Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Проблем с преинсталация на Win 7


Гости Сик

Препоръчан отговор

Здравейте,

Един познат ми даде лаптопа си да му го преинсталирам ама станаха едни батаци........

Ето го и лаптопа http://www.acer.co.za/ac/en/ZA/content/model/NX.M12EA.009

 Инсталкам го от USB bootable.

 BOOT =insydeh20 setup utility boot rev 3.7

Като започне иснатлацията на 1=ва стъпка при дяловете имам 298.1 GB (Total = Free Space) в смисъл Unnalocated никакви дялове нямаше(така ми беше даден,иб*ли го ,ко са бутали). И когато се опита да създам дял ми излиза         http://lh3.ggpht.com/-3m2xwSJ-dxc/UbI5tgLO4OI/AAAAAAAAJMI/5IEEfVBmO8A/image_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800    
 'Windows cannot be installed to this disk. This computer's hardware may not support booting to this disk. Ensure the disk's controller is enabled in the computer's BIOS menu.      Windows cannot be installed to this disk.The disk may fail soon.If other hard disks are avaible, install Windows to another location."   (снимката не съм я правил аз дадена е само като пример)

Само флашката ми е закачена в смисл няма ваншен хард или нещо

Четох какво ли НЕ, пробвах всичко което прочетох за 2 дена , Неще неще и неще мастията.

Пробвах следното: Презаписах 5 Windowsa 7-ци било то 32/64 битови по различни начини  Windows USB/DVD , със Virtual clone drive + Command Prompt

После му дадох няколко пъти CHKDSK + /r + /f + /x не ставаше ,но после от Safe mode го направих. (Нямаше повредени сектори и не намери проблеми)

Върнах Default settings  на Биоса и пак ЛЕШ. 

Давах от CMD  clean format  ае леща пак

Сменях SATA - IDE /AHCI mode пак тенекия

На MAIN в Boot menu-то разреших Quiet + network boot F12 boot menu + Wake on LAN  в смисъл всичко което имаше и пак ма SADNA

Пробвах с Diskpart- List disk - select disk * - create partition primary size ***  и таман такъв се кефя и ми излезе Diskpart has encountered an error data error (cyclic redundancy check) и ми стана едно гадно такоз  ,пък за да го реша тоз проблем в парвите 2 страници на гууглето ми казва да го проверя за БАД Сектори , и пак не се оправя.

"Thanks in advance."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах дали си го проверил за лоши сектори. От биос задай SATA mode на IDE и от Hirens boot CD пусни MHDD. Пусни му и един Low Level format на диска през MHDD и пробвай пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ivo_girata, на 28 Дек 2014 - 8:23 PM, написа:ivo_girata, на 28 Дек 2014 - 8:23 PM, написа:ivo_girata, на 28 Дек 2014 - 8:23 PM, написа:ivo_girata, на 28 Дек 2014 - 8:23 PM, написа:ivo_girata, на 28 Дек 2014 - 8:23 PM, написа:

Не разбрах дали си го проверил за лоши сектори. От биос задай SATA mode на IDE и от Hirens boot CD пусни MHDD. Пусни му и един Low Level format на диска през MHDD и пробвай пак.

Проверих и нямаше проблеми .  "Hirens boot CD MHDD "немога да го намеря в смисъл даже незнам ко е , мисля че е програмка ако е така незнам как да я изпълня след като нямам WIN

Някой ако знае командите за форматиране на харда от CMD  щот аз немога да ги намеря нещо, в смисъл има ги тез дет селектват  /D:/   C:/  ,но аз  нямам дялове и незнам ко да напиша за да маркирам целия хард

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Триеш всички дялове,след което ще стане само един-Unalocated.От него създаваш един нов дял за системен,поне 50 гб, за по сигурно.Форматираш го и инсталираш в него.Той ще бъде дял „С“.Остатъка после ще си стане автоматично дял „Д“.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 еххххх ако можех да създавам дялове

 

Само да натисна New Partition  и ми излиза оназ пародийка

 

Пък и съм писал ,че дялове няма ,че има Unlocated, Пък и съм писал ,че при опит за създаване на дял ми излиза WARNINGA 

 

'Windows cannot be installed to this disk. This computer's hardware may not support booting to this disk. Ensure the disk's controller is enabled in the computer's BIOS menu.      Windows cannot be installed to this disk.The disk may fail soon.If other hard disks are avaible, install Windows to another location."  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като зареди инсталаторът от флашката натискаш Shift+F10. В черния прозорец написваш diskpart->Enter
Сега пишеш
list disk->Enter
Виждаш кой е най-големият диск (ще приемем, че е Disk 0)
пишеш
select disk 0
clean

create partition primary
exit

 

и продължаваш с инсталацията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 еххххх ако можех да създавам дялове

А изтри ли наличните дялове,преди това?За да може да позволи създаване на дял.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

belivakov, на 28 Дек 2014 - 9:16 PM, написа:belivakov, на 28 Дек 2014 - 9:16 PM, написа:

Като зареди инсталаторът от флашката натискаш Shift+F10. В черния прозорец написваш diskpart->Enter

Сега пишеш

list disk->Enter

Виждаш кой е най-големият диск (ще приемем, че е Disk 0)

пишеш

select disk 0

clean

create partition primary

exit

 

и продължаваш с инсталацията

Нестава пробвах го бая пъти даваше една грешка

Димитър 59, на 28 Дек 2014 - 9:16 PM, написа:

А изтри ли наличните дялове,преди това?За да може да позволи създаване на дял.

Не ,както съм написал така ми беше предаден (без дялове ,бяха deleted)

belivakov, на 28 Дек 2014 - 9:16 PM, написа:

Като зареди инсталаторът от флашката натискаш Shift+F10. В черния прозорец написваш diskpart->Enter

Сега пишеш

list disk->Enter

Виждаш кой е най-големият диск (ще приемем, че е Disk 0)

пишеш

select disk 0

clean

create partition primary

exit

 

и продължаваш с инсталацията

Ето този проблем ми дава като се пробвам да създам дял по такъв начин http://www.sevenforums.com/installation-setup/319961-diskpart-error-data-error-cyclic-redundancy-check.html

Всички са писали ,навсякаде за CMD----- CHKDSK нали да се провери харда , аз моя 5 пъти го минах и изписва там някви неща ама не мисля ,че са важни ,в смисл гледах само " No problems found " & " 0 bad sectors found " демек не е от харда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това вече прилича на заминал или неконтактуващ диск. Пробвай да изключиш лаптопа, извади батерията, развий винтчето на капаа на твърдия диск, извади диска и го постави отново. И пробвай да форматираш и инсталираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е не става да го отворя

Днеска 2 пъти влязох в SAFE MODE  сега не мога, да зн дали с F8 s се влиза или ?

имам чувството ,че ако вляза там ще мога да направя нещо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой да каже как да го отворя тоз  SAFE MODE

Safe mode може да се отвори само ако има инсталирана система,а ти нямаш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Димитър 59, на 28 Дек 2014 - 10:43 PM, написа:

Safe mode може да се отвори само ако има инсталирана система,а ти нямаш...

Е сигурен съм ,че го бях отворил , щото CHKDSK от CMD не можех да го направя трябваше да вляза Run as administrator  ,но така като влизах с SHIFT + F10 незнаех как и без да исках влязох в Safe Mode и от там стана

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MHDD е една от програмите в Hiren's boot CD, което можеш да изтеглиш от тук -  http://www.hirensbootcd.org/download/. Разархивирай .ZIP файла и ще видиш един .ISO файл. Запиши го на диск като bootable все едно записваш диск с Windows. Ако използваш ImgBurn за записване на диска опцията е Write image file to disk. Влез в BIOS и смени SATA mode на IDE. Задай за 1-во буутващо устройство CD/DVD и рестартирай лаптопа. Ще видиш  прозорец подобен на този - 

1358698.png

 

Избери Dos programs - Hard disk tools/utilities - MHDD

hirens-mhdd.jpg

 

Ако те пита за SCSI избери without. Ще ти излезе прозорец подобен на този -

rbcd_mhdd.gif

 

Ще намериш твърдия диск на някоя от позициите. Ако не ти излиза диска провери дали в биос си задал SATA mode на IDE. Напиши номера на позицията и потвърди с Enter. За да пуснеш сканирането на диска трябва да натиснеш F4.  Ще ти излезе подобен на този прозорец - 
298.png

 

Без да променяш нищо потвърди с Ctrl+Enter и сканирането ще започне. След като приключи направи една снимка на резултата. Той трябва да изглежда така. Всичко под 500ms е проблем. Ако имаш лоши сектори ще ти се изпишат във полето UNC. http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=attach:11:39083:4094:1.jpg

Ако нямаш лоши сектори и други проблеми с диска напиши erase и потвърди начална и крайна точка само с enter. Ще започне пълното форматиране на диска. След като приключи можеш да пробваш пак да си инсталираш windows-a. Преди това смени SATA mode na AHCI. Ами това е май :D  Успех! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако може махни хард диска от машината и го закачи като втори диск към работещ компютър. Там вече ще си покаже дали всичко е ок. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

имате проблем със следния лаптоп - http://www.acer.co.za/ac/en/ZA/content/model/NX.M12EA.009 така сте написали. видно е че идва с операционна с-ма.

каква е била тя- 8 или 7. проблема не можете да инсталирате 7 на GPT  дял, трябва да преобразувате в MBR

Convert GPT Disk to MBR Disk http://www.sevenforums.com/tutorials/26203-convert-gpt-disk-mbr-disk.html

Downgrade Windows 8 до Windows 7 Acer Aspire E1-531-https://www.youtube.com/watch?v=Bknq6pSoZro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Харда бе свален и пробван на друг лаптоп , звука му беше трагичен и не можеше нищо да му се направи, пратих го право в коша  .

 

 

 

 

Благодарности на всички !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...