Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте и честита коледа на всички!
Разгледах всичките препоръчани конфигурации по-доло ,но започнах да се обърквам,защото повечето подменят части или запазват някои и т.н ...а не съм много запознат с хардуеър.
Та ако може да ми предложите конфигурация+ монитор ..предимно за компютърни игри...
Най-вече world of warcraft (да може да си върви що годе добре    ) , CS:Go и някои други ..но главно тези.
Ако може и да има възможност за бъдещ ъпгрейд .за подновяване.

Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете :) Весели празници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предостатъчно за WoW и CS:GO, по-късно добавяш още 4GB рам, SSD (ако искаш), като имаш и възможност за добър клок на процесора :
ASROCK FM2A55 PRO+
ATHLON X4 860K/4GZ/FM2+/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
Acer V236HLbd IPS LED 23 UM.VV6EE.001 6ms
3R SYSTEMS R490 ATX CASE BLACK
PSU FORTRON HYPER 500 500W
PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G

Обща стойност - 1 096.95 лв. с ДДС
Линк:
http://nikem-bg.net/cart/52221p1r52353p1r45925p1r1002735p1r1005962p1r2120p1r51881p1r51099p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte H81M-S, Socket 1150

Intel® Core™ i3-4160, 3.60GHz, Haswell, 3MB, Socket 1150, Box

HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V

Toshiba 1TB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3

Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 750 Ti OC WINDFORCE 2X, 2048MB, GDDR5, 128bit, 2x HDMI, 2x DVI

Nox Urano SX 500, 500W, ATX12V2.2

Cooler Master Elite 370, ATX/micro ATX

LED IPS LG 23.6", Wide, Full HD, DVI, HDMI, 24MP55HQ

Общо 1109лв. , като доставката е безплатна!

Първото нещо в което трябва да вложиш пари е още една плочка рам, от на сетне можеш да добавиш ссд , i5/i7 и по-бърза видео карта при бъдещ ъпгрейд!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE GA-H81M-S1

4GB DDR3 1600 A-DATA

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

POWER AXR7 260X 2GBD5-DHV3E/OC

I3-4160 3.6GHZ/3MB/LGA1150/BOX

FORTRON Hyper 500

COOLERMASTER N200

Обща стойност: 838.20 лв. с ДДС

+

Общо 1105.94 лв.

Това би трябвало да е напълно достатъчно за WoW и CS. В бъдеще можеш да добавиш SSD, още една плочка RAM, i5 и по-бърза видеокарта.

Ако е много скъпо, минаваме на по-евтино захранване и кутия с 1 вентилатор и без USB 3.0, като цената става  821,38 лв. + монитора = 1089,12 лв.

Редактирано от TheLion17 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE GA-H81M-S1

4GB DDR3 1600 A-DATA

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

POWER AXR7 260X 2GBD5-DHV3E/OC

I3-4160 3.6GHZ/3MB/LGA1150/BOX

FORTRON Hyper 500

COOLERMASTER N200

Обща стойност: 838.20 лв. с ДДС

+

Общо 1105.94 лв.

Това би трябвало да е напълно достатъчно за WoW и CS. В бъдеще можеш да добавиш SSD, още една плочка RAM, i5 и по-бърза видеокарта.

Ако е много скъпо, минаваме на по-евтино захранване и кутия с 1 вентилатор и без USB 3.0, като цената става  821,38 лв. + монитора = 1089,12 лв.

То много евтино ще му излезе както го прецаквате с Интел в този нисък бюджет. Не може ли направо с един Celeron G1610 за да излезе евтино а после човека да даде още 800 лева за ново видео SSD нов процесор и памети и захранване..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То много евтино ще му излезе както го прецаквате с Интел в този нисък бюджет. Не може ли направо с един Celeron G1610 за да излезе евтино а после човека да даде още 800 лева за ново видео SSD нов процесор и памети и захранване..

Ако може и да има възможност за бъдещ ъпгрейд .за подновяване.

А с твоето предложение ще цъфне и върже ли?

Къде изобщо намесваш това умряло АПУ ,като в бюджета спокойно влиза i3 и gtx 750ti, да не говорим ,че думата ъпгрейд не присъства при твоето предложение!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно ? Май забравяш че скоро излиза ново поколение на FM2+

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd_kaveri_7850k&num=1

Нека видим и малко тестове.

Под Линукс не се ползва Mentle Което при Windows ще даде огромно превъзходство при игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама то големия ъпгрейд - от едната пръчка да се хванеш на по-горната и да си мислиш, че си достигнал до върха на дървото!

Най-вероятно, когата АПУ-то ,ще дадат производителноста която сега ще има с и3 и 750ти , ти вече може и да си минал на интел.

Колега всеки знае ,че си болен фен на марката, ама карай я малко по-обективно. Амд имат добри процесори ,но в случея с фм2+ платформата не е така, особено след като бюджета предлага по-добър вариант!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпгрейд от i3 на i5 от едно и също поколение не ми се струва изгоден. Ако ще се ъпгрейдва скоро най-много Пентиум. Що се отнася до АМД, струва ми се си стъпиха на краката и в близко бъдеще може да се очакват интересни предложения от там, но  дали ще са на същите сокети не се знае.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама то големия ъпгрейд - от едната пръчка да се хванеш на по-горната и да си мислиш, че си достигнал до върха на дървото!

Най-вероятно, когата АПУ-то ,ще дадат производителноста която сега ще има с и3 и 750ти , ти вече може и да си минал на интел.

Колега всеки знае ,че си болен фен на марката, ама карай я малко по-обективно. Амд имат добри процесори ,но в случея с фм2+ платформата не е така, особено след като бюджета предлага по-добър вариант!

Аз съм бил фен. Ти си прочети глупостите и виж линка де дадох.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам и аз да добавя нещо, към това изказването на Игнатов.
В бюджета се вмества 860K, който е 4-ядрен, с възможност за клок, евтин и може би малко по-добър от i3. И не виждам защо да не се вземе точно този процесор, а говорите за манията на човека за АМД, но не разбирам защо вие сами не виждате вашата мания по Интел...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от своя страна нищо не казвам. Всеки предлага каквото си иска. Но на мен всеки път ми държат сметка защо предлагам АМД. Ами така съм преценил. Предлагам и Интел и АМД много зависи от случая.

Подкрепям твърденията си с бенчмаркове.. Намесвам се да критикувам някое предложение само ако не е изгодно или нещо не е наред. Критикувал съм както конфигурации с Интел така и с АМД.

Не вземам ничия страна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарности за отделенто време и помощта ,но в споровете кое е по-добро  и кое не е ... не мога да преценя коя конфигурация да взема. Тези на Playalastic и TheLion17 ... предполагам ще ми свършат добра работа или нещо трябва да се промени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купуваш Елбрус-2СМ + Монокуб-М след което отиваш в "Берьозка" купуваш бутилка „Пять Озёр” изпиваш я и почваш як гейминг.

Купуваш Атлон 860К удряш 200 гр. коняк с пуричка и превърташ играта.

Купуваш I3-4160 и пиеш една вода с "упсарин" и почваш да събираш за I5. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.