Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , искам да ви помоля да направите една компютърна конфигурация , вмъквайки се в бюджет , който е 600лв. Ще използвам машината за игри като FIFA 11,12,13 както и Call of Duty Black Ops , Black Ops 2 , Modern Warfare , Battlefield 2,3 .. И други подобни .. Както виждате не ми трябва за най-новите игри като COD:Ghosts и Battlefield 4 ... Изискванията са ми , процесорът да е интел , и 8гб рам ... Видео карта , захранване , дъно , 500гб хард диск и кутия. Ако може частите да са от никем ... Това е :) Благодаря предварително .

Като имате в предвид , че след 1 година , искам да мога да сменя процесора с I5, I7 ... Тоест компютърът да има бъдеще :D .. 

Редактирано от HALA MADRID (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 600лв, освен ако не искаш да караш с вградено видео, няма как да се набутат 8GB RAM. Няма ли нещо, което да можеш да ползваш от стария компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава 4ГБ , пък след това ще си добавям ... И не няма какво да ползвам, винаги съм имал лаптопи ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко са ти парите  а са ти големи мераците.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или посъберете още средства,или си купете една игрална конзола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сега купиш интел мислиш ли че догодина дъното ще е актуално за ново поколение. Ще ти кажа на кратко НЕ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да ги играя на LOW/MEDIUM настройки , не на HIGH .... Един приятел има Intel G3220 , 4GB RAM , 1GB DDR5 Sapphire и му вървят всичките , които съм изброил и то прилично ... Не мога да разбера 600 лева как не стигат .. Може и да се надхвърли с 40/50лв , не повече ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение:

Количка

G1840 2.9GHZ/2MB/LGA1150/BOX 1 68.88 лв. 68.88 лв.

ASROCK Z97 PRO4 /1150 1 207.94 лв. 207.94 лв.

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 1 103.63 лв. 103.63 лв.

ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3 1 79.00 лв. 79.00 лв.

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE 1 128.11 лв. 128.11 лв.

4GB DDR3 1600 A-DATA 1 66.84 лв. 66.84 лв.

Междинна стойност: 654.40 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 13.40 лв. Обща стойност: 641.00 лв. с ДДС

Конфигурацията трябва да се ъпгрейдне с процесор (предвидено е  да е i7 с клок), с видеокарта и рам памет. Всичко друго е добро. Дъното е със Z97 чипсет за К (клок) процесори от 4-то покоеление на Интел. Хард диска е окей, кутията е добра, захранването е отлично.

Няма видеокарта. Като добавите по-добри компоненти -процесор рам и видео ще играете всичко на high. Ще ви трябват още 1200лв (груба сметка).

ПС: Ако ви задоволява конфигурация подобна на тази на приятеля ви ще трябва да съберете около 1000лв и ще имате нещо малко по-добро. Ще играете на медиум с нещо такова.

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябват средства и за клавиатура,и за монитор.Че и колонки може да потрябват.Малко ти е бюджета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера , защо ще дам 200 лв за дъно при положение , че има по 100-150 ... 

Монитор , колони , клавиатура , мишка , уеб камера и слушалки си имам .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха,винаги си имал лаптопи,ама за тия лаптопи си купувал монитори и клавиатури.Логично е наистина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре , мерси ..........

Тази периферия ми я подариха ... Знаят , че ще си купувам компютър и затова ми подариха .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера , защо ще дам 200 лв за дъно при положение , че има по 100-150 ... 

Монитор , колони , клавиатура , мишка , уеб камера и слушалки си имам .. 

Може и с по-евтино дъно. Аз предложих вариант, при който ще можете да си вземте отключени процесори (които са най-производителните) и ще можете да ги овърклокнете след време. Т.е. има и други варианти, но общо взето парите не стигат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паричките ще стигнат само за евтини,но качествени компоненти.Не стигат и за видеокарта.Варианта е да карате с вградената в процесора и да посъберете още за допълнителна видеокарта.

п.п.Надявам се да не чуем сега някоя допълнителна информация,и да се налага пак да измисляме нови комбинации.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти е да дадеш 650 лева и да играеш на  ниски настройки ? Компютър за игри под 1300 лева  изобщо не си и помисляй. За 600 лева се купуват компютри за офис работа и нищо повече.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 644.55 лв. с ДДС

Сега караш на вградения GPU и после добавяш отделен и още една плочка RAM. За този бюджет толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека все пак с мненията си, не да обезкуражаваме човека, а да го ориентираме какво може да очаква за тези пари и да се коментират варианти за действие. Ами ако в момента не може да отдели повече от 600лв? Нека да се чувства гадно щото няма 1300лв...

Според мен трябва да се изкоментират варианти с нови части с рпедвиден бъдещ ъпгрейд и/или използването и на някои части втора ръка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност: 809.59 лв. с ДДС

Това е абсолютният минимум за игри, като ще има някои игри, които ще бъдат ограничавани от процесора.

Ако ти се рискува за втора ръка, можеш да вземеш Palit GX750Ti (имаш 2 години гаранция) или ASUS R9 270 с 3 години гаранция, но при AMD има голям риск човекът да е копал с нея и да прегрява самата карта.

Редактирано от TheLion17 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, тая Palit-ka не е втора ръка :D Просто е намалена и са разпространили офертата и по другите сайтове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да не е втора ръка, пак е по-евтина от най-евтината gtx 750Ti в nikem и има 2 години гаранция. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за тази конфигурация : http://nikem-bg.net/cart/51110p1r49608p1r46717p1r43848p1r49626p1r50557p1rf.html..... Като след това предвиждам да сложа i5 и по-мощна видеокарта ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази кутия е умряла. Избягвай кутии, които идват със захранване. Искаш да правиш upgrade, така че ще ти трябва отделно захранване и по-хубава кутия. Това дъно е най-ефтиното и не е цвете за мирисане, ама карай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да сложите някоя смотана кутия,за сметка на по-добро захранване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HALA MADRID

Да те питам защо искаш да купиш сега видео карта която е умряла в кожата си и процесор  на който върви офис  като хората ?  И после да  сложиш  процесор и видео за 700 лева  на дъно за 70 !!! Нямаш една част  която да е  избрана смислено  във това  което си наредил. Това което си избрал е абсолютен таралясник  със производителност на  компютър от 2010 година за 150 лева.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Plamen Traikov
      Хора, препоръчайте ми готов комп. или сглобен без значение, искам да играя FIFA 17, Witcher 3, CS GO, Battlefield 1, GTA 5... благодаря
    • от b3s7ch0
      Здравейте,
      имам следния проблем при Call of Duty Black Ops. При cinematic видеата звукът е идеален и няма никакви забележки. В момента, в който започне играта обаче, звукът прекъсва и не мога да направя нищо, за да го пусна. Проверих настройките на звука, на максимум са, но въпреки това продължавам да не чувам нищо. Проверих в интернет и ъпдейтнах directx, както беше написано там, но и това не доведе до нищо. Някаква идея как бих могъл да се справя с тоя проблем?
    • от Roki_03
      Когато инсталирам играта и като я отворя не се отваря.
      Моля помогнете!!!
      Благодаря предварително!!!
    • от didoka01
      Добър вечер, реших да си купя Xbox One и към комплекта който съм си харесал има FIFA 16. Към пакета имам 14 дни безплатен Xbox LIve. Тъка.., въпроса ми е след като изтече безплатния Xbox LIve ще мога ли да си играя FIFA-та или ще трябва да плащам, чувал съм че платформата на EA и Xbox няма нищо общо и можеш да играеш свободно? 2-ри въпрос - за тези 14 дена, ако си изтегля игра след това ще мога ли да я играя или трябва да си платя абонамент? 3-ти въпрос - достъпа до EA Access е за 1 месец, след това дали ще мога да играя някоя игра без да я купувам? 4-ти въпрос - може ли малко да ми разясните какво е Xbox Live? 5-ти въпрос, ако си купя други игри на диска ще има качен код или играта ще я инсталирам оттам? 6-ти въпрос - за GTA V ще ми трябва ли Xbox Live? Благодаря за отделеното време! Извинявам се, ако съм объркал раздела!
    • от didoka01
      Добър вечер, реших да си купя Xbox One и към комплекта който съм си харесал има FIFA 16. Към пакета имам 14 дни безплатен Xbox LIve. Тъка.., въпроса ми е след като изтече безплатния Xbox LIve ще мога ли да си играя FIFA-та или ще трябва да плащам, чувал съм че платформата на EA и Xbox няма нищо общо и можеш да играеш свободно? 2-ри въпрос - за тези 14 дена, ако си изтегля игра след това ще мога ли да я играя или трябва да си платя абонамент? 3-ти въпрос - достъпа до EA Access е за 1 месец, след това дали ще мога да играя някоя игра без да я купувам? 4-ти въпрос - може ли малко да ми разясните какво е Xbox Live? 5-ти въпрос, ако си купя други игри на диска ще има качен код или играта ще я инсталирам оттам? 6-ти въпрос - за GTA V ще ми трябва ли Xbox Live? Благодаря за отделеното време! Извинявам се, ако съм объркал раздела!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.