Премини към съдържанието
vachko64

viber for pc - Nod32 откри, потенциално нежелано приложение!

Препоръчан отговор

Здравейте!

Реших да изтегля, Viber for Windows http://viber.com/products/windows. Но, моя NOD32 не ми позволява да продължа поради регистриране на "потенциално нежелано приложение"!

Откритото е, "Win32/Toolbar.SearchSuite.W потенциално нежелано приложение"!

Ще се радвам да получа някакво обяснение по темата!

Редактирано от vachko64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С файла на Вайбър, върви и някакъв тулбар. И НОД32, го засича. В настройките на антивирусната, махни опцията да сканира за потенциално нежелани приложения. И когато, инсталираш Вайбър, гледай внимателно отметките. И махни тази, която е за инсталирана, на въпросния тулбар.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време деинсталирах програмата защото имах някакво съмнение към приложението!

Реших пак да го инсталирам, но ето НОД32 - 8 версия ме предупреди още в началото и за това потърсих някакво решение във форума!

За да инсталирам Viber се наложи да забраня временно защитата на антивирусната, инсталирах програмата, която протече гладко и бързо без да ми дава възможност да избирам нещо!

Всичко е ОК, но забелязах, че клопката е в HELPA на менюто и при деинсталиране на програмата!

Всичко това се намира в C:\Documents and Settings\USER\Local Settings\Application Data\Viber, два файла, които бяха премахнати от антивирусната, която пуснах след инсталиране на Viber!

Прегледах регистрите и не забелязах до този момент нещо съмнително във възловите браузъри!

Решилите да експериментират като мен може да видят изтеглените файлове при инсталирането, като въведат в адресното поле на Експлоръра   %temp%

При проблем с подобни вируси намерих този линк:

http://blog.mitechmate.com/remove-win32toolbar-searchsuite-virus-permanently/

Редактирано от vachko64 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време деинсталирах програмата защото имах някакво съмнение към приложението!

Реших пак да го инсталирам, но ето НОД32 - 8 версия ме предупреди още в началото и за това потърсих някакво решение във форума!

За да инсталирам Viber се наложи да забраня временно защитата на антивирусната, инсталирах програмата, която протече гладко и бързо без да ми дава възможност да избирам нещо!

Всичко е ОК, но забелязах, че клопката е в HELPA на менюто и при деинсталиране на програмата!

Всичко това се намира в C:\Documents and Settings\USER\Local Settings\Application Data\Viber, два файла, които бяха премахнати от антивирусната, която пуснах след инсталиране на Viber!

Прегледах регистрите и не забелязах до този момент нещо съмнително във възловите браузъри!

Решилите да експериментират като мен може да видят изтеглените файлове при инсталирането, като въведат в адресното поле на Експлоръра   %temp%

При проблем с подобни вируси намерих този линк:

http://blog.mitechmate.com/remove-win32toolbar-searchsuite-virus-permanently/

Това е просто тулбар. Не е толкова опасен, затова го определя, като потенциално нежелано приложение. Би трябвало, да има отметка при инсталация. Понякога, са много малки, още при лецензионното споразумение. Може да промениш настройките на НОД32, и да не открива, потенциално нежалани приложения.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все повече програми прибягват до номера със "закъснялата отметка"...За всеки случай ползвам това:

Unchecky_3.png

http://www.comss.ru/page.php?id=1757

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.