Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, мислех много и реших да си ъпгрейдна само видеото а пък по нататък, цялата платформа, та въпросът ми е до 550-600, какво най-добро, мога да взема, искам gtx760, но се тревожа, че ще се bottleneck-ва от проца ми, който е амд 750к.
Та за сега съм решил да взема това:
ASUS GTX760
Hyper 212 evo
Raidmax hurucane,
Вземам охладител за да мога да клокна проца до 4,3, НО тук идва дилемата ще има ли ефект,дъното позволява ли го (GB F2A88XM-DS2), както дали захранването ще издържи(FORTRON 500W HEXA)?
Благодаря предварително!

Редактирано от diablo123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай, ама не ми е само за игрите, като цяло системата ще бъде ли бърза, как ще е и т.н., идеята ми е да продам старата видеокарта, така че връщане назад няма да има........моля ви някой да ми отговори на въпросите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е старата карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD 7770, знам, че няма да и взема много, но все пак е нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ефект ще има и с тая карта. Клокваш и процесор и видеокарта.  Новата просто е прекалено бърза при някои игри. Но нищо не ти пречи да опиташ. След това ако искаш, сменяш направо платформата. Аз мислех това лято да взема един Athlon  за проба, но се отказах по ред причини. Гледайки обаче тестовете в нета, не съм много убеден за качествата на тоя процесор с подобни видеокарти. 

Всъщност, ако си търпелив, мога да ти кажа какво и как да пробваш за да разбереш дали ще има ефект или не. Но повечето хора нямат търпение и искат отговора на готово без да осъзнават, че точно те разполагат с нужния хардуер за отговор на всичките си въпроси. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата ще си почива в почти всички игри с този процесор. С въпросното дъно (GB F2A88XM-DS2) клок е възможен, но колкото и да клокваш процесора по-добър от i3 на Haswell няма да стане.

За над 500 лв. се взима R9 280X или R9 290, които са по-добри от GTX760. За малко отгоре може да се вземе и GTX970 или R9 290X. Та към 760 не се ориентирай. Но за такъв тип карти минимума си е i5 или 8320

Кутията към която си се насочил също не е правилен избор. 

HEXA-та е кофти захранване, но би трябвало да се справи.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ефект ще има и с тая карта. Клокваш и процесор и видеокарта.  Новата просто е прекалено бърза при някои игри. Но нищо не ти пречи да опиташ. След това ако искаш, сменяш направо платформата. Аз мислех това лято да взема един Athlon  за проба, но се отказах по ред причини. Гледайки обаче тестовете в нета, не съм много убеден за качествата на тоя процесор с подобни видеокарти. 

Всъщност, ако си търпелив, мога да ти кажа какво и как да пробваш за да разбереш дали ще има ефект или не. Но повечето хора нямат търпение и искат отговора на готово без да осъзнават, че точно те разполагат с нужния хардуер за отговор на всичките си въпроси. 

Ами питал съм и преди, но тогава бях много въодушевен от новата ми система, сега просто осъзнах, че е среден клас ПС което може да се справя с игрите до определен предел, така, че ще изчакам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТОчно заради това искам ,да получа бърз отговор за да решавам, но ако трябва ще я изпусна голяма работа, пак ще я намалят, те постяно ги намалят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава направи следното. Намери някое ревю в нета с дадените видеокарти. Пусни си MSI Afterburner  заедно   с RivaTunerStatisticsServer  и гледай натоварването на процесор и видеокарта по време на игри. Вземи тия игри, които играеш. Ако видеокартата ти се товари максимално или почти максимално, значи процесора не те спъва сега. Ако обаче натоварването и пада примерно до 60-70-80%, то значи процесора те спъва и сега. Един клок ще пооправи нещата. Ако обаче картата не е спъвана и се товари почти винаги на 99%, то виж какво прави процесора. Ако той не се товари много, значи има аванс и за по-бърза карта при тая игра, която гледаш. Общо взето нещата са линейни. Знаейки колко по-бърза е GTX760  или някоя друга видеокарта, ще може да разбереш дали процесора ще е добре или не при дадените настройки. Но за да си по-точен, най-добре е предварително да видиш колко процента HD7770  е по-бавна при тестовете от GTX760,  и след това да пуснеш игрите с детайли, които биха позволили игра с GTX760,  дори с HD7770  да е слайдшоу. Гледай тогава натоварването на процесор/видеокартаи ще разбереш много неща. отговорите не са еднозначни и никой тук на 100% не може да ти гарантира как ще се представи системата ти, още повече, че тя се представя различно при различни игри. Няма една с една игра, освен тия с еднакви енджини, но и там има разлики.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройки на който аз я играя+още настройки

Ето ги и резултатите при игра тествал съм при вървене и при каране

Това са на максимални настройки+още настройки

Това са резултати пак при каране и вървене

Така, това са резултатите от ДОГСА, мога и на още игри, но утре, сега се надявам да ми кажете извода :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава направи следното. Намери някое ревю в нета с дадените видеокарти. Пусни си MSI Afterburner  заедно   с RivaTunerStatisticsServer  и гледай натоварването на процесор и видеокарта по време на игри. Вземи тия игри, които играеш. Ако видеокартата ти се товари максимално или почти максимално, значи процесора не те спъва сега. Ако обаче натоварването и пада примерно до 60-70-80%, то значи процесора те спъва и сега. Един клок ще пооправи нещата. Ако обаче картата не е спъвана и се товари почти винаги на 99%, то виж какво прави процесора. Ако той не се товари много, значи има аванс и за по-бърза карта при тая игра, която гледаш. Общо взето нещата са линейни. Знаейки колко по-бърза е GTX760  или някоя друга видеокарта, ще може да разбереш дали процесора ще е добре или не при дадените настройки. Но за да си по-точен, най-добре е предварително да видиш колко процента HD7770  е по-бавна при тестовете от GTX760,  и след това да пуснеш игрите с детайли, които биха позволили игра с GTX760,  дори с HD7770  да е слайдшоу. Гледай тогава натоварването на процесор/видеокартаи ще разбереш много неща. отговорите не са еднозначни и никой тук на 100% не може да ти гарантира как ще се представи системата ти, още повече, че тя се представя различно при различни игри. Няма една с една игра, освен тия с еднакви енджини, но и там има разлики.

Настройки на който аз я играя+още настройки

Ето ги и резултатите при игра тествал съм при вървене и при каране

Това са на максимални настройки+още настройки

Това са резултати пак при каране и вървене

Така, това са резултатите от ДОГСА, мога и на още игри, но утре, сега се надявам да ми кажете извода  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е тая игра? Дори в Гугъл не намирам информация за нея. Все пак се вижда, че процесора си се товари доста като играеш, което ме навежда на мисълта, че в случая той е по-важния. Дал си само някакви моментни стойности, от които не може да се направят кой знае какви заключения. Тия неща или ги наблюдаваш и преценяваш, или правиш видеоклип, но без да ползваш процесора за запис. Но така като гледам, дори сега клока на процесора ще ти е от полза. А с друга карта, най-вероятно спъването ще е доста по-голямо и печалбата доста малка.  Все пак ако можеш, направи кратко клипче и го качи някъде. При максимални настройки каратта ти явно изобщо не може да се справя с играта, но причината в случая не е процесора. Просто намали малко настройките. Има доста случаи когато видеокартите не могат да се справят на максимални настройки по някаква причина. Примерно картите на NVIDIA  при мен се дънят с поо-голяма от 8xAA,  та затова вероятно от NVIDIA  изобщо не предлагат вече такава АА, както и QCSAA, която направо кара картината да изчезне понякога или се получава подобен на твоя дроп от 5-10 fps.  Та затова ако пробваш на високи настройки, направи го не на най-високите, а примерно с 4xAA и малко намалени детайли, че тия 4-5 fps  изобщо не говорят нищо. Но според мен дори сега клокът на процесора ще вдигне кадрите при тая игра, а смисъл да се купува нова карта с тоя процесор има само, ако решиш да сменяш платформата. Това на пръв прочит.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам играта е watch dogs, нали ?

Редактирано от TheGamevid (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе и аз за нея си помислих, но като се напишат тук разни съкращения...не е изолиран случай. Масово явление е към днешна дата игрите да се наричат с разни псевдоними, което за мен е абсолютно неразбираемо. Още повече, ако името се напише на кирилица, а съкращението (ако има такова) е от латиница. Манджа с грозде. Вярно, играя по 20-30 часа седмично, ама все още не съм научил нито едно съкращение на игра. Обикновено си ползвам Гугъл при подобни думички, но когато чичо Гошо нищо не покаже, проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, извинявам се за съкращението, а как да ползвам видеото за запиз, за да мога да го кача, и все пак да разбера дали да вземам нещо или не?

ЧНГ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, извинявам се за съкращението, а как да ползвам видеото за запиз, за да мога да го кача, и все пак да разбера дали да вземам нещо или не?

ЧНГ!

Питай тия с АМД картите. Те твърдят, че има софтуер ( какъвто наистина има) за запис. А доколко върши работа, досега нито един колега тук с такава карта не е показал. 

Аз имах предвид да се снима клип директно с видеокамера, защото ако ползваш FRAPS  или друга програма за запис, нещата няма да са същите с натоварванията.  

ЧНГ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.