Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да чета/записвам по SD картата на тази Nokia 225 както си е в телефона, през USB порта. При свързване с Windows XP SP3 през USB кабел, на дисплея се показват два избора: "само зареждане" и "масова памет". Компютъра казва, че е намерил ново устройство (още преди да съм дал какъвто и да е избор на телефона) с име "Nokia 225 (RM-1012)" но явно това не е стандартното "mass storage" защото не намира драйвер за него (същото XP SP3 си разпознава всякакви флашки и четци за карти, и си работи с тях безупречно).

След доста ровене в интернет намерих страницата за съпорт на тая "Нокиа" където пише "COMING SOON". Nokia вече не е това което беше от както Микромеките купиха марката. Оказва се, че на някакви супер китайски телефони вече съвсем легало си лепят надписчето "NOKIA". Процесора май е MTK/MediaTek MT6260, а това RM-1012 не разбрах какво е. Както и да е, до драйвер с който мога да стигна до SD картата посредством USB кабел не успях да се докопам. За бекъп на контакти и съобщения само мога да си мечтая, но щом са сложили в менюто опция "масова памет или само зареждане", би трябвало да има такава възможност. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След доста ровене в интернет намерих страницата за съпорт на тая "Нокиа" където пише "COMING SOON". Nokia вече не е това което беше от както Микромеките купиха марката. Оказва се, че на някакви супер китайски телефони вече съвсем легало си лепят надписчето "NOKIA".

Говориш пълни глупости. За няколко секунди намерих страницата за поддръжка на телефона ти. Прочети как да си свържеш телефона с компютъра тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш пълни глупости. За няколко секунди намерих страницата за поддръжка на телефона ти. Прочети как да си свържеш телефона с компютъра тук.

Ще пробвам, въпреки че не виждам конкретния телефон в списъка със съвместимите тук и че компютъра ми не отговаря на хардуерните изисквания. Но за такъв мощен телефон, явно си трябва и мощен компютър, та да мога да кача 10-тина mp3-ки на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да чета/записвам по SD картата на тази Nokia 225 както си е в телефона, през USB порта. При свързване с Windows XP SP3 през USB кабел, на дисплея се показват два избора: "само зареждане" и "масова памет". Компютъра казва, че е намерил ново устройство (още преди да съм дал какъвто и да е избор на телефона) с име "Nokia 225 (RM-1012)" но явно това не е стандартното "mass storage" защото не намира драйвер за него (същото XP SP3 си разпознава всякакви флашки и четци за карти, и си работи с тях безупречно).

След доста ровене в интернет намерих страницата за съпорт на тая "Нокиа" където пише "COMING SOON". Nokia вече не е това което беше от както Микромеките купиха марката. Оказва се, че на някакви супер китайски телефони вече съвсем легало си лепят надписчето "NOKIA". Процесора май е MTK/MediaTek MT6260, а това RM-1012 не разбрах какво е. Както и да е, до драйвер с който мога да стигна до SD картата посредством USB кабел не успях да се докопам. За бекъп на контакти и съобщения само мога да си мечтая, но щом са сложили в менюто опция "масова памет или само зареждане", би трябвало да има такава възможност. Някакви идеи?

Говориш пълни глупости !

Няма как китайчетата да лепат обект на авторско право.

За това могат и ще ги осъдат ама доста солидно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да обиждам никого, но след като създателя на тази тема не знае какво е това rm-1012, няма право да говори кой, какво и как прави и какви надписи слага (нищо лично към автора). Но нека да казваме какви са ни проблемите и някой, ако може да ни помогне да ги решим, а не да се правим на всезнайковци. Тогава може би ще има по-малко хейтване. Относно проблема, това което са ти казали, не мисля, че трябва да имаш мощен ПЦ. Трябва да е супер обикновена машина. Опитай да избереш масова памет мисля, че беше и може да се случи нещо полезно за теб. Скоро ще видя как ставаше точно и ще пиша пак. Надявам се, че автора не е засегнат. Нищо лично!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, поправете ме там където греша, че да знам.

За пръв път на пазара излизат телефони с media tek процесор и Нокиа. Преди имаше такива, но бяха китайчета-ментета, т.е. на тях пишеше Nokia, ама от Nokia не бяха чували за тях.

Това събитие странно съвпада с придобиването на марката от Майкрософт и странно новите MediaTek телефончета се виждат само от Win7 нагоре.

Също ми е любопитно, какво се печели с тоя нов "стандарт" за mass storage? Трябва да има някаква полза щом се въвежда (освен евентуални продажби на Windows).

Естествено, че избирам "масова памет", нека не се обиждаме, но ефекта е гореописания. С малко ровене из интернет се вижда, че хора пробвали да го свържат с Nokia Suite, което се вижда и от линка по-горе не са успели. Надеждата ми е в този Nokia Connectivity Cable Driver  дано става за Windows XP. Телефончето и ползвателя му са на село, тия дни ще пробвам и ако успея, ще докладвам непременно. Иначе така като гледам поддръжката на марката, както и менютата на новите телефони ги правят едни и същи хора - пълен хаос и липса на логика. На мен акъла ми стигна до там, да вляза на nokia.com и да стигна до тук: ЦЪК и да напиша в Гугъл Nokia 225 support за да стигна до тук - ЦЪК и двете страници не ги намирам за особено информативни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от asdfj
      Здравейте.
      Имам проблем със споделянето на интернет от лан кабел.Използвам програмата Connectify Hotspot 2018 при който ми изписва Wifi adapter driver not support AP mode.Моля за помощ как да го оправя.Тъй наречения драйвер microsoft virtual wifi miniport adapter липсва от лаптопа.Марката му е Lenovo thinkpad z60t.Имам друг Lenovo g50 на който няма проблем със споделянето на мрежата.Ако е възможно без този драйвер да мога да споделя интернет на други устройства в стаята,Благодаря предварително!

• от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от miriami
      Здравейте! 
      От една седмица съм с Нокиа 5. Още ми е странна, но, да кажем, че горе-долу се ориентирах в нея и свикнах. От няколко дни забелязах, че се включва QR приложението, без някой да пипа телефона. Просто забелязвам, че екранът светва, докато телефонът си лежи на масата примерно, без някой да го докосва или прави нещо. На стария ми андроид приложението си беше инсталирано отделно и се задействаше, само ако аз реша. Тази Нокиа обаче е с особено мнение. Търсих в списъка с приложения това за баркодовете, за да го изключа или настроя да се включва по мое желание, но не открих изобщо такова. Имате ли идея къде се намира? Търсих през камерата, обаче- нищо.
      Друг един недостатък на телефончето, поне за мен, е размерът на изображенията на топ контактите. Това са едни огромни плоски квадрати. Ако списъкът ми нарасне, не знам как ще ги ровя... Търсих да ги намаля отнякъде, но не открих. Освен това, ако реша да трийна списъка с пропуснатите повиквания да кажем, се изтрива не само той, а цялата хронология на обажданията- входящи, изходящи, всякакви. Има ли вариант да не се получава така?
      И защо така няма светлинен индикатор на дисплея за зареждане на батерията, за пропуснати обаждания, за съобщения, за съобщения във Вайбър и Скайп? Да не би да трябва да се инсталира специално приложение? Звучи ми невероятно, но старото ми Сони Експириа, което не беше уж кой знае какво, беше супер удобно в това отношение. 
      И - последно - може ли да ме ориентирате как да постъпвам с мобилния интернет и Wi-Fi. Кога и къде да включвам единия нет и другия? Има ли значение дали са включени и двата и прочие. Старото телефонче си работеше без такива условия, но чувам, че е от значение за разхода на батерия и за начисляването на такси. Аз съм на минималната към Мтел.
      Благодаря предварително!
    • от Sharo2
      Здравейте.
      Надявам се да не съм объркал раздела.
      Имам микрофон Audio-Technica AT2022 и рекордер Tascam DR-44WL, но нямам кабел със който да ги свържа и ще ми бъде много полезно, ако ми препоръчате какъв кабел ми трябва. Ето линк към спецификациите на микрофона: http://www.audio-technica.com/cms/wired_mics/a2c67abf775c91bf/index.html и линк към спецификациите на рекордера: http://tascam.com/product/dr-44wl/specifications/ . Нов съм в тази свера и не съм наясно дали има разлика между различни видове кабели, това дали са balanced или unbalanced, и други евентуални характеристики. Микрофонът записва ubalanced сигнал, рекордера може да приема и balanced и unbalanced сигнал. Ето снимки от изхода на микрофона https://image.ibb.co/fU7mVG/20171212_164220.jpg и от входа на рекордера https://shop.musix.ch/images/products/orig/Tascam-DR-44-WL_O.jpg (ако така се наричат). Намирал съм във интернет кабели подобни на тези: Link_1 , Link_2 , Link_3 , Link_4 , и предполагам че на мен ми е необходимо нещо подобно. Отново, нов съм във тази свера и почти нищо не разбирам поне за сега. Също така може да ми е от полза ако сте от там и да ми препоръчате от какъв магазин мога да закупя такъв кабел в Пловдив (разбрах че във Конрад продавали такива кабели) или някакви онлайн магазини (български или чужди). Надявам се да не съм закупил несъвместим хардуер и да могат да се свържат микрофона и рекордера, но дори и да са несъвместими, рекордера все още не е разопакован, така че може да се върне или продаде (и да знам че щеше да е добра идея да питам преди да го купувам, но както и да е). Благодаря предварително за помощта!
    • от kolib4iata
      Здравейте.
      Искам да подобря звученето на Flac файловете с аудио (звукова) карта но не знам дали си заслужава да платя някоя 5.1 или 7.1 и да слушам само стереото.Никъде не можах да намеря стерео карта и моля по-запознатите да ми препоръчат такава ако има за 100-на лева.Сега слушам на дънското аудио което е с ALC887.Гледах и даковете но се информирах, че за да се възползвам на 100% от качеството на дигиталния сигнал всичко от компютъра трябва да е усилено до края, а моите тонколони се усилват от задния панел и е неудобно.Имат дистанционно но е по-удобно да си регулирам степента от windows.Кажете също с това дъно дали има смисъл да взимам изобщо нещо друго до 100 лева.
      Тонколоните са Edifier R1800T III
      Дъното e GA-Z77-DS3H
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.