Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам настолен компютър с интернет, имам и рутер. Искам да си настроя рутера без да чакам доставчика и без да го занимавам. Стигнах до там, че си включих кабела на нета в рутера и съответно кабела, който е от рутера до компютъра. От там нататък къде да бутна за да си настроя безжичния нет и да си го използвам през таблета? Благодаря предварително :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цък

Но не сте споменали марка и модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цък

Но не сте споменали марка и модел.

ами ако трябва да съм откровена е на vivacom и е Pirelli, надявам се, че това ме питаш :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ако трябва да съм откровена е на vivacom и е Pirelli, надявам се, че това ме питаш :rolleyes:

Това ли ?

50aabd2bb4ae74fbdf5b4d41df31cfb4.jpg

Pirelli DRG A124G - http://setuprouter.com/router/pirelli/drg-a124g/manual-578.pdf

тъй става ли ?

Ако не ти се чете на английски:

Включваш към РС и се логваш в http://my.contact.bg- влизаш в профила от Договора ви с Виваком с името и паролата. Натискаш бутона АКТИВИРАЙ. След това го настройваш и си готова.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли ?

50aabd2bb4ae74fbdf5b4d41df31cfb4.jpg

Pirelli DRG A124G - http://setuprouter.com/router/pirelli/drg-a124g/manual-578.pdf

тъй става ли ?

Ако не ти се чете на английски:

Включваш към РС и се логваш в http://my.contact.bg- влизаш в профила от Договора ви с Виваком с името и паролата. Натискаш бутона АКТИВИРАЙ. След това го настройваш и си готова.

Здравейте отново,

първо се извинявам, че пиша чак сега, но рутера, който искам да настроя е при родителите ми  и сега пак съм при тях, та пак стигам до темата.

ДА, точно това е, но проблема е, че договора отдавна е изтекъл. Рутера ми е от доста време и сега съм го донесла при родителите ми , за да мога да си използвам таблета. Дори не знам дали има опция да се настрои да работи без да съм обвързана с Виваком. Интернета ми е към съвсем различен доставчик и въпроса ми е дали мога да го настроя да работи с нашия доставчик, но с рутер на виваком :lock:

Редактирано от kemi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

първо се извинявам, че пиша чак сега, но рутера, който искам да настроя е при родителите ми  и сега пак съм при тях, та пак стигам до темата.

ДА, точно това е, но проблема е, че договора отдавна е изтекъл. Рутера ми е от доста време и сега съм го донесла при родителите ми , за да мога да си използвам таблета. Дори не знам дали има опция да се настрои да работи без да съм обвързана с Виваком. Интернета ми е към съвсем различен доставчик и въпроса ми е дали мога да го настроя да работи с нашия доставчик, но с рутер на виваком :lock:

ТОзи маршрутизатор е ADSL и не може (лесно) да се ползва за това, което вие искате. За да стане (не става на всички модели) се иска да се преназначи WAN порта, но за тази цел се иска опит и знания за конкретния модел

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар, че го водят рутер, за мен това устройство си е чист МОДЕМ, Не може да го използваш за това, което искаш. Трябва да си закупиш рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че има начин да се пренастрои единия от LAN портoвете като WAN и да се получи AP, но е сложно за изпълнение, а и не се знае дали ще сработи с този модел. Това е ADSL модем+маршрутизатор и целта му е съвсем друга. Решенито - купувате си нормален маршрутизатор и оправяте проблема.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар, че го водят рутер, за мен това устройство си е чист МОДЕМ, Не може да го използваш за това, което искаш. Трябва да си закупиш рутер.

Очаквах този отговор, но пак ми стана тъпо. Благодаря ти все пак за отделеното време и внимание.

Поздрави

Предполагам че има начин да се пренастрои единия от LAN портoвете като WAN и да се получи AP, но е сложно за изпълнение, а и не се знае дали ще сработи с този модел. Това е ADSL модем+маршрутизатор и целта му е съвсем друга. Решенито - купувате си нормален маршрутизатор и оправяте проблема.

Наистина ще е сложно, особено за мен, а и може би наистина не си заслужава за 30 лв... по-добре да си взема нов рутер и тогава пак да вляза и да ви питам как да си го настроя :)

Редактирано от kemi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквах този отговор, но пак ми стана тъпо. Благодаря ти все пак за отделеното време и внимание.

Поздрави

Наистина ще е сложно, особено за мен, а и може би наистина не си заслужава за 30 лв... по-добре да си взема нов рутер и тогава пак да вляза и да ви питам как да си го настроя :)

Да - най-вече не си заслужава, пък и има рутери за 20 +/- 5 лв.

Иначе може

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.