На бас, че не ме интересува.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се върнем на спазването на правилата, де! Явно се спазват според случката и симпатиите! Ще дам няколко примера, но няма да цитирам участници!

- Един новак иска "пипната" програма, но модератор бързо му "бие шута" с оправданието нарушени правила и спазване на авторски права, нооо..... във въпросната тема има публикувани неколкократно линкове към въпростата "пипната" програма!!!!

- Друг потребител пита как да направи промени по прогрма и модератор му заключва темата с оправдание - авторски права, ноо в половината форум се обяснява стотици пъти как да "пипнем" тази или онази програма

- В една тема един модератор решава да пусне заядлив пост  отправен към потребител, който му отговаря в шеговит стил.

Модератора трие хей така за забавление и без никой да усети, но потребителя не се предава - прокара си поста!

Е, това на какво прилича? 

Ако искате и имена мога да напиша, но мисля, че това само ще нагнети напрежение!

Мога да дам и примери други в които модератори са били твърде толерантни или са действали професионално!

Та пускането на такива теми не трябва да се разглежда като ритане по кокалчетата, а като към вариант за подобряване на качеството. Вземане на взаимни поуки и пр. Тук обаче явно ни прави кеф да се ринаме в главите!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, заключена тема = цензура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се върнем на спазването на правилата, де! Явно се спазват според случката и симпатиите! Ще дам няколко примера, но няма да цитирам участници!

- Един новак иска "пипната" програма, но модератор бързо му "бие шута" с оправданието нарушени правила и спазване на авторски права, нооо..... във въпросната тема има публикувани неколкократно линкове към въпростата "пипната" програма!!!!

- Друг потребител пита как да направи промени по прогрма и модератор му заключва темата с оправдание - авторски права, ноо в половината форум се обяснява стотици пъти как да "пипнем" тази или онази програма

- В една тема един модератор решава да пусне заядлив пост  отправен към потребител, който му отговаря в шеговит стил.

Модератора трие хей така за забавление и без никой да усети, но потребителя не се предава - прокара си поста!

Ако искате и имена мога да напиша, но мисля, че това само ще нагнети напрежение!

Мога да дам и примери други в които модератори са били твърде толерантни или са действали професионално!

Та пускането на такива теми не трябва да се разглежда като ритане по кокалчетата, а като към вариант за подобряване на качеството. Вземане на взаимни поуки и пр. Тук обаче явно ни прави кеф да се ринаме в главите!

Не знам за теб, но мен ме дразнят съобщения като : В колбасите, производство на известна фирма, са открити следи от козина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен имаш още мляко по мустака.

Ето, така е по-добре от цензуриране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, така е по-добре от цензуриране.

Съгласен съм, но наистина има неща, заради които ченгетата бият през пръстите, СЕМ бие през пръстите и още камара държавни агенции също. А кой бият? Дали прегрешилия автор на темата или притежателя на сайта и форума...И дали пред пръститге или по банковата сметка? Та, ако желаеш да пускаш без значение каквито и да е теми - правиш си собствен блог или форум, ама наистина собствен, а не в нечие пространство и пишеш ли пишеш. Докато не дойдат да те приберат полицаите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На бас, че не ме интересува.

И мен.

1. - Един новак иска "пипната" програма, но модератор бързо му "бие шута" с оправданието нарушени правила и спазване на авторски права, нооо..... във въпросната тема има публикувани неколкократно линкове към въпростата "пипната" програма!!!!

2. - Друг потребител пита как да направи промени по прогрма и модератор му заключва темата с оправдание - авторски права, ноо в половината форум се обяснява стотици пъти как да "пипнем" тази или онази програма

3. - В една тема един модератор решава да пусне заядлив пост  отправен към потребител, който му отговаря в шеговит стил.

В друг момент бих ти лайкнал поста, но ...

Посоченото от теб не е най-кофтито.

1. Ясно (би трябвало да) е, че както пипнати програми, така и линкове за пиратско съдържание не им е мястото тук.

Но - няколко пъти, на въпрос "Откъде да си изтегля Windows" - се е отговаряло "Не задавай такива въпроси". В същото време има няколко места, откъдето официално се сваля.

2. Авторските права трябва да се защитават. Това, че някой опити се изпуснати - не е оправдание за други.

3. За подобни неща би трябвало да има процедура.

Но - едно нещо ми е неприятно.

Очевидно нов потребител пуска тема, с неговия си проблем. Същата почни веднага се заключва заради някаква нередност - толкова ли е трудно да се спази принципа "Казвам, показвам, и чак тогава - наказвам" ?? А не - от вратата - с рогата.

Ако някой намери нещо полезно - ОК, ако ли не - направих си масаж на клавиатурата. :jumping11:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....И изобщо това "Харесвам" е голяма простотия. Всеки го цъка за щяло и нещяло. Преди малко гледам профил - 0 (нула) поста, ама иначе репутация +213 ?!?  ...

То постове (мнения) си има, ама няма кой да мисли!

Регистрирал си се преди повече от 6 години, но така и не си се научил, че има форуми в които не се отчитат мнения на брояча. За което потребителя няма как да е виновен. Все пак настройките на форума са грижа на администратора. Това всеки го знае, естествено без теб и още някои "капацитети", които написаха такива глупости в тази тема, че 90% от нещата се отнасят за самите тях. Иначе и аз съм на мнението на jhoro, че трябва да се спазва  принципа "Казвам, показвам и чак тогава - наказвам" ?? А не - от вратата - с рогата.

И аз не държа да ми се отговаря! 

Поздрави!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не се толерира. Дублиращи акаунти се заключват

има един сайт за шах където играя и понеже в целия свят има такива гяволета с множество акаунти,които целят само интриги и раздори,та хората там за улеснение на потребителите са направили- като му цъкнеш на името и в единия край на екрана му излизат всички регистраций и нещата се изясняват без модераторска намеса!та само като идея и ако не е трудно да се направи това нещо е от голяма полза!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Искам да се оплача, че само споменаването на "торент" носи наказание в този форум. До къде стигаме с тази цензура?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да се оплача, че само споменаването на "торент" носи наказание в този форум. До къде стигаме с тази цензура?

Ха! Къде това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха! Къде това?

Симтех, как обичаш да извърташ нещата. Я да видим какво точно написа

torr.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

torr.png

Пише ли в мнението на simtech, кой е торент-тракера? - НЕ!

Пише ли в мнението на simtech, името на торента, коя версия, кой е кракнал и т.н? - НЕ!

Има ли в мнението на simtech линк към торента? - НЕ!

Тогава къде виждате нарушения и коя точка е нарушена от правилата? 

Модовете на kaldata.com сте една жалка пародия на модератори!

Редактирано от kadaif (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Както написах и на ЛС, и ще се самоцитирам:

Предлагане ще рече, че имам съдържанието налично или служа за посредник за разпространение. Аз просто отбелязвам. Въобще не съм доволен от увеличаващата се цензура.

Никъде не давам връзки, препратки, конкретни версии, нито служа за посредник за разпространение на нелегално съдържание. Единствено казвам, че е възможно да се намери. Наказанието за мен е тенденциозно.

Или цензурата настъпи, защото идва Джон Кери?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както написах и на ЛС, и ще се самоцитирам:

Предлагане ще рече, че имам съдържанието налично или служа за посредник за разпространение. Аз просто отбелязвам. Въобще не съм доволен от увеличаващата се цензура.

Никъде не давам връзки, препратки, конкретни версии, нито служа за посредник за разпространение на нелегално съдържание. Единствено казвам, че е възможно да се намери. Наказанието за мен е тенденциозно.

Или цензурата настъпи, защото идва Джон Кери?

Ти пък още ли се връзваш на такива глупости ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм , има доста по груби нарушения на правилата от дори директен линк към торент  :( - да погледнат в ТВ раздела , пък и във тоя с 3G  :D там още повече загрубява работата когато трябва да се разбие защитата на оператора  ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъъъъъъъъъъъъ кфи са тия форумни битки ве другари:)? Тц тц уж големи хора ,а бетер деца в детската градина .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...