Премини към съдържанието
Радин Петров_345710

nissan 100 nx Проблем с жилото на съединителя

Препоръчан отговор

Здравейте значи поръчах си жило за съединителя но ми го пратиха без този артикулpost-355651-0-15341300-1419775021_thumb.  и сега немога да свържа жилото с скоростната кутия някакви идеи откаде мога да си намеря или купя нещо подобно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да купиш, комплекта с жилото. Поне аз не мога, да го намеря отделно да го закупиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре да идеш в сервиз. Там имат резервни части, ако искаш провери в някоя автоморка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

иначе имам това , болтът влиза, но не мога да сложа гайка, за това мислех някой да го преработи по някакъв начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да разпиташ в някой сервиз, ако искат винаги може да се намери някаква алтернатива. От къде си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

иначе имам това , болтът влиза, но не мога да сложа гайка, за това мислех някой да го преработи по някакъв начин.

Едни сники си сложил не е истина. Описвайте проблема си максимално подробно и със актуални снимки а не такива от нета.

Елементарна работа ама като нямаш фантазия поне обяснявай като хората.

Къде ти е старото жило ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

скъса се и тая част дето ви показвам от нетаа падна някаде търсих я но без успех жилото и частите са абсолютно същите който сам показал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жилото ти на 6мм шпилка ли завършва ? Където трябва да го хванеш на вилката на съединителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвай това което имаш от втората снимка. Има ли място да мине шпилката? Ако няма има ли място за разпробиване до 6мм ?

След това може малко да го разшири (ако се налага)  къде е дупката и му слагаш една обикновена гайка 6мм за 10 ключе. Няма да стане да го регулираш най вероятно но не е проблем. Ще го регулираш като го махнеш от шплента ще обереш гайката в зависимост от това натегнат или хлабав е и пак му слагаш шлента и те така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема, че гайката за 10 ключе е много голяма направил съм дупка, но не влиза изобщо гайката затова и се чудя вариян как да го разширя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема, че гайката за 10 ключе е много голяма направил съм дупка, но не влиза изобщо гайката затова и се чудя вариян как да го разширя

Че ти почти си готов тогава.

Вкарай една широка отверка и се опитай да я завъртиш вътре както е сложен шплента за да не се отвори. Варианти много. Не ти знам инструментариума обаче.

Другия вариант е махаш шплента отваряш вилката навиваш гайката и пак го затваряш с големи клещи и слагаш шплента. Тя гайката ше си проправи малко сама път напред и ще се спре с времето.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.