Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Търся следния диск (под наем или да го купя, заменя с по-нов, по-голям....) WD My passport 2.5" WDBBEP0010BBK-03

Вътре модела на диска трябва да е WD10JMVW-11S5XS1

Прилагам и снимка, от интернет е но така или иначе всички са еднакви на външен вид.

Модела на диска може да се види без да се отваря и вади от кутийката с помощта на HDDScan 3.3

350-397-thickbox.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Търся следния диск (под наем или да го купя, заменя с по-нов, по-голям....) WD My passport 2.5" WDBBEP0010BBK-03

Вътре модела на диска трябва да е WD10JMVW-11S5XS1

Прилагам и снимка, от интернет е но така или иначе всички са еднакви на външен вид.

Модела на диска може да се види без да се отваря и вади от кутийката с помощта на HDDScan 3.3

350-397-thickbox.jpg

За какво ти е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти е ?

Short story: За възстановяване на данни

Long Story: Подобен диск за данни, падал, с неработеща глава 0 (1,2,3 - работят и са изкопирани с оригиналните глави). Купих 3 диска от БГ включително и един САТА, но не можах да улуча подходящ макар да изглеждаха 1:1. Повечето бяха други модели FBLight или с несъвместими глави. Колега от Португалия ми изпрати диск на негов клиент на който е смъкнал вече данните. С неговите глави си изчетох това което бях пропуснал. Понеже диска е с криптиране ми трябва работещ за да довърша започнатото. За по предните дискове(модели) се използва друго криптиране и става и без друг - работещ диск. В случая обаче криптирането е на база SED. И тук идва малко по неприятният момент. Трябва ми същия диск поради 2 причини. Първо да е със SED и второ да е със същата платка като счупения за да мога да приключа с това сложно начинание.

П.П. Диска който търся по никакъв начин няма да бъде повреден или да му отпадне гаранцията, трябва ми само за декриптирането!

Редактирано от Samo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Short story: За възстановяване на данни

Long Story: Подобен диск за данни, падал, с неработеща глава 0 (1,2,3 - работят и са изкопирани с оригиналните глави). Купих 3 диска от БГ включително и един САТА, но не можах да улуча подходящ макар да изглеждаха 1:1. Повечето бяха други модели FBLight или с несъвместими глави. Колега от Португалия ми изпрати диск на негов клиент на който е смъкнал вече данните. С неговите глави си изчетох това което бях пропуснал. Понеже диска е с криптиране ми трябва работещ за да довърша започнатото. За по предните дискове(модели) се използва друго криптиране и става и без друг - работещ диск. В случая обаче криптирането е на база SED. И тук идва малко по неприятният момент. Трябва ми същия диск поради 2 причини. Първо да е със SED и второ да е със същата платка като счупения за да мога да приключа с това сложно начинание.

П.П. Диска който търся по никакъв начин няма да бъде повреден или да му отпадне гаранцията, трябва ми само за декриптирането!

Пускаш си обява в olx.bg или bazar.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писал съм и съм звънял на почти всички обяви за подобни дискове за последните 2 месеца.... видимо без ефект. Както описах вече се наложи да си доставям една бройка от чужбина.

Много по лесно е да се комуникира във форум свързан с хардуер, най малкото аудиторията е наясно че се търси диск а не дискета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samo, виж това това PCB

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2.5-inch mobile hard drive Western Digital

Цената ми се струва височка а и описанието е за няколко модела.

Но нищо не пречи да се драсне един имеил на продавача.

Търговците в сайта са коректни и отговарят изчерпателно на всички въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samo, виж това това PCB

Може би не съм се изразил правилно или не сте ме разбрали.

Не ми трябва платка, имам платка, даже няколко. Трябва ми работещ диск на който да мога да сложа моята платка. Диска трябва да е този модел : WD10JMVW-11S5XS1

Семейството му е firebird , Другите са други модели и платките им не са съвместими между тях.

Пропуснах да уточня че диска е 1ТБ и диска който търся също трябва да е 1ТБ

Редактирано от Samo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) ШЪ сЪ разберем - в диалога се ражда истината. Ентусиасти тук дал Бог - ще копаме.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.