Премини към съдържанието
Seenoevil

Полят Lenovo шанс за стартиране отново?

Препоръчан отговор

Здравейте братовчет ми ми донесе лаптопа си които е бил полят от ракия(човека е празнувал). Лаптопът след поливането е бил изключен веднага и след час е работил, но на следващият ден не стартира. Лаптопът е Lenovo ThinkPad R500.Когато се свърже с кабела светват лампичките на захранване и на батерия. Някой да предложи някакъв вариант за оправане на проблема , или да обясни какво е станало аджеба че да не тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, бе хора... как ще включвате лаптоп, който е бил полят!

Като се полее, веднага за време под секунда трябва да бъде спрян!

И веднага да се отвори и да се премахне течността! 

Ако не можете, на сервиз! 

Ако имате късмет, само клавиатурата ще се смени ПОНЕ...

Само дано да не е е полят и диспея!

Но ако ще го включели не почистен от течността, най-вероятно вече си е отишъл горкичкия лаптоп!

Редактирано от stzbg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че са го изгасили веднага го е спасило за момента но включването след час и явно наличната все още течност са го убили и сега остава сервиз ако могат да му помогнат. 

няма кой да ви каже така къде е попаднала течността какво е укъсило и какво е изгоряло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следващия път,като се залее лаптоп,след изключвене трябва да се остави обърнат,за да не се стича навътре и да прави повече поразии.Аз лично спасих така един,като го издухах със сешоар,както си беше обърнат.После го оставих в същото положение и го включих на следващия ден.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи си трябва сервиз. Уж го отворих и видях частите нямаше някоя прегоряла или тем подобни. И аз да бях щях да постъпя като Митака 59 , но братовчет ми не разбира много.Била е полята клавиатурата.

btw да попитам за да не правя нова тема, донесе ми и лаптоп които също не тръгва търсих из нета доста, правих хард ресет ,но без ефект питах чак и във форума на HP но никои не пише. Та лаптопа е Compaq Presario CQ61 ,при него проблема е че въобще не пали а не е бил заливан удрян и тем подобни. Единствено като се свърже с кабела светва лампичката до кабела за 3 секунди. Надявам се да е нещо с биоса та въпроса ми е дали ще тръгне ако го сменя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За малко ще отклоня темата:

Не беше ли точно Леново, които се похвалиха, че са сложили ваничка под клавиатурата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Panasonic

За малко ще отклоня темата:

Не беше ли точно Леново, които се похвалиха, че са сложили ваничка под клавиатурата?

Това е само T серията!

Този горе не е от нея...

А и дори да беше T серията, не означава, че ако го полее целят лаптоп, няма да се развали...

Много малко компании правят лаптопи, които могат да издържат на сериозно намокряне, но те по-често са пригодени за военните и цените им никак не са малки! Сещам се, че такива военни модели имат Panasonic и Dell(Rugged Extreme)...

Виждал съм брутални тестове на  Dell Rugged Extreme...

https://www.youtube.com/watch?v=FTKh-SVbQ1Y

Редактирано от stzbg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след поливането е бил изключен веднага

Някой да предложи някакъв вариант за оправане на проблема.

Да разбираме ли, че и батерията също е била извадена от гнездото ?

Защото след изключването, батерията продължава да пoдава напрежение по веригите (това в случай че не е извадена).

Варянт:
разкачаш хард диcка и РАМ-та и правиш един reset на биоса,с надежда да изгрее
чрез изваждане на батерийката и окъсяване с помощта на кламерче на +   и   -    в гнездото.

или отиваш на сервиз да ти го подсушат, защото може да е останала някаква течност вътре. ( особеноако е била някоя пърцуца )

Ако твоя приятел може сам да се справи със тази операция отварянето ( в което се съмнявам, uначе нямаше да я има тази тема ) , може да се опuта да подсуши вътрешността със сешоар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е заминал. Безмислено е да се правят каквито и да било опити повече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovoto го отварях няма никаква течност махах рам-та,но то неще да тръгне все 1 не натискам копчето за пускане :(

А да имате идея какво може да е станало със Presario-то. И при него по същия начин никакъв го няма кат цъкна копчето,а не е бил поливан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovoto го отварях няма никаква течност махах рам-та,но то неще да тръгне все 1 не натискам копчето за пускане :(

А да имате идея какво може да е станало със Presario-то. И при него по същия начин никакъв го няма кат цъкна копчето,а не е бил поливан.

Е тя ракията се е изпарила, но си е свършила перфектно работата. 

Колкото до Компака, пак си за сервиз. Не е задължително един лаптоп да се залива, за да се повреди. Може да е удрян, изпускан и какво ли още не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят Latitude колко съм го удрял и то включен и нищо му няма... И дори не се е стартирал след един сериозен удар! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят Latitude колко съм го удрял и то включен и нищо му няма... И дори не се е стартирал след един сериозен удар! :D

Е недей така колега, че даваш лош пример. Между другото машинката ти не е лоша, ако е тази от подписа, но все пак си иска грижа и поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Dragomir94
      Здравейте приятели. Имам няколко въпроса спрямо моят PC. И разбира се дали си заслужава да го правя.
      Характеристики на моят PC:  Дъно - Lenovo 1730BF8. Процесор - Dual Core Intel Pentium G630, 2700 MHz, Keш - 3 МБ. Видео карта - 512МБ. Рам памет ДДР3 - 4ГБ (1+1)
      Искам да знам, дали мога да монтирам по - силен процесор със по - силна видео карта и повече рам памет?
      (P/S) необходим ми е за обработване на видеа и снимки с високо качество и резолюция!!
    • от An-Mari Ivanova
      Здравейте, имам въпрос за MacBook- Можете ли да ми кажете мнение, дали си струва да взема Macbook Pro втора ръка mid 2012 ? Занимавам се с графичен дизайн и ми трябва най-вече за работа с Photoshop, Illustrator, т.н Сегашния ми лаптоп е Lenovo от миналата година, взех го чисто нов, но вече доста забива ( i3 процесор, 4GB ram ) и се чудя дали си струва да го сменя с втора ръка MacBook? Много ще съм благодарна ако ми кажете мнения и дадете съвети!
    • от taika
      Здравейте, имам следният проблем. Преди един ден, когато влизах в CS-GO fps ми беше заключено на 60 с VSync, а без него 170+. Сега в игра ми падат на 40 максимум 50 кадъра. Помислих си че е нещо от играта, защото преди това нямах такъв проблем, но влязох в Dota 2 и забелязах че при повече ефекти кадрите също ми падат до 30. Лаптопа не прегрява постоянно следя за натоварването на процесора и на видео картата и повече от 60 градуса трудно се вдигат. Предния ден ъпдейтнах драйвъра на видео картата (nvidia gtx 1050 Ti 4 gb), който е специално оптимизиран за Fallout 4 VR. Моля за помощ, ако някой знае защо ми прави този проблем ще съм много благодарен, ако сподели. Благодаря!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.