Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден , 
тъй като не намерих раздел/тема за боини неща или от сорта .. и пуснах тук тази тема.
Искам да ви попитам от каде мога да намеря тази част : "затворна/спускова скоба" за газовият ми пистолет , защото ми се счупи и незнам от каде да намеря ..... 

ПС : марката на пистолета - EKOL SPECIAL 99 -  калибър 9мм.

Ще съм много благодарен ако някой ми помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет! Ще може ли да приложите снимки? Иначе до колкото виждам спусковата скоба не е отделна ,както при Макаров и Валтер ППК и май е за смяна цялата рама ,което е прекалено скъпо за турски газов боклук. Дори и само скоба (ако беше отделна) няма да намерите под 15лв.

П.С. или говорите за затворна задръжка? 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден , 

тъй като не намерих раздел/тема за боини неща или от сорта .. и пуснах тук тази тема.

Искам да ви попитам от каде мога да намеря тази част : "затворна/спускова скоба" за газовият ми пистолет , защото ми се счупи и незнам от каде да намеря ..... 

ПС : марката на пистолета - EKOL SPECIAL 99 -  калибър 9мм.

Ще съм много благодарен ако някой ми помогне :)

Търсил ли си в някой оръжеен магазин ?

Например в http://gunman.biz/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как я счупи????  Тази марка често чупят "бойната пружина", "иглата".

Принципно Ekol произвеждат невероятни боклуци.

В магазина дето си го купил ще ти помогнат! 

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително е ремонта да се направи от оторизиран сервиз. Всяка самолична дейност по въпроса, дори когато се касае за замяна на повреден детайл се води модификация на оръжието и е незаконна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително е ремонта да се направи от оторизиран сервиз. Всяка самолична дейност по въпроса, дори когато се касае за замяна на повреден детайл се води модификация на оръжието и е незаконна.

Няма как да импровизира защото моделната несъвместимост на детайлите е абсолютна. Всичко друго няма да работи правилно Та....... Май решението се нарича оръжеен сервиз, който в повечето случаи принадлежи на даден оръжеен магазин! Цената за ремонта обаче е друга тема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да импровизира защото моделната несъвместимост на детайлите е абсолютна. Всичко друго няма да работи правилно Та.......

Няма значение дали и какво прави. Дори да замени с правилният детайл, това няма да е оригиналният и ще е с различен  партиден номер. Закона не гледа на модификацията непременно като излизане от спецификациите на модела. Щом нещо не съвпада, дори да е несъвпадение на партидния номер на един детайл, вече е модификация и единственият законен начин това да не се тълкува така, е ремонт в оторизиран сервиз, където замяната е описана в документ. 

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение дали и какво прави. Дори да замени с правилният детайл, това няма да е оригиналният и ще е с различен  партиден номер. Закона не гледа на модификацията непременно като излизане от спецификациите на модела. Щом нещо не съвпада, дори да е несъвпадение на партидния номер на един детайл, вече е модификация и единственият законен начин това да не се тълкува така, е ремонт в оторизиран сервиз, където замяната е описана в документ. 

Малко се преувеличава.

Турски газов пищов има един номер на рамата и толкова.

Отделните части нямат номера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко се преувеличава.

Турски газов пищов има един номер на рамата и толкова.

Отделните части нямат номер

Изпреварил си ме, но се съгласявам абсолютно с твоето мнение! Все пак говорим за ГСП.

Ето и пример:

- Счупих бойна пружина. Намерих съответния чарк в магазина към който е и сервиза. Чарка ми струваше 15лв. и за работа ми поискаха 20лв. След кратък разговор и кратки разяснения от страна на оръжейника, то стигнахме единодушно до извода, ча с ремонтата дейност мога да се справя и сам, като при това нищо не рискувам и си спестявам 20-те лева!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, говорим за оръжие. Това какво му се прикача пред съществителното, не е от съществено значение, дори да се спазват стандартите при производство и да не може, поради използуваната сплав, пистолета лесно да се модифицира в боен. Ама турчелята кой знае дали и какво спазват. Така че закона не прави разлика, а партидни номера има(или би трябвало по закон да има). Разглобявал съм модели, които отговарят на закона(имам приятел с оръжеен магазин)... В този ред на мисли наличието на продавани модели без съответните атрибути, означава нелегално производство и контрабанден внос и продажба...

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли наличието на продавани модели без съответните атрибути, означава нелегално производство и контрабанден внос и продажба...

Уоооууу! 

Доста нелепо твърдение!

Повечето оръжейни магазини са собственост на бивсши или действащи полицаи и военни, които няма да си сложат таралеж в гащите!

Все пак питащия е отправил зав за помощ и едва ли го интересуват нашите общи оръжейни познания!

Аз дадох моето предложение малко по - горе.

Помагайте на човека и вие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, говорим за оръжие. Това какво му се прикача пред съществителното, не е от съществено значение, дори да се спазват стандартите при производство и да не може, поради използуваната сплав, пистолета лесно да се модифицира в боен. Ама турчелята кой знае дали и какво спазват. Така че закона не прави разлика, а партидни номера има(или би трябвало по закон да има). Разглобявал съм модели, които отговарят на закона(имам приятел с оръжеен магазин)... В този ред на мисли наличието на продавани модели без съответните атрибути, означава нелегално производство и контрабанден внос и продажба...

Щом в КОС го завеждат без проблем и издават съответната карта го прави законен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая простотия с регистрирането на ГСО е пълен абсурд и едва ли някой тича да си регистрира ГСО-то. Ако искаш да убиваш някого е пъти по-лесно и сигурно да грабнеш един нож ,от колкото да се хващаш да твориш идиотщини.
Основния минус на турското ГСО е точно това ,че дори цевите са от тази слаба сплав ,но на времето имаше такива ,които издържаха на преработка ,разбира се не под боен патрон ,а под халостен с при нужда подсилен заряд и прикрепен 6мм стоманен лагер. Единствено може да се наложи по изпиляване на някои детайли и това е всичко без нарези и други усложняващи дейности ,като изработка на нова цев и така нататък изискващи време ,умения и оборудване. 
Друг начин е да се вземе добра въздушна пушка с подходящи чашки. Пробива се кухина в чашката с фина бургийка ,капва се живак ,отгоре се херметизира с калай ,с най-обикновен поялник ,при нужда се позапилва с фина шкурка и имате смъртоносен боеприпас. 

Та начини има ,и каквото и да забраняват резултата е нулев. Просто няма как да спрат подготвен човек в тая сфера. 

http://shop.gunman.biz/-c-41_42.html?page=1&sort=4d&language=bg Ето един сайт и от мен. Съвета ми е да търсите из нета оръжейни магазини ,обаждайте се да питате и може да се измисли нещо. Въпросната затворна задръжка може да е същата и при други модели на Екол. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвета ми е да търсите из нета оръжейни магазини ,обаждайте се да питате и може да се измисли нещо. 

Добра идея! 

Инак най сигурният начин да се самоубиеш е да преработиш ЕКОЛ

Материала е с изключително лоши качества!

Спомням си една случка с EКОЛ Туна. Та при пореден изстрел на сигнална ракета на Нова година, на въпросното чудо се откачи затворния блок поради отчупване на метала в областа на предния водач. При отката блока излетя и цяло чудо беше, че не счупи на някого главата! Представете си какво ще се случи ако решите да го преработите  :black eye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.