Премини към съдържанието
retaer

Помогнете ми да избера между две аудио системи коя да взема

Препоръчан отговор

http://mallbg.com/%D0%A2%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B8-GENIUS-SW-G51-3500-80W-LED-displaying-31731017100_47825.html

http://mallbg.com/%D0%97%D0%B2%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0-Logitech-Surround-Sound-Speaker-Z506-980-000431_17676.html

Толкова $ имам и се чудя кое от 2те да си взема ... ако някой ги е имал или в момента има някоя от двете моля да сподели мнение.Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно аверче, имаше такива беше много доволен добър звук  вадеха.

"GENIUS SW-G5.1 3500 80W LED DISPLAYING"

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих избрал Logitech-a, пред "извънземния" вид и сателитите с по-един говорител.

Ако не държите на качеството на звука, а на по-силният bass (до колкото е възможно за този бюджет) вземате: SW-G5.1 3500

Разгледайте и другите марки , предлагащи компютърни компоненти/аудио системи.

Microlab, правят добри модели за парите си.

Ако държите да слушате музика на него, търсете 2.0 система/ в краен случай 2.1, за филми и игри (основно): изберете 5.1 система.

И най важното, прослушайте въпросната избрана система, за да няма изненади, като е включите за първи път.

Успех в Избора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип е обратното .. държа малко повече на по-силния звук отколкото на баса но все пак разликите да не са огромни ... да има звук пък баса да го няма хич.
Имах logitech x-540 който си работеше до последно но пострада от наводнението но за 2 години и нещо издаде багажа 2 тонколони почнаха да пръщят , баса не беше много добър но пък имаше страшно силен и добър звук.Но бързо умря ... принципно го взимам само заради музиката главно за това ползвам аудио системата иначе филми рядко .
Та се колебая страшно много може и да отида до технополис или техномаркет но едва ли ще има с какво друго да ме впечатлят.И съм твърдо решен да си взема пак 5.1 ... ще съм благодарен за още едно мнение всички други марки ги гледах и се спрях на тия 2 те с оглед он-лине търсенето ми.Ако и вади 80W ще е добре.Ся не мога да се меря с комшията който само едната му тонколона е 400 и като я извади навън на стойка и се чува на 300 метра но все пак като за вкъщи за музика .. хах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е основно за музика, няма да сбъркате ако избере 2.0 система.

Разгледайте за вашият бюджет, какво бихте избрали.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега би ли обяснил какво е предимството на 2.0 система с тази на 5.1 щом ми препоръчваш това.
Спирам се до 180лв толкова разполагам да дам за аудио 

Редактирано от retaer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам Logitech  x530 и microlab M860 .Доволен съм много и от двете ,но Х530 са една идея по-силни , но пък при другите е по-чист звукът.За всекиднево ползване бих препоръчал един от тези 2 модела
или по-новия вариант х540 . Няма да съжалявате

: ПП за мен голям минус на logitech е ,че са с  3 жака ,а microlaba e само с 1 :)

Редактирано от venci_1913 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах x540 и не останах много поласкан .. не искам дас и взимам пак същия.А другия модел който даде ми идват малко Watt- овете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега би ли обяснил какво е предимството на 2.0 система с тази на 5.1 щом ми препоръчваш това.

Спирам се до 180лв толкова разполагам да дам за аудио 

Защото, музиката е направена да се слуша  за два канала. (не говорим за DTS 5,1 канален звук на някой албум).

В краен случай се избира 2.1.

И друго си е да имаш пред себе си две тонколони с кутии направени от дърво, и съвсем друго от "пластмасарии".

Затова за предпочитане е кутиите на тонколоните/ките да не са от пластмаса за да има по добра акустика.

Разгледайте моделите Microlab, Edifier. Щях да предложа Microlab SOLO 4C. Но, не го намирам в BG магазините.

П.П.имам Edifier: X600 (2.1), който го ползвам за гледане на филми (основно) за по добър звук от телевизора. И съм доста доволен от него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах x540 и не останах много поласкан .. не искам дас и взимам пак същия.А другия модел който даде ми идват малко Watt- овете

Ако вярваш на тея W ,които са написани  :D  Да знаеш ,че тези , които си дал свирят като х540. По-добре се насочи към 2 колони

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линковете се пускат по-този начин:

Fenda F6000U, 5.1, 123W RMS.

За да може да се види за какво се отнася линка.

По темата: тази аудио система (основно за филми и игри защото е 5.1), изглежда има по-добри характеристики, от Z506.

Например:  бас говорителя е 8 инча, както и общата мощност (във ватове) е по-голяма, теглото и е два пъти по-голямо от това на Z506. (което е от значение).

Но, дали е по качествена, от Logitech-a не мога да коментирам!

П.п. Лично аз бих погледнал Edifier i Microlab в този бюджет (както писах по-горе)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microlab -a и аз го гледах от сайта но чистата му цена е над 250+ а и със доставката ще ми дойде към 270 ...нямам толкова пари.
Както и да е като гледам ще го поръчам и да видим вторник ще пиша как е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чува се доволно , като се има на предвид ,че тонколоните не съм ги закачил все още 
Звуков адаптер Realtek ALC662 @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [b-3]

Възможно ли е да не изкарвам пълната мощност на субуфера или си въобразявам ? 

Редактирано от retaer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.