Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Търся си нов компютър, който главно за Blu-ray филми и игри ще го ползвам. Имам монитор 21.5 инча и ще го вързвам към ТВ-то (39 инчов) с hdmi.

Като пари: около 2000-2300. 

Държа да има поне 1 ТБ диск (отделен ССД диск не е задължителен), 16gb ram и да идва без инсталиран Windows, та да мога да си му сложа 7-ца.

За момента съм се насочил към ето този, коментари моля
http://sofiacomputers.net/kompyutri-kompurtarni-konfiguracii-ceni.php?id=72

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така според мен е много по-добре:

GB P85-D3 /LGA1150 135.54 лв.
2X8G DDR3 1600 ADATA 275.71 лв.
CM SILENCIIO 452 123.81 лв.

Тази към която си се насочил е не особено добър избор.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така според мен е много по-добре:

GB P85-D3 /LGA1150 135.54 лв.
CM SILENCIIO 452 123.81 лв.

Тази към която си се насочил е не особено добър избор.

Това. По-добре ще е да вземеш видео карта от MSI или Gigabyte. Малко по-скъпи са, но пак се вмъкват в бюджета ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

5fb77933c7451915.jpg

пс. Ако искаш Блу Рей устройство цената ще се вдигне със стотина лева.  

Само чете ако ти е за гледане може и да правиш рипове разбира се.

Записвачка.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така, ЧНГ на всички потребители на форума.

Към момента, благодарение на вашата помощ, съм се спрял на:

Обща стойност - 2 004.81 лв. с ДДС

image.jpg

Няколко забележки:

1) Дъното, което съм избрал, е GB B85-HD3 /1150 (137 лева). Спрямо тази конфигурация, според вас дали някои от тези дъна биха били по-подходящи?

GB B85M-DS3H /1150 - 125
GB P85-D3 /LGA1150 - 136
ASROCK H97M PRO4 /1150 - 161
ASROCK B85 KILLER /LGA1150 - 170

2) Спрял съм се на малко по-скъпа видео карта MSI, но това е защото чух доста добри отзиви за нея.

3) Както виждате, няма още кутия, захранване и вентилатор. Ще ви кажа между кои се колебая и се надявам да кажете кое най-добре ще пасне на избраните до момента копоненти. Дори бюджетът да отиде към 2.4К няма проблеми.

Що се отнася до кутия, то се колебая най-вече между тези:

COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU - 75 лева
THERMALTAKE Commander GS-III, VO100K1W2N, w/o PSU, USB 3.0 - 84 лева

За PSU (първо да ви питам: Дали 550W няма да е малко? Заслужава ли си да взема 650W? Страх ме е да не се окажат малко...)

SEASONIC Захранване SS-650KM3 Gold, 650W - 241 лева
ANTEC Захранване EA-550 Platinum, 550W - 174
SEASONIC SS-620GB BRONZE - 147
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE - 111

Отделно вентилатор трябва ли да си взема? Гледах има предложен следния вариант:
CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES - 45 лева

Много ви благодаря за отговорите =)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълноразмерното HD3 е със по-нисък клас аудио от микро варианта си. Някой неща са за сметка на други. 

ASUS B85M-E има достатъчно слотове (това го пиша за феновете на празните слотове) та ще ти свърши същата работа.

И разбира се може да се вкара в CM N200 или хубава кутия като например FD ARC Mini R2 където другото няма да влезе. 

За 970 може и 450W та 550W е предостатъчно дори да не е с платинен / златен сертификат.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранване 

Видео

Дъно

Кутия

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CM N200, няма да побере пълноразмерно дъно. Всъщност от изредените дъна само тея с "М" в името ще се поберат в нея. Термалтейка май ще е достатъчно голям, но бих ви посъветвал да помислите за CM N300.

620 ватовия Сийсоник за 147лв е чудесен избор. Иначе и 550 вата качествено захранване ще ви стсигнат. Има версия на тоя Сийсоник с 520 вата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

550 вата качествено захранване е предостатъчно и за клок на системата и за тишина.  Кутията трябва да е достатъчно проветрива. Един съвет, ако вземете MSI. Гледайте кутията да е поне с един вкарващ вентилатор отпред, един изкарващ отзад и един страничен срещу видеокартата. Ако няма стандартно такива, поръчайте. Картата доста грее в задната си част и когато няма въздушен поток, става ад в кутията, а процесора от своя страна също загрява и може да стане шумен. 

ПП: А за видеокарта ви препоръчвам да погледнете тук. Ще спестите стотина лева, макар доставката да се забави малко. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо още повече ме объркахте :D

@Naruto: Тоест Б85М-Е ще ми свърши ли работа? Не искам аудиото да е по-нисък клас.

Аз дори не знаех, че захранването било златно и тн, явно за това е толкова скъпо.

Тоест това SEASONIC SS-620GB BRONZE - 147 ще ми свърши работа? Или това ANTEC Захранване EA-550 Platinum, 550W - 174? Коя марка е по-качествена?

Захранващ блок Super Flower Golden King PRO, 600W, ATX 2.2, PFC Activе, това качествено ли е?

@monicho: Този EVGA по-добър вариант ли е от GB?

@Алф: Това Б85М-Е пълноразмерно или заради това М е малко?

@bildera_ : Нямам време да чакам за части, мерси все пак. Ако не е МСИ стават ли горепосочените дъна и кутии?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Naruto: Тоест Б85М-Е ще ми свърши ли работа? Не искам аудиото да е по-нисък клас.

Аз дори не знаех, че захранването било златно и тн, явно за това е толкова скъпо.

Тоест това SEASONIC SS-620GB BRONZE - 147 ще ми свърши работа? Или това ANTEC Захранване EA-550 Platinum, 550W - 174? Коя марка е по-качествена?

Захранващ блок Super Flower Golden King PRO, 600W, ATX 2.2, PFC Activе, това качествено ли е?

@monicho: Този EVGA по-добър вариант ли е от GB?

@Алф: Това Б85М-Е пълноразмерно или заради това М е малко?

@bildera_ : Нямам време да чакам за части, мерси все пак. Ако не е МСИ стават ли горепосочените дъна и кутии?

Евгата е май по-добра от мси-то,но не съм сигурен...Цветето е с платинен сертификат,не бронзов,не сребърен,не златен,а платинен,смятай сам дали е добре за 160 лева... Това Б85-Е няма да ти даде възможност за ъпгрейд,а асуса перфектен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и другото ще свърши работа но това е по-добре.

Колкото до Asus H97M-E не смятам че с XEON E3-1231V3 ще се получи смислен ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и другото ще свърши работа но това е по-добре.

Колкото до не смятам че с XEON E3-1231V3 ще се получи смислен ъпгрейд.

Под това имаш предвид, че Б85М-Е е ок като вариант?

Аз честно казано никога не си правя ъпгрейд на комповете, след 4-5 години направо ги сменям... тъй че не го мислете за ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евгата е май по-добра от мси-то,но не съм сигурен...Цветето е с платинен сертификат,не бронзов,не сребърен,не златен,а платинен,смятай сам дали е добре за 160 лева... Това Б85-Е няма да ти даде възможност за ъпгрейд,а асуса перфектен.

Добре де, как прецени, че Evga e по-добра? Клок, тишина, температура или нещо друго имаш предвид? Ако  е за цената, да. Но Евга е поизложиха с охлажданията си. Взеха н якакви мерки, но те бяха отначало свързани с по-високи температури за да се смъкне ужасния шум дори в idle, както бяха настроени вентилаторите им в началото. И то не без причина. Чисто и просто нескопасана работа по GTX970/80

2015-01-05_204122.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това имам предвид и хубаво правиш понеже е напълно безсмислено да се сменя процесор за 500 лв. за някой друг процент отгоре.

Да дадеш повече пари за дъно за да хвърлиш процесор за 500 лв. след няколко месеца и да купиш още по-скъп не е логично.

Аз честно казано никога не си правя ъпгрейд на комповете, след 4-5 години направо ги сменям... тъй че не го мислете за ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да правиш, не вземай в предвид оперативната памет в предложението на BatBoiko тя е за лаптоп, не за настолен компютър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи взимай Б85,а захранването цветето,а аз бих взел тази,другото си е твой избор.

Едно друго видео,което също е на много добра цена...

Добре де, как прецени, че Evga e по-добра? Клок, тишина, температура или нещо друго имаш предвид? Ако  е за цената, да. Но Евга е поизложиха с охлажданията си. Взеха н якакви мерки, но те бяха отначало свързани с по-високи температури за да се смъкне ужасния шум дори в idle, както бяха настроени вентилаторите им в началото. И то не без причина. Чисто и просто нескопасана работа по GTX970/80

2015-01-05_204122.jpg

Принципно без клокове са добре,то и асус стрикс са много зле с клоковете,заради ограничената TDP,но хората се прехласват по накичените им боклуци..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи взимай Б85,а захранването цветето,а аз бих взел тази,другото си е твой избор.

Едно друго видео,което също е на много добра цена...

Принципно без клокове са добре,то и асус стрикс са много зле с клоковете,заради ограничената TDP,но хората се прехласват по накичените им боклуци..

Защо в този сайт 970 е доста по-евтин от варианта на 780?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим EVGA FTW ACX 2.0 маже ама по-горе предложената не е тя. 

Останах с впечатлението че няма да има клок?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим EVGA FTW ACX 2.0 маже ама по-горе предложената не е тя. 

FTW-то гледах същите снимки на охладителя. Направиха корекции по BIOS като смъкнаха оборотите на вентилаторите, защото тия GTX970  се оказаха най-шумните заради нескопосаната изработка. 

2015-01-05_204921.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето за сега как изглеждат нещата:

Обща стойност - 2 267.87 лв. с ДДС

Проблеми има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да видим снимки,като пристигнат частите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек що се избираш дъна за повече пари които всъщност не искаш? Сам написа че не искаш ъпгрейд както и по-нисък клас аудио?

Охладител също не ти трябва. Вземи си SSD с по-голяма гаранция за по-малко пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.