Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер и честита Коледа! :) Наскоро закупих SSD Samsung EVO 250 GB и бих искал да попитам дали ще бъде проблем, ако свалям игри директно на него, защото нямам друг избор (използвам платформа, няма да споменавам името ѝ)? Това по някакъв начин ще се отрази ли на живота на диска и/или на скоростта му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер и честита Коледа! :) Наскоро закупих SSD Samsung EVO 250 GB и бих искал да попитам дали ще бъде проблем, ако свалям игри директно на него, защото нямам друг избор (използвам платформа, няма да споменавам името ѝ)? Това по някакъв начин ще се отрази ли на живота на диска и/или на скоростта му?

Няма да имаш проблеми(стига да не се появи някакъв фабричен дефект). Дал си немалко пари, така че си ползвай смело придобивката по предназначение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нали той е точно за съхранение на информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отразява се особено игрите прекалено много писане по диска правят.

Средно дават живот на един SSD диск 5 години ако на ден пишеш и триеш не повече от 20ГБ информация.

233 Remaining_Lifetime_Perc 0x0000   096   096   000    Old_age   Offline      -       96

241 Host_Writes_GiB         0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       374

242 Host_Reads_GiB          0x0000   100   100   000    Old_age   Offline      -       346

Това е от моят, имам го от месец, и ако вярвам на смарт състоянието то вече 4 процента от живота му съм ги изял.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може толкова бързо да се скапва, моя има записани 1TB и живота му си стои на 100%.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ако са торенти, флаш чиповете имат ограничен брой записи на тях

Не може толгова бързо да се скапва, моя има записани 1TB и живота му си стои на 100%.

А колко е голям, защото 200Г/1ТБ=5000 записа. Имаш още толкова

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързите отговори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5000 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ако са торенти, флаш чиповете имат ограничен брой записи на тях

Нещо бъркаш 1024/120 е 8.5 а и не съм много сигурен откъде са дошли тея 1ТБ но толкова пише в SMART статуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5000 ?

Много добре разбираш какво имам предвид

Ken, последно предупреждение за заяждане и безсмислени постове!

П.П. добре 5 пълни записа са

Нещо бъркаш 1024/120 е 8.5 а и не съм много сигурен откъде са дошли тея 1ТБ но толкова пише в SMART статуса.

това значи само 8 записа на пълния обем. От 10к е пренебрежимо малко

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD e хубаво и полезно нещо, но е препоръчително да се пази от излишно писане и триене на данни върху него, което съкращава живота му!Дефрагментиране също не се прави на SSD!

A eто и една полезна програмка за който иска да си запази по-дълго диска

SSD Fresh 2015

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да попитам има ли човек тук от форума, който да си е закупил SSD, което да не е доживяло до края на гаранционния срок? Има ли някой от вас доказателства, че след определен брой записи флаша заминава? Абсолютно сигурен съм, че няма такъв. Та, има ли смисъл от повече коментари по темата? Отговорете си сами.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То щото тук всички използват SSD от 10 години сигурно.Когато от изведнъж се скапе (като се изчерпи цикъла на презаписи) и се загуби цялата информация от него друго ще пеете.Ще доживеем някой ден и такава тема!

пп.Аз тъй си отговарям сам.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да попитам има ли човек тук от форума, който да си е закупил SSD, което да не е доживяло до края на гаранционния срок? Има ли някой от вас доказателства, че след определен брой записи флаша заминава? Абсолютно сигурен съм, че няма такъв. Та, има ли смисъл от повече коментари по темата? Отговорете си сами.

Да заминава не. Ще продължи да работи криво ляво де къде има лоши сектори ще е отвратително бавен и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги форумци, хайде да ползвам темата и да ми кажете какво означават 1.77ТБ. ? Това е капацитета дето остава да се запише на диска преди да се скапе ли ? Че на мен торент клиента ми е включен 24/7.

15926762520_7ffd84e376_b.jpg

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То щото тук всички използват SSD от 10 години сигурно.Когато от изведнъж се скапе (като се изчерпи цикъла на презаписи) и се загуби цялата информация от него друго ще пеете.Ще доживеем някой ден и такава тема!

пп.Аз тъй си отговарям сам.

Ти си идеалния събеседник - сам питаш, сам си отговаряш, няма нужда даже да ти се казва "да, да" от време не време.

По темата - наскоро в една фирма ми обясняваха, че новите SSD нямали такива проблеми с писането и триенето.

А на твоя коментар - народа е казал - никога не слагайте всички яйца в една кошница.

Преведено - никога не записвайте важно инфо само на едно място.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

По темата - наскоро в една фирма ми обясняваха, че новите SSD нямали такива проблеми с писането и триенето.

И обясниха ли как са постигнали чудеса? Или Дядо Коледа им е донесъл вълшебни дискове?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И обясниха ли как са постигнали чудеса? Или Дядо Коледа им е донесъл вълшебни дискове?

Фирмена тайна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фирмена тайна.

Това е прекрасно извинение за невярна информация :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е прекрасно извинение за невярна информация :)

По-скоро ми прилича на подвеждаща реклама.  :huh:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От около 700 ssd които обгрижваме (128-256 Gb) за последната година имам 2 с лоши сектори, два които не се откриват и едно бавно Evo.

Отделно последния месец 3 диска за данни samsung, corsair и ocz,от които само един тръгна...

Редактирано от Samo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите! 

Инсталирал съм си BitTorrent на SSD и съм го настроил да ми записва торент файловете на HDD. Въпросът е има ли опасност за SSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,няма опасност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.