Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Може ли да ми кажете какъв е максимумът за Core 2 Quad Q8400 . Да не се спъва видеото много .
монитор dell p2414h
рам 2х2 гб
Захранване 460 W CM Elite Power
В момента съм с 6670 GDDR5 ,но искам да сложа максимума за тази конфигурация

Бюджет - предполагам няма значение ,защото скъпа карта няма как да се бодне на тази конфигурация

Редактирано от venci_1913 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това умряло захранване си доста ограничен а не само от процесора.

Може да потърсиш на старо HD7770 (80W).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването се дъни при по-сериозен товар та не бих ти препоръчвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми обясните какво се гледа в едно захранване? Кое точно му е 'умрялото' ?Има 2 линии по 12 волта , което ще рече? Кондензаторите не ми се вярва да са най-големите дървета все пак Cooler Master не са толкова зле.
Не се заяждам или пък да твърдя ,че това захранване не е скапано , но искам да бъда запознат .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е китайче за около 30 / 40 лв. на което CM са си сложили лепенка и са го пуснали за повече пари.

Не знам защо ги намесваш предвид че логото им гарантира единствено по-висока цена а не качество когато говорим за захранвания.

Колкото до захранването преди време гледах тестове и се дънеше при по-сериозен товар за това не мога да ти препоръчам подобна карта.

Разбира се ти си свободен да си я купиш и тестваш пък ако има проблем ще си купуваш и ново захранване.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно безсмислена покупка  за тая стара конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе има хляб в тоя Q8400 след клок. Вземай една GTX750Ti, пък после ще пазиш картата за другата платформа. GTX750Ti  се захранва само от PCI-E  шината и това захранване ще си е достатъчно за клока на Q8400. Може и GTX750, ако са ти много парите. Общо взето и двете карти ще бъдат спъвани малко или много, ама ще играеш игри, дето картата е спъвана малко ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мене ми трябва за watch dogs / fifa 15 и още 1-2 игри . Всичко друго се играе поносимо , но watch dogs на low като вдигна по-висока скорост започва леко да насича . Не целя да играя на максимални детайли , а на средни настройки с 20-30 кадъра колкото да разпусна след тежък ден за час - два.

AlkatrazBG,съгласен съм ,ама на тоя етап искам да направя някакъв ъп на компа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7850 не може ли да се сложи?

Може. Ако изникне някакъв проблем ще смениш и захранването. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя 750TI ще е сериозно подобрение сравнение със 6670 отделно консумацията няма да се промени.

При по-сериозна карта трябват и пари за ново захранване а се губи смисъла понеже ще е яко спъвана.

пс. Може да се вземе още рам най-вече, по-добър охладител за процесора както и SSD ако искаш подобрения.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя 750TI ще е сериозно подобрение сравнение със 6670 отделно консумацията няма да се промени.

Принципно е така. Все пак монитора е "само" FHD , картата макар и доста по-добра от 6670 вероятно ще се справи с тази резолюция на по-ниски режими на филтрация. 

Ммм, авторе watch dogs обаче има твърде сериозни изисквания и към системата като цяло. Минимума за оперативна памет е 6ГБ, препоръчителни 8ГБ. Върви  в реалносгта и на системи с 4ГБ, с доста повече от нормалното писане и четене в page файла, което също влошава проиграването.

Препоръката е да не харчите събраните до момента средства в малък ъпгрейд, а да добавяте към тях за основен ъпгрейд( поне дъно, процесор, оперативна памет и видеокарта) или направо за изцяло нова система. 

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е цялата конфигурация

Процесор - Intel Core 2 Quad Q8400 2.67 GHZ 
RAM - 2х2 GB DDR2 @ 800Mhz 
Видео - SAPPHIRE HD 6670 1GB GDDR5
Хард - Western Digital Hard Drive - 1TB, 64 MB Cache @ 7200 RPM 
Дъно - ASUS P5G41 ML X
Захранване - cooler master 460w elite power
Кутия - Vento A8

Дъното има само 2 слота за рам , което е проблем,ама пък поддържа до 8 гб .Търсил съм 4 гб ДДР2 ,ама цената беше някаква невероятна .
Процесорът съм му сложил DeepCool охлаждане и е на добри температури.От клок не разбирам и не мога да го направя.
SSD със сигурност няма да взимам (за мен поне е безсмислено) .Някога ще продам цялата конфигурация и ще взема нова , но на този момент съм решил леки обновения да направя. Интересно ми е кое видео ще работи в "синхрон" с процесора.
Другите игри , които ги играя от време на време ми харесват как вървят и са на средни детайли.Но тази игра watch dogs много ме зариби и това засичане е леко неприятно и ако мога да го оправя него с друга карта ще бъде просто супер.То се появява като се светкам с някоя кола 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето предложената 750 Ti  е с производителност, която отговаря на баланса и енергийни нужди които не би трябвало да са проблем, поне теоретично. Дано все пак това доста старо дъно да изпълнява дословно енергийните спецификации на PCI-E 2.0  стандарта и съответното опроводяване да не е орязано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах. Изключих  за PCI E 2.0 и 3.0 и въобще не се бях сетил . То в такъв случай най-добре да продам моята карта за 80 лева примерно и за 150тина да взема 7850?
Да кара още няколко месеца и след това да я пускам за продаване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах. Изключих  за PCI E 2.0 и 3.0 и въобще не се бях сетил . То в такъв случай най-добре да продам моята карта за 80 лева примерно и за 150тина да взема 7850?

Да кара още няколко месеца и след това да я пускам за продаване

Не това има предвид. Никакъв проблем няма с обратната съвместимост на интерфейса. Единственото което ме притеснява, е понеже дънната платка е бюджетен клас, да не е нещо орязано по силовите схеми. Няма проблем да се бодне 750 Ti  на това дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах ви ,просто въобще не ми мина през акъла ,че pci e 2.0 е по-бавен. Нали за това видео говорим 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах ви ,просто въобще не ми мина през акъла ,че pci e 2.0 е по-бавен. Нали за това видео говорим 

Не непременно за конкретния модел, а принципно за карта от тази линия. Това е най-евтиното предложение с на видеокарта с 750 Ti( в този магазин). Евентуално може да потърсите и в други магазини, с цел да намерите някъде, ако има, модел на промоционална цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпадна ми много изгодна оферта за 7850 с година оставаща гаранция и съм в дилема.
Ще го измисля и ще ви напиша какво съм решил .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш в Емаг за някой базов модел на 750TI понеже в момента са на промоция а и доставката е безплатна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета за сега ще му бодна  тази надявам се да изкара с  5 - 10 кадъра повече от 6670

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.