Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, значи аз не му разбирам на телевизионната техника, та преди 2 дена си нашите си купиха ЛЕД телевизор, ето го и точния модел http://www.emag.bg/televizor-led-sony-32r410-32-80-sm-hd-kdl32r410bbaep/pd/DRJ1CBBBM/ та аз лично не съм доволен как показва телевизора, смисъл картината му не ми харесва, гледам резолюцията е доста скромна а да не кажа сиромашка 1366х768, та питането ми е ако ползвам кабел HDMI, не би ли трябвало картината да е HD ? Тоя въпрос на някои може да му се стори смешен, пак казвам не разбирам и за това питам, сега в момента телевизора е свързан към тунера (булсатком) с SCART кабел, та то на теория с HDMI трябва да е HD нали ? Общо питането ми е може ли някак да се подобри качеството на картината и как. Мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на теория и на практика няма как телевизора да ти показва FULL HD след като е HD Ready!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо питането ми е може ли някак да се подобри качеството на картината и как. 

За да ти стане картината HD, трябва и приемникът ти да хваща HD канали, и да ги  препраща към телевизора. Така ли е реално?

@skalata73 - никъде не виждам авторът на темата да е споменал Full HD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, значи аз не му разбирам на телевизионната техника, та преди 2 дена си нашите си купиха ЛЕД телевизор, ето го и точния модел http://www.emag.bg/televizor-led-sony-32r410-32-80-sm-hd-kdl32r410bbaep/pd/DRJ1CBBBM/ та аз лично не съм доволен как показва телевизора, смисъл картината му не ми харесва, гледам резолюцията е доста скромна а да не кажа сиромашка 1366х768, та питането ми е ако ползвам кабел HDMI, не би ли трябвало картината да е HD ? Тоя въпрос на някои може да му се стори смешен, пак казвам не разбирам и за това питам, сега в момента телевизора е свързан към тунера (булсатком) с SCART кабел, та то на теория с HDMI трябва да е HD нали ? Общо питането ми е може ли някак да се подобри качеството на картината и как. Мерси предварително

Да, SCART-а ти ограничава резолюцията сигнала до 720х576, с HDMI ще работи на 1080i това че бил HD Ready а не Full HD не му пречи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 32" телевизор разликата между HD Ready и Full HD се съмнявам ,че ще я забележиш. До тоя диагонал аз лично не виждам никакъв смисъл да се наливат излишни пари Full HD телевизор. Виж за 40" нещата са други. Аз лично съм тествал на един същ 32" инчов телевизор (също HD ready) разликата в картината между това да си със SCART кабел и HDMI кабел и мога да ти кажа ,че е голяма и видима. Ако приемника ти на булсат позволява свързване с hdmi тичай до магазина за едно кабелче за 7-10лв. и си готов. Ако ли не , махай го тоя приемник ,че това си е живо мъчение и гавра с телевизора. Успех!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 32" телевизор разликата между HD Ready и Full HD се съмнявам ,че ще я забележиш. До тоя диагонал аз лично не виждам никакъв смисъл да се наливат излишни пари Full HD телевизор. Виж за 40" нещата са други. Аз лично съм тествал на един същ 32" инчов телевизор (също HD ready) разликата в картината между това да си със SCART кабел и HDMI кабел и мога да ти кажа ,че е голяма и видима. Ако приемника ти на булсат позволява свързване с hdmi тичай до магазина за едно кабелче за 7-10лв. и си готов. Ако ли не , махай го тоя приемник ,че това си е живо мъчение и гавра с телевизора. Успех!!!!!

За булсатком тунер, ми казаха че не може да се ползва HDMI  няма такъв вход в тунера.... което е еб***и майтапа.... и май никой булсатком тунер няма вход за HDMI...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е вярно. В моята работа ползваме на един Плазмен Самсунг услугите на Булсат и са ни дали техен тунер с hdmi , който сме свързали към телевизора и картината с него е екстра. Просто явно искат да си платиш за такъв тунер , а не щат да ти го предоставят ей така :)))) ....... аман от мошенници !!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и ко прайвам аз сега.... няма ли някакъв преходник от скарт към hdmi, както от dvi за vgi ? Как да постъпя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и ко прайвам аз сега.... няма ли някакъв преходник от скарт към hdmi, както от dvi за vgi ? Как да постъпя ?

Преходника не решава АБСОЛЮТНО нищо в случая .... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.bulsat.com/hd-satelitni-priemnitsi.php

Трябва ти HD приемник. Същият има hdmi изход за директно свързване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да гледаш HD канали си плащаш на доставчик, който ти ги осигурява. В повечето случаи се доплаща над стандартните абонаменти. И трябва HD приемник. Някои го продават, други те цакат с договор, има и такива, които искат доплащане за всеки цифров приемник.

Специално на моята кабеларка имам 5 цифрови приемника, като плащам цял пакет за 1 и всичко се гледа на всичките. За булсата колко компресира сигнала и колко е качеството съм писал многократно, но е много далече от каквото трябва да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.