Премини към съдържанието
Kibik

Лаптоп Advent 4211 (MSI Wind U100) -вградени камера и WiFi

Препоръчан отговор

Ако този малък лаптоп (10", Windows XP) е познат в БГ, то по-вероятно е да е името в скобите от заглавието на темата , но въпросът мисля, че е принципен:

При пускане на лаптопа, камерата и WiFi картата по дифолт са изключени (с цел пестене на батерията ако не се използват). За да ги включиш/изключиш по желание, трябва да натиснеш едновременно Fn+ някои функционален клавиш ( в случая Fn+F6 и Fn+F11)

Не знам дали и при други марки/модели е направено така, но тук е измислено доста неудобно. В повечето лаптопове има механичен превключвател поне за WiFi , а камерата е "разрешена" постоянно, което е по-удобно.

В Setup (при пускане и Del бутон) няма опция за промяна на това положение, в ръководството не пише нищо... 

В Power Options не виждам да има опция за управление на тези неща според плана....

В Services не виждам кое е отговорно за тези неща, за да видя стартира ли се автоматично...

Ситуацията е:

-При включване на камерата се чува звук (както при включване на USB у-во) и в Дивайс мениджъра се появява

Imaging Devices / USB Video Device #2 При изключване изчезва Imaging Devices (чува се звук).

При пускане Скайп с видео, камерата не се пуска от него, трябва да е пусната/разрешена предварително и тогава тръгва виодеото.

-При изключена WiFi, в Дивайс Мениджъра си я има WiFi картата в Network Adapters (802.....Mini  Card Wireless Adapter)

При включване на WiFi нищо не се променя там, няма и звук, само светва индикацията WiFi и си намира мрежата.

Очевидно картата си е разрешена, но забраната става другаде.(не знам какво се пести, ако не се прекъсва захранването ѝ).

Въпросът е- има ли някакъв начин да се направи някъде нещо, че дифолта да се обърне, камерата и WiFi да са включени докато не ги изключиш ръчно? Или поне само WiFi, което е по-важно.

Редактирано от Kibik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеи аз съм с MSI CR650 и като работи на батерия и изгасне внезепно понеже батерията си е занинала ми забранява камерата и WiFi трябва ръчно да се пускат.Но когато е на зарядно няма проблем.Да не би да се прекъсва захранването някъде.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеи аз съм с MSI CR650 и като работи на батерия и изгасне внезепно понеже батерията си е занинала ми забранява камерата и WiFi трябва ръчно да се пускат.Но когато е на зарядно няма проблем.Да не би да се прекъсва захранването някъде.

Hi

Да, така се оказа, установих го преди да видя твоят отговор.

Снощи си поиграх малко и стигнах до същия извод. Ако не изключвам AC захранването, помни последното състояние, т.е. ако са оставени включени тези устройства, при включване на лаптопа си остават включени. Пробвах го няколко пъти без да изваждам кабела и стигнах до този извод.

Понеже батерията е умряла, това не се случваше ако изключа кабела, което ме е заблудило. Очевидно конструкторите не са предвидили ползването в такъв режим, нехарактерен за малък лаптоп. Преди 2 дена поръчах батерия, която вероятно ще дойде след празниците и ще е ОК...

Описаното обаче вероятно е валидно само за този модел или пък само за Wind XP,защото в БГ имам друг Advent, по-голям, чиито батерия си е ОК, но е с Wind 7 и камерата винаги трябва да се включва ръчно при ползване, но пък WiFi не се нуждае...

Както и да е, считам, че е по-правилно по дифолт да са си включени, а ако искаш да ги изключваш.

Не му е тук мястото, но да спомена и за батерията. Отворих я, елементите са читави, незнайно защо беше изгорял комбинираният предпазител (3 крачета-термо+токов). Смених го с друг от друга батерия, но на изхода няма напрежение и не се зарежда. Очевидно електрониката на батерията като е останала без захранване или е стигнала зададените в епрома цикли се е "заключила". Различните производители използват различни похвати да те накарат да си купиш  нова батерия, да не може да сменяш само елементи, т.е. при смяна на елемент се заключва (при някои по-китайски става смяната).

Вероятно във форума има и тема  за батериите (за справяне с електрониката/ресет/отключване, не за правилно използване) , но не съм търсил, та ако някой знае, нека даде линк да почета от интерес. Със сигурност има знаещи по въпроса, но някои си пазят хляба и не дават инфо по форумите, та разчитам на некомерсиални люде, които ползват форумите за взаимопомощ, некомерсиално.

Благодаря за линковете!

Редактирано от Kibik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте в Power Options в Control Panel и изключете възможността да се изключва устройството(за Wireless Network Adapter).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте в Power Options в Control Panel и изключете възможността да се изключва устройството(за Wireless Network Adapter).

В първият си пост съм писал: "В Power Options не виждам да има опция за управление на тези неща според плана...."

Освен да не знам къде да гледам (Винд XP)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка е за Винд.7, а аз говоря за XP. Картинката от XP ли е, че не мога да проверя в момента, лаптопа не е тук ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, линкът е за 7, но е абс. същото в диспечера на устройства в XP. Пробвайте с драйвър от производителя на безжичната карта.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, линкът е за 7, но е абс. същото в диспечера на устройства в XP. Пробвайте с драйвър от производителя на безжичната карта.

мисля, че драйвера е отговорен за работата на картата, а за това кога да се вкл/изключва трябва да е уиндоуса или лаптопа.

Мисля, че новата батерия ще реши въпроса до голяма степен. Проблема ще се появява само като извадя батерията, по-лошо е, че тогава може да  забравя да ги пусна ръчно първият път и ще се чудя какво става...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.