Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте наскоро си купих нов компютър и имам въпрос за видеото...
Попринцип вграденото видео трябва да е 128бита  , а при мен е 64бита, с по-слаб PIxel Fillrate, Texture fillrate и Bandwidth...
Ето я конфигурацията:
Mainboard - Asus H81M-E
Processor - Intel Celeron G1840 Dual Core 2.8 Ghz (Socket 1150 Haswell)
Ram - 4GB DDR3 Kingston 1600mhz  (Single Chanel)
Video - Integrated (Intel HD Graphics) 
OS - Windows 7 Ultimate x64

И двете видео-та са от  Celeron G1840

91b956b2025b1c4d.png

Редактирано от bogomilkorbankolev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не правите м-у различните HD Grahpics карти, защото има HD2000, HD3000, HD4000, HD4600... Вашата е най-мизерната просто HD (ако може така да се каже) и е нормално да е най-слабата... Колкото до видеото, ако мислите да играете игри на него забравете

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре знам че не става за игри (аз сравнявам вградено видео на Celeron g1840)

Четох някъде че ако рам-та е в двуканален режим вграденото видео става по-добро (горе-долу :D)

Питам защото по принцип трябва да е 128битово.. И двете снимки които съм дал са от G1840 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вграденото видео ползва същата памет, която ползва и процесора. Още даденото описание си казва, че тя работи в едноканален режим, от там по-тясната шина, откъдето и по-малката пропусквателна способност. Честотите също са различни на двата скрийншота, което, разбира се, също оказва влияние.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори :)

Значи ако добавя още една плочка рам (4гб), видеото ще стане като на втората снимка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако добавя още една плочка рам (4гб), видеото ще стане като на втората снимка ?

Може спокойно да махнете питанката :) Това относно отчетената ширина  на шината. Но честотата на оперативната памет едва ли ще се промени. Контролера на оперативната памет на Селерона  е с нативна поддръжка само на 1333МХц(ефективна) честота на ДДР3 паметта и съответно тя е заработила на 1333МХц(667 реални). 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.