Премини към съдържанието
ever20102

проблем с телефон BlackBerry Z-10

Препоръчан отговор

Здравейте! Притежавам  горепосочения телефон. Същия забива-т.е. гасне.  Тръгва , когато си пожелае. Когато работи е без никакъв проблем т.е. всички функций работят безупречно. В Благоевград съм обиколил всички сервизи и всички майстори безпомощно вдигат рамене. Проблема не е механичен защото един майстор все пак набра кураж и го отвори нищо видимо нямаше. Не  е изпускан или мокрен.  Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко време е апарата и от кога го прави този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за  това , че се отзовахте! На една година е апарата / около/ .  Купуван е в Испания! Прави го от два месеца. Както писах по-горе , когато работи е безупречен. Не е кодиран и разкодирван. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва в добър сервиз да му направят тестове за батерията.

Затова и попитах от кога го прави.

Другия вариант е приложение, което прави този проблем на апарата, но за целта трябва една чиста преинсталация и да си качите после програмите от магазина една по една.

Някоя кракната програма да сте качвали от неоторизиран магазин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвахте ли да го ресетнете?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва в добър сервиз да му направят тестове за батерията.

Затова и попитах от кога го прави.

Другия вариант е приложение, което прави този проблем на апарата, но за целта трябва една чиста преинсталация и да си качите после програмите от магазина една по една.

Някоя кракната програма да сте качвали от неоторизиран магазин?

Благодаря за отговора!  Не , нищо не съм качвал. Аз го ползвам само като телефон и нищо друго. Поздрави!

Пробвахте ли да го ресетнете?

Не !  Пък и не знам как! Аз  га ползвам като  телефон и нищо друго.  Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не !  Пък и не знам как! Аз  га ползвам като  телефон и нищо друго.  Поздрави!

Прав е колегата за ресета, но аз мислех, че сте го правили вече.

Вижте това видео дали ще помогне, че не помня менюто на Z10, което ползвех преди година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко го правите на собствен риск !!! Като имате в предвид , че може да загубите данни като снимки,музика, телефонни номера, всичко      http://supportforums.blackberry.com/t5/BlackBerry-10-Functions-and/How-to-Reload-your-Blackberry10-OS/td-p/2187545    или тук  

http://docs.blackberry.com/en/smartphone_users/deliverables/49304/lym1340722912618.jsp

Редактирано от Gangosa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тук има описани и софт и хард ресет как се правят.

Едит: след като го ползвате само за разговори имате ли инсталиран софтуера за Блекбери на компютъра?

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав е колегата за ресета, но аз мислех, че сте го правили вече.

Вижте това видео дали ще помогне, че не помня менюто на Z10, което ползвех преди година.

Не ,  нямам инсталиран софтуер.   Не   мислех , че  такава сериозна машина ще прави подобен проблем!

Едит: след като го ползвате само за разговори имате ли инсталиран софтуера за Блекбери на компютъра?

Не ,  нямам инсталиран софтуер на компютара. Щее  чакам да тръгн

е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С английския ок ли сте?

Иначе сериозността на даден апарат няма общо с това, че всяка машина ползва софтуер и колкото и да е скъпа и добра, все пак се налага преинсталация, рестартиране, ресет и прочие.

Това си е съвсем в реда на нещата и не прави апарата повече или по-малко добър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правите security wipe  е добре телефона да е включен да се зарежда.Settings > Security and Privacy > Security Wipe след това пишете blackberry и телефона ще изтрие всички настройкии файлове.Също ако имате карта памет вътре я извадете от телефона.ВИжте и това  http://btsc.webapps.blackberry.com/btsc/viewdocument.do?externalId=KB33480&sliceId=2&cmd=displayKC&docType=kc&noCount=true&ViewedDocsListHelper=com.kanisa.apps.common.BaseViewedDocsListHelperImpl

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С английския ок ли сте?

Иначе сериозността на даден апарат няма общо с това, че всяка машина ползва софтуер и колкото и да е скъпа и добра, все пак се налага преинсталация, рестартиране, ресет и прочие.

Това си е съвсем в реда на нещата и не прави апарата повече или по-малко добър.

Благодаря ! За мен това си остава един кекав телефон!   Никоя уважаваща себе си компания не би направила такъв лигав  заден капак. Абсолютен боклук. Язък за парите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честита Нова Година и много здраве на всички!  След като обиколих една камара сервизи и болюк майстори , всички успяха да ме убедят , че положението с моя телефон е неспасяемо. Трябвало му процесор . Нали съм радиолюбител - малко разбирач !!!!   Взех ,че го отворих - т.е. свалих платката.  След внимателно оглеждане с лупа  открих , че върху капачката на една от многобройните интегрални схеми  има следи -миниатюрни от искрене.  Забелязях , че такива следи има и срещуположната страна на предния панел където има медно екраниращо фолио , което се е разлепило и доста нагънало , образувало бабунки. Точно там , залепих парче хартиено тиксо.  Сега  работи без проблеми.   Пожелавам на всички успехи!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите.явно в вашия случаи е имало дефект.вече има нов ъпдеит на софтуера до ос 10.3.1.1565 и батерията на Z10 държи много повече.в новия ъпдеит има куп нови неща.като blend.блекбери асистент,руски транслит с които може да се пише на килирица.и като цяло телефоните работят много по добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.