Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Сега на празниците (преди 7 ден ) си купих лаптоп hp с уиндоус 8.1 .

Този модерен уиндоус както знаете има приложения и магазин за изтегляне на приложения, аз от този магазин си тегля приложения и ако някое приложение не ми хареса аз си го деинсталирам.

Паметта на локален диск "С" преди два дена беше 965 гб. На локален диск "С" сложих папка с снимки с размер около 5 гб и размерът на диска стана 960 гб с което съм съгласен и е логично. От вчера диска е с размер 858 гб,  Какъв е изводът? От тия 960 гб като извадим сегашния размер на диска 858 гб излиза, че 102 гб размер ми се губят и то много бързо!

Аз си мисля, че има някакви остатъчни файлове от приложенията които съм свалял?

А иначе на новия ми лаптоп от програми единствено си бях инсталирал ю торент програма за сваляне на филми, музика и др. и Гугъл земя- която беше преносима версия и не се инсталира, като в последствие я махнах.

Нямам никакви икони на десктопа които да затормозяват лаптопа, ползвам тези в менюто на уиндоус 8.1 .

Не знам и не разбирам как се махат тези остатъчни файлове, а и не искам да го правя без познания за да не изтрия важни файлове на уиндоус!

Предварително благодаря!

Редактирано от толчо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hе се оставя нищо важно на C: дял. Не че е 100% гаранция , че ще ги опазиш файловете ,  но е по-сигурно да преместиш важните неща от C: на друг дял. Това го казвам с идеята , че имаш и друг дял , а ако нямаш , следва да попитам , защо не е партиширан харддиска!? 

По отношение на Windows 8 , доколкото са ми казвали с времето има някакви файлове , чийто обем нараства , не говоря за System Restore Point . От друга страна е твърде рано за такова разширяване на въпросните файлове. Другото , което мога да предложа е , да си провериш компа , за злонамерен софтуер  при колегите от съответния подфорум.

Евентуално можеш да почистиш системата с Ccleaner , но вероятността да ти свърши работа точно сега , тази иначе полезна програма , не е много голяма.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

uTorrent къде сваля?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че този Win8 отцепваше един 100 GB дял и го прави скрит и го ползва за backup затова ако искаш провери с многото Partition програми дали имаш скрит такъв дял.Използвай последните версии на такива програми,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че този Win8 отцепваше един 100 GB дял и го прави скрит и го ползва за backup затова ако искаш провери с многото Partition програми дали имаш скрит такъв дял.Използвай последните версии на такива програми,

Аз пък мислех, че са само 350 мб(system reserved), доколкото тия 100 гб, които липсват провери с някоя партишън програма какво се е случило с тях, И един checkdisk няма да е лошо да пуснеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

uTorrent къде сваля?

u torent сваля в файлове в папка "изтеглени файлове".

Добре обаче не разбирам защо трябва да е скрит този дял. Тази програма пратишън лесна ли е за употреба, колко място заема след инсталация, защото аз искам с нея да намеря този скрит дял, да премахна от него скритите ненужни файлове и после да я деинсталирам.

Аз пък мислех, че са само 350 мб(system reserved), доколкото тия 100 гб, които липсват провери с някоя партишън програма какво се е случило с тях, И един checkdisk няма да е лошо да пуснеш.

Тази програма пратишън лесна ли е за употреба, колко място заема след инсталация, защото аз искам с нея да намеря този скрит дял, да премахна от него скритите ненужни файлове и после да я деинсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло е добре да имате повече от 1 дял...ако се наложи да преинсталирате и ще ви замине цялата информация. Отделно ако сканирате за вируси и кажете да провери само системния дял, при вас ще отнеме доста време, защото системния дял всъщност ви е съдържанието на целия диск!! И т.н...като цяло има ползи да оставите до 50-60 GB за системен и всичко останало за storage...В случая колегата belivakov затова попита къде сваля файловете...но не е обърнал внимание, че диска има само 1 дял...той си е помислил, че има няколко и сте нагласили utorrent-a да тегли именно в системния дял, което не е желателно.

Колкото до изчезналите GB-ти...по-добре проверете с тази програма къде може да са:

http://www.mindgems.com/products/Folder-Size/Folder-Size.html

Вижте и колко място сте задали на System Restore да използва за създаване на точки за възстановяване и сенчести копия на файловете...Не рядко настройката там е на 50%, а това от 1TB диск си е доста пространство...

Кликнете на Start бутона и въведете в търсачката CMD.exe => кликнете върху файла с десен бутон и натиснете Run as administrator.

В конзолата копирайте следните команди и ги поставете в CMD с десен бутон (paste):

vssadmin delete shadows /all

vssadmin Resize ShadowStorage /For=C: /On=C: /MaxSize=6GB

Натиснете Enter след всяка и вижте дали се е освободило малко място. Ако се използва SLEEP режима, може да се изключи и хибернацията. Pagefile-a нека да си го контролира самата Операционна Система.

Поздрави!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко отворих моят компютър и в полето търси в този компютър написах търси в този компютър "backup" и ето какво ми излезе:

http://dox.bg/files/dw?a=750f795049

http://dox.bg/files/dw?a=f030abd65e

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази програма пратишън лесна ли е за употреба, колко място заема след инсталация, защото аз искам с нея да намеря този скрит дял, да премахна от него скритите ненужни файлове и после да я деинсталирам.

Дялът си го прави скрит за да не може да получи буква и така вирусите да не могат да го напипат и изтрият (понеже работя в компютърен сервиз и често ми носят закупени с Windows 8.1 които са с изтрит целия хард след седмица дори дяловете ги няма.) така,че Microsoft колкото и да обясняват,че Win8 с това GPT е по сигурен на практика е точно обратното.

С тази програма може да си видиш дяловете http://www.disk-partition.com/free-partition-manager.html

ако ти хареса програмата и искаш ПРО лиценз

http://www.disk-partition.com/share-freeware/free-get-aomei-software.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло е добре да имате повече от 1 дял...ако се наложи да преинсталирате и ще ви замине цялата информация. Отделно ако сканирате за вируси и кажете да провери само системния дял, при вас ще отнеме доста време, защото системния дял всъщност ви е съдържанието на целия диск!! И т.н...като цяло има ползи да оставите до 50-60 GB за системен и всичко останало за storage...В случая колегата belivakov затова попита къде сваля файловете...но не е обърнал внимание, че диска има само 1 дял...той си е помислил, че има няколко и сте нагласили utorrent-a да тегли именно в системния дял, което не е желателно.

Колкото до изчезналите GB-ти...по-добре проверете с тази програма къде може да са:

http://www.mindgems.com/products/Folder-Size/Folder-Size.html

Вижте и колко място сте задали на System Restore да използва за създаване на точки за възстановяване и сенчести копия на файловете...Не рядко настройката там е на 50%, а това от 1TB диск си е доста пространство...

Кликнете на Start бутона и въведете в търсачката CMD.exe => кликнете върху файла с десен бутон и натиснете Run as administrator.

В конзолата копирайте следните команди и ги поставете в CMD с десен бутон (paste):

vssadmin delete shadows /all

vssadmin Resize ShadowStorage /For=C: /On=C: /MaxSize=6GB

Натиснете Enter след всяка и вижте дали се е освободило малко място. Ако се използва SLEEP режима, може да се изключи и хибернацията. Pagefile-a нека да си го контролира самата Операционна Система.

Поздрави!

Извинете ме за невежеството имам втори дял, диск Д който е с размер 2,18 гб, който е с името RECOVERY(D). Ще ме попитате защо е толкова малко, защото 18,6 гб са заети от папка с името "recovery", в която като влеза ми изписва:

"Дял за възстановяване. Предупреждение. Тази област от твърдия диск(или дял) съдържа файлове при windows push button reset(бутон за възстановяване на windows)и възстановяването на изоброжението на hp. Не изтривайте и не променяйте някой от тези файлове. Всякакви промени в този дял могат да възпрепятстват функцията за възстановяване на системата в бъдеще".

Дялът си го прави скрит за да не може да получи буква и така вирусите да не могат да го напипат и изтрият (понеже работя в компютърен сервиз и често ми носят закупени с Windows 8.1 които са с изтрит целия хард след седмица дори дяловете ги няма.) така,че Microsoft колкото и да обясняват,че Win8 с това GPT е по сигурен на практика е точно обратното.

С тази програма може да си видиш дяловете http://www.disk-partition.com/free-partition-manager.html

ако ти хареса програмата и искаш ПРО лиценз

http://www.disk-partition.com/share-freeware/free-get-aomei-software.html

Интересува ме с тази програма може ли да премахна ненужните файлове от компютъра без да изтрия важни системни файлове!

Мислех си ако направя "дефрагментация на диск с".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме с тази програма може ли да премахна ненужните файлове от компютъра без да изтрия важни системни файлове!

Partition - Дял , част , оттам идва и Партиширане - Разделяне на части т.е. твърдия диск го разделяш на части , вследствие на което са формират т.нар. логически дискове или дялове , като с буквата C: най-често се обозначава дяла с операционната система. Всяка една програма за партиширане ,  дава възможност в една или друга степен да си управляваш дисковете - Създаване , изтриване,форматиране,оразмеряване,сливане,конвертиране и пр. Това , което искаш , както вече казах се прави с CCleaner.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Partition - Дял , част , оттам идва и Партиширане - Разделяне на части т.е. твърдия диск го разделяш на части , вследствие на което са формират т.нар. логически дискове или дялове , като с буквата C: най-често се обозначава дяла с операционната система. Всяка една програма за партиширане ,  дава възможност в една или друга степен да си управлявяш дисковете - Създаване , изтриване,форматиране,оразмеряване,сливане,конвертиране и пр. Това , което искаш , както вече казах се прави с CCleaner.

Какви са тези нови думи? Това, което се опитвате да напишете е "партициониране"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програма за триене на ненужни файлове без да се бъгне нещо след това няма.Единствено десен бутон на дял С и пропъртис и натискаш Disk Cleanup20040624140419.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

partition - изговаря се партишън , оттам и партиширане. За пример "Партишън Меджик"  , а не "Партицион Меджик" . Но дори и да допусна , че не съм го изговорил правилно , съм го обяснил правилно. една програма с подобно предназначение , поне доколкото аз знам , не служи за чистене на боклука в операционния дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дял D:\ изобщо не го броим...той е скрит дял, който производителите на лаптопа са сложили за да се направи Factory Restore ако е това е необходимо на по-късен етап. Форматира се системния дял и се използва Image-a от дял D:\ за да се възстанови състоянието на системата, както когато е била купена...и всичко на дял C:\, което сте теглили ще замине.

Затова засега имате само 1 използваем дял - C:\

Това е недопустимо...използвайте програма като Aomei Partition Assistant (която считам за по-добра от EASEUS Partition Master Home Edition,  Paragon Partition Manager 2013 Free) - от безплатните само Macrorit Disk Partition Expert Home Edition не съм пробвал, но AOMEI определено считам за доста добра програма и с нейна помощ си създайте втори дял E:\, а за C:\ оставете само 60 GB.

Ако мислите, че няма да се справите, тогава дайте достъп до доверено лице с TeamViewer, който да направи това за вас!

Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

partition - изговаря се партишън , оттам и партиширане. За пример "Партишън Меджик"  , а не "Партицион Меджик" . Но дори и да допусна , че не съм го изговорил правилно , съм го обяснил правилно. една програма с подобно предназначение , поне доколкото аз знам , не служи за чистене на боклука в операционния дял.

Не. думата, която се използва на български е партиция, не партишън!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой от вас

Дял D:\ изобщо не го броим...той е скрит дял, който производителите на лаптопа са сложили за да се направи Factory Restore ако е това е необходимо на по-късен етап. Форматира се системния дял и се използва Image-a от дял D:\ за да се възстанови състоянието на системата, както когато е била купена...и всичко на дял C:\, което сте теглили ще замине.

Затова засега имате само 1 използваем дял - C:\

Това е недопустимо...използвайте програма като Aomei Partition Assistant (която считам за по-добра от EASEUS Partition Master Home Edition,  Paragon Partition Manager 2013 Free) - от безплатните само Macrorit Disk Partition Expert Home Edition не съм пробвал, но AOMEI определено считам за доста добра програма и с нейна помощ си създайте втори дял E:\, а за C:\ оставете само 60 GB.

Ако мислите, че няма да се справите, тогава дайте достъп до доверено лице с TeamViewer, който да направи това за вас!

Поздрави!

Какво излиза, че няма да имам никакво дисково пространство на компютъра. Стига бе!

А по отношение на загубените гб, няма шанс да се възстановят! С тази програма...

Програма за триене на ненужни файлове без да се бъгне нещо след това няма.Единствено десен бутон на дял С и пропъртис и натискаш Disk Cleanup20040624140419.jpg

Това хубаво си ми го препоръчал, обаче по този начин няма ли да се изтрият всички системни файлове на лаптопа!

Отворих на лаптопа моят компютър/ маркирам диска С / щракам на инструменти за дискове/и ми дава избор от три опции изтрий, форматирай и оптимизиранел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кептън, същото като партиция. 'кво значи - не зная, но знам, че е същото. :ph34r:

Що ли така не искат да ползват дял?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой от вас

Какво излиза, че няма да имам никакво дисково пространство на компютъра. Стига бе!

А по отношение на загубените гб, няма шанс да се възстановят! С тази програма...

Нещо не ви разбрах? Как няма да имате дисково пространство? Разделяте диска и оставяте за C:\ 60 GB (не му трябват повече за Windows + инсталираните програми) и за новия дял E:\ или F:\ или каквато там буква му зададете оставяте останалата част от диска (850 или колкото е там GB)... Нещо май не можете да вникнете в думите ми?!!!

И разбира се, че няма да се възстановят изгубените GB с тази програма...това не са изтрити файлове, които да се възстановят!! За да проверите къде да отишли тези GB-ти проверете диска с Folder Size, която съм предложил по-нагоре...ама ако не четяхте шахматно щяхте да видите, не само да философствате!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ви разбрах? Как няма да имате дисково пространство? Разделяте диска и оставяте за C:\ 60 GB (не му трябват повече за Windows + инсталираните програми) и за новия дял E:\ или F:\ или каквато там буква му зададете оставяте останалата част от диска (850 или колкото е там GB)... Нещо май не можете да вникнете в думите ми?!!!

И разбира се, че няма да се възстановят изгубените GB с тази програма...това не са изтрити файлове, които да се възстановят!! За да проверите къде да отишли тези GB-ти проверете диска с Folder Size, която съм предложил по-нагоре...ама ако не четяхте шахматно щяхте да видите, не само да философствате!

Добре обаче с тази програма  folder size нещо с загубените гб, шанс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук някъде в форума и на други места в интернет прочетох за "system restore" който трябва да се изключи и някъде в компютъра да се изтрият "точките на свързване".

Аз не знам къде се намира "system restore" в тоиз windows 8.1.

Не знам как и от къде да изтиря тези "точките на свързване".

Ако реша да го направя това дано да има ефект повече да не ми губи памет от диска С, но дали ще се възстанови предишната част от паметта на диск С, ако не то поне да спре да ми губи памет от диска.

Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е обяснено в коментар 7, но дори това не сте прочели...

И сте си едитнали поста (преди бе с друго съдържание относно използването на вградения инструмент в Windows за свиване на дяла)...ако визирате Disk Management-a, и той става, но определено е по-напреднали потребители и именно затова предложих AOMEI, която си има удобни пътеводители, които улесняват процедурите доста, но вие си решавате.

Аз лично спирам да коментаритам в темата, защото се въртим в кръг. Искате съвети, получавате ги, прескачате ги и пак си знаете вашето. Хем не разбирате, хем упорствате. То вярно, че затова са форумите, но поне вниквайте в написаното. Най-лесно ще стане е да извикате приятел, който разбира, да го занесете на сервиз или да предоставите достъп чрез TeamViewer-a до някой, който разбира.

Поздрави и лека вечер и весело посрещане на Новата 2015-та година! Желая ви здраве и късмет!  xmastree6.gif

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте продължавам темата на ново!

Ето коя беше:

https://www.kaldata.com/forums/topic/236334-загуба-на-памет-на-хард-диска/

Новото което искам да добавя и да продължа темата е, че четох една тема в този форум:

https://www.kaldata.com/forums/topic/152833-%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D0%BA%D0%B8/

Тук прочетох че уиндоус съдържал точки на свързване с функция или каквото и да е с името "system restore" която отнемала памет от дисковото пространство. Както е споменато в тази статия да се види къде се намира  тази функция обаче търсих я на всякъде в компютъра и не можах да я намеря, дори даже не намерих такава папка да имам "system volume information".

Инсталирах си и тази програма с която изчистих някакви малки файлове обаче паметта не се увеличи на диск С "ccleaner".

От горната статия в която прочетох това, не можах да разбера основното как да изтрия и изключа тази функция system restore за да си увелича отново паметта на диск С и повече да не ми се създават такива проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте продължавам темата на ново!

Ето коя беше:

https://www.kaldata.com/forums/topic/236334-загуба-на-памет-на-хард-диска/

Новото което искам да добавя и да продължа темата е, че четох една тема в този форум:

https://www.kaldata.com/forums/topic/152833-%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D0%BA%D0%B8/

Тук прочетох че уиндоус съдържал точки на свързване с функция или каквото и да е с името "system restore" която отнемала памет от дисковото пространство. Както е споменато в тази статия да се види къде се намира  тази функция обаче търсих я на всякъде в компютъра и не можах да я намеря, дори даже не намерих такава папка да имам "system volume information".

Инсталирах си и тази програма с която изчистих някакви малки файлове обаче паметта не се увеличи на диск С "ccleaner".

От горната статия в която прочетох това, не можах да разбера основното как да изтрия и изключа тази функция system restore за да си увелича отново паметта на диск С и повече да не ми се създават такива проблеми.

В този форум не се толерира пускане на много теми по един и същ въпрос! Тема ви се добавя към предишната!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе човек нали ти се каза да си инсталираш folder size и тя ще ти покаже кое приложение колко gb заема, така ще разбереш къде са тези 100 gb и ако са в нещо ненужно ще изтриеш и ще си върнеш изгубеното пространство. Инсталирай програмата, и дай скрийншот какво ти показва?

Ако не знаеш как се прави скрийншот

Дяла Recovery не го пипай изобщо.

Значи щом нямаш отделен дял за филми,музика и т.н те се свалят в C. Виж колко филми си свалил да не са там гигабайтите.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.