Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cashregister

Препоръчан отговор

Искам да чета/записвам по SD картата на тази Nokia 225 както си е в телефона, през USB порта. При свързване с Windows XP SP3 през USB кабел, на дисплея се показват два избора: "само зареждане" и "масова памет". Компютъра казва, че е намерил ново устройство (още преди да съм дал какъвто и да е избор на телефона) с име "Nokia 225 (RM-1012)" но явно това не е стандартното "mass storage" защото не намира драйвер за него (същото XP SP3 си разпознава всякакви флашки и четци за карти, и си работи с тях безупречно).

След доста ровене в интернет намерих страницата за съпорт на тая "Нокиа" където пише "COMING SOON". Nokia вече не е това което беше от както Микромеките купиха марката. Оказва се, че на някакви супер китайски телефони вече съвсем легало си лепят надписчето "NOKIA". Процесора май е MTK/MediaTek MT6260, а това RM-1012 не разбрах какво е. Както и да е, до драйвер с който мога да стигна до SD картата посредством USB кабел не успях да се докопам. За бекъп на контакти и съобщения само мога да си мечтая, но щом са сложили в менюто опция "масова памет или само зареждане", би трябвало да има такава възможност. Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След доста ровене в интернет намерих страницата за съпорт на тая "Нокиа" където пише "COMING SOON". Nokia вече не е това което беше от както Микромеките купиха марката. Оказва се, че на някакви супер китайски телефони вече съвсем легало си лепят надписчето "NOKIA".

Говориш пълни глупости. За няколко секунди намерих страницата за поддръжка на телефона ти. Прочети как да си свържеш телефона с компютъра тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говориш пълни глупости. За няколко секунди намерих страницата за поддръжка на телефона ти. Прочети как да си свържеш телефона с компютъра тук.

Ще пробвам, въпреки че не виждам конкретния телефон в списъка със съвместимите тук и че компютъра ми не отговаря на хардуерните изисквания. Но за такъв мощен телефон, явно си трябва и мощен компютър, та да мога да кача 10-тина mp3-ки на картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да чета/записвам по SD картата на тази Nokia 225 както си е в телефона, през USB порта. При свързване с Windows XP SP3 през USB кабел, на дисплея се показват два избора: "само зареждане" и "масова памет". Компютъра казва, че е намерил ново устройство (още преди да съм дал какъвто и да е избор на телефона) с име "Nokia 225 (RM-1012)" но явно това не е стандартното "mass storage" защото не намира драйвер за него (същото XP SP3 си разпознава всякакви флашки и четци за карти, и си работи с тях безупречно).

След доста ровене в интернет намерих страницата за съпорт на тая "Нокиа" където пише "COMING SOON". Nokia вече не е това което беше от както Микромеките купиха марката. Оказва се, че на някакви супер китайски телефони вече съвсем легало си лепят надписчето "NOKIA". Процесора май е MTK/MediaTek MT6260, а това RM-1012 не разбрах какво е. Както и да е, до драйвер с който мога да стигна до SD картата посредством USB кабел не успях да се докопам. За бекъп на контакти и съобщения само мога да си мечтая, но щом са сложили в менюто опция "масова памет или само зареждане", би трябвало да има такава възможност. Някакви идеи?

Говориш пълни глупости !

Няма как китайчетата да лепат обект на авторско право.

За това могат и ще ги осъдат ама доста солидно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да обиждам никого, но след като създателя на тази тема не знае какво е това rm-1012, няма право да говори кой, какво и как прави и какви надписи слага (нищо лично към автора). Но нека да казваме какви са ни проблемите и някой, ако може да ни помогне да ги решим, а не да се правим на всезнайковци. Тогава може би ще има по-малко хейтване. Относно проблема, това което са ти казали, не мисля, че трябва да имаш мощен ПЦ. Трябва да е супер обикновена машина. Опитай да избереш масова памет мисля, че беше и може да се случи нещо полезно за теб. Скоро ще видя как ставаше точно и ще пиша пак. Надявам се, че автора не е засегнат. Нищо лично!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК, поправете ме там където греша, че да знам.

За пръв път на пазара излизат телефони с media tek процесор и Нокиа. Преди имаше такива, но бяха китайчета-ментета, т.е. на тях пишеше Nokia, ама от Nokia не бяха чували за тях.

Това събитие странно съвпада с придобиването на марката от Майкрософт и странно новите MediaTek телефончета се виждат само от Win7 нагоре.

Също ми е любопитно, какво се печели с тоя нов "стандарт" за mass storage? Трябва да има някаква полза щом се въвежда (освен евентуални продажби на Windows).

Естествено, че избирам "масова памет", нека не се обиждаме, но ефекта е гореописания. С малко ровене из интернет се вижда, че хора пробвали да го свържат с Nokia Suite, което се вижда и от линка по-горе не са успели. Надеждата ми е в този Nokia Connectivity Cable Driver  дано става за Windows XP. Телефончето и ползвателя му са на село, тия дни ще пробвам и ако успея, ще докладвам непременно. Иначе така като гледам поддръжката на марката, както и менютата на новите телефони ги правят едни и същи хора - пълен хаос и липса на логика. На мен акъла ми стигна до там, да вляза на nokia.com и да стигна до тук: ЦЪК и да напиша в Гугъл Nokia 225 support за да стигна до тук - ЦЪК и двете страници не ги намирам за особено информативни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Мустафа
      Здравейте приятели! Имам следния проблем и то голям проблем за мене и ще се радвам някой да ми помогне.
      Аз съм видео оператор и снимам сватби миналата година имах доста материал прехвърлен на един външен хард диск ( с 7 сватби вътре) и тока спря, след което дойде и така диска получи токов удар и спря да работи. Питал съм къде ли не и решение няма изпратих го в София при един "майстор" и вече 17 месеца никакъв разултат няма звъня му не ми вдига "майстора" от 17 месеца все ме отлага и така стигнахме до увода да ми го върне обратно. До тук ок, но през това време много хора ми звънят и питат какво става с видеата им немога да им обясня, че "майстора" не е никакъв майстор. Та искам да питам някой дали би могъл да го оправи проблема ще се радвам много и ще платя доволно само да ми изкарат информацията поже и на друг диск или флашка ако ще и на плоча само да се сдобия с инфото. Аз съм от шуменския край оставям си телефонния номер ако някой има идея как се подхожда в случая да ми звънне 089 615 06 04 благодаря ви предварително
    • от [email protected]
      Здравейте,
      Имам нова USB Flash памет. Няма и месец от както е закупена. На нея са направени не повече от 10 презаписа. Устройството е USB 3, 64GB.
      Днес я включвам да добавя няколко файла. Реших да ги позиционирам в нова папка и натиснах да ми я създаде, но ефект никакъв.
      Опитах пак и машината, в която я включих зацикли. Спрях експлорера като процес, но след стартирането му също така не можех да създам папка.
      Рестартирах системата, която е Win 7 x64. Заредих USB Flash паметта и в нея имаше 2 създадени папки и информацията, която вече си беше там преди опитите ми.
      Сега на нея не може да се пише, трие и т.н. Стана като устройство само за четене.
      Някой има ли идея какъв е проблема и как да го отстраня?
    • от Armageddon8
      Здравейте,
      Искам да свържа телевизора към компютъра. Разстоянието е около 7 метра. Ще се използва за игри. Видеокаратат е RX 580. Ще играя на 2К variable refresh rate.
      Моделът на телевизорът е UE55RU8002UXXH.
      Възможно ли е да стане с HDMI кабел без допълнителни устройства за увеличение на сигнала.
      Ако да - може ли някой да препоръча от къде да купя качествен HDMI кабел.
      Поздрави
    • от Carolina Carreras
      Здравейте,
      от известно време имам следният проблем с интернета - сигналът на wifi рутера изчезва и се появява отново през няколко минути/ секунди, понякога мрежата изчезва напълно за определено време. Опитах какво ли не - сменях различни канали, пробвах и 20 и 40 MHZ, рутерът дори беше връщан до фабрични настройки и пренастройван, но за съжаление проблемът продължава. Обикновено се появява през няколко месеца,  макар че последните дни стана наистина нетърпимо.
      Абонат съм на Vivacom и моделът на рутера е Nokia G-240W-A.
      Около мен има доста Wifi мрежи, но само 5 от тях са с по-силен сигнал. Първоначално предположих, че има силна интерференция, но никой от съседите ми няма такъв проблем. Чудя се дали самият рутер не е за подмяна? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително :).

• от dimiter.iordanov
      Здравейте
      Искам да купя на дъщеря ми сравнително качествени слушалки за музика / тип тапи/ Ако са и с микрофон , чудесно!
      Ползва като източник iPhone , и предпочитам да са с кабел .
      Бюджет до 300 лева

Не ползвам слушалки и поради тази причина се обръщам тук за съвет.
      Дамата е на 25 години  и ползва постоянно "тапи" .
      Благодаря предварително
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване