Премини към съдържанието
sunbathe

Компютърът ми се забавя когато съм свързан с интернет

Препоръчан отговор

Здравейте,
Първо да се извиня че пиша тука но незнам за кой раздел е темата  за това пиша тука незнам дали е в правилният раздел.
Та проблема ми е следният.
Когато съм във връзка с интернет чрез лан компютърът ми започва да работи по бавно.Когата изключа връзката с интернет върви нормално.Опитах с нови дрaйвери , дефраг на хдд , ccleaner , malwarebytes anti-malware, махнал съм windows updates ,firewall и всякакви други защити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като начало виж кои процеси ти товарят системата...

Погледни за всеки случай тук:

https://www.kaldata.com/forums/topic/219961-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%8A%D1%82-%D0%BC%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%BE/

и евентулно:

https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B8-%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0/

Много често в стремеж  да се подобри системата ,ОС така се
"омазва"...че само формат и нова инсталация помагат...

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало смени ЛАН кабела с нов. После ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си лан кабела в картата, и отвори диспейчера на задачите и виж кой процес забавя машината... Даже още по-добре ще е да качиш снимка тук, за да можем да ти кажем от къде точно идва проблема.
До това да е от кабела ми се струва много малко вероятно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя че преди 1 седмица форматирах целия хард диск.След което пц-то работеше супер , но след 2-3 дни се появи проблема .Това става само когата имам интернет.Първо си мислех че е от хард диска щото ми създаваше проблеми по рано , но снощи кам 1 часа ми спря нета докато играех една игра и от 30 фпс се качи на 80+ .Да добавя че сканирах с нод 32 и някаква за спай уеар - нищо.
П.С : Системата в диспечера не се натоварва. На едно и също ниво е -със или без интернет.

Редактирано от sunbathe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с друг антивирус - например с 

360 Total Security -  има си самостоятелна тема.Безплатен е.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с друг антивирус - например с 

360 Total Security -  има си самостоятелна тема.Безплатен е.

дам, може да е от нода

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А случайно, да ти тегли ъпдейти на Уиндоуса? :D Или някоя програма, да опитва да се ъпдейтне? Така и не показа, активните процеси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или работещ торент клиент.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това plugin-container.exe какво е? MOM.exe? Че не се сещам. Като гледам, имаш доста странни приложения, инсталирани на компютъра. Почни да ги триеш. Я най-добре, следвай тези инструкции. https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B8-%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0/

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

plugin-container.exe е на мозилата и е легитимен файла.

Mom.exe е на Ati Catalyst...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво си цъкнал диспечера на задачи,ама да беше цъкнал и стойностите....Още вчера ти предложих кои две места да посетиш,ама ти си знаеш....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

plugin-container.exe е на мозилата и е легитимен файла.

Mom.exe е на Ati Catalyst...

И аз съм с АМД, ама не бях видял, MOM.exe. :ph34r:  Моя грешка, ама все пак да посети, съответния раздел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирай драйвъра на мрежовата карта!

Често,програми в защита и най-вече защитни стени  го прецакват!

95% съм сигурен ,че проблема е там! Нямаш опасни процеси,поне до там,където се вижда на шота/

P.s. Пробвай и със system restore ,избери дата на възстановяване,когато е нямало този проблем!

Редактирано от . . (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На шота съм показал  всички процеси(още един има отдоло които показва "system idle process"),още веднъж ще кажа ,че пц-то претърпя преинсталация на целия хард диска(ц+д). 2 пъти съм сменял драйварите на мрежовата карта , не от  това. Сканирах с нод32, оная 360 кадето ми препоръчахте (като преди това изтрих нода).Със систем рестор няма да стане тъй като е fresh format . А за тези дето не са чували за plugin-conteiner.exe просто не знам защо изобщо пишат... И да допълня, че не ползвам пц от вчера и основните неща като : 
сканиране , ъпдейтване на драйвари , пускане и спиране на Windows firewall , windows defender, UAC system,cookies, level на сигурност в опцийте на интернет експлорера - съм ги направил.
П.С:Нещо друго ако се сещате да ме посъветвате сте добре дошли , но смятам като имам повечко време да го преинсталирам и да не се занимавам въобще...

Редактирано от sunbathe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спри всичко което стратира с уиндоуса, ако не помогне, оптимизирай системата и интернет връзката с това https://docviewer.yandex.com/?url=ya-disk-public%3A%2F%2FppEuIhSO6xIjDAeYCys5UqVQ0pc0sr1iBfQN1RusIyk%3D&name=AL-BS-7600-RU-RPP.zip&c=54a531dc013f и рестартирай

П.С. или ще помогне или нацяло ще омаже джама и ще можеш с чиста съвест да прейнсталираш :ph34r:

Редактирано от T H E P L A Y E R (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Няма такова нещо като оптимизиране на интернет връзка.Има толкова за колкото си платил.

На каква връзка си и кой доставчик използваш?

Тествай и тук

http://www.speedtest.net/

Дай шот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом преди 1 седмица сте форматирали целия хард диск - можете да го направите отново.   Необходимо е след това да се инсталира добра защитна програма и да се ъпдейтва операционната система. NOD 32 не осигурява добра защита и вероятно е с принос за състоянието на компютъра...Бих го поставил само ако съм го доподсигурил - примерно с  Privatefirewall 7 или с  Comodo Firewall версия 7 или 8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо като оптимизиране на интернет връзка.Има толкова за колкото си платил.

На каква връзка си и кой доставчик използваш?

Тествай и тук

http://www.speedtest.net/

Дай шот.

Нямах предвид скоростта на нета. То е ясно че е толкова за колкото си платил. Още повече че човека не се оплаква от забавяне на нета, а от забавяне на компа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да задам само един въпрос-Каква беше причината за тотален формат на харда и евентуалнa връзка с последвалите проблеми...?Имам и неприятното усещане че,темата се изкривява при отсъствието на създателя и ....Ако пак се включа в темата ще постна видео-урок за инсталиране на Windows....

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нямах предвид скоростта на нета. То е ясно че е толкова за колкото си платил. Още повече че човека не се оплаква от забавяне на нета, а от забавяне на компа

спри всичко което стратира с уиндоуса, ако не помогне, оптимизирай интернет връзката с това https://docviewer.yandex.com/?url=ya-disk-public%3A%2F%2FppEuIhSO6xIjDAeYCys5UqVQ0pc0sr1iBfQN1RusIyk%3D&name=AL-BS-7600-RU-RPP.zip&c=54a531dc013fи рестартирай

Тогава защо му предлагаш оптимизиране на нета?

Да си даде спецификацийте на компютъра и тогава ще се разбере.

Ако отвори браузър и има малко рам и готово.

Та продължавам да питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връзката на нета може да пада от претоварен рутер , много торенти да дърпа и така нататък но никъде не прочетох дали използа рутер ..

Като за начало смени ЛАН кабела с нов. После ще видим.

Едвали е от лан кабела може и мрежовата карта да си заминава вече и реве за нова ..и като смени кабела какво пак ще е същата работа .. може да е мрежов вирус или хардуерен  проблем

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава защо му предлагаш оптимизиране на нета?

защото забавянето на компота му се появява, когато се свърже към интернет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В откриващия темата пост е записано  "Опитах с нови дрaйвери , дефраг на хдд , ccleaner , malwarebytes anti-malware, махнал съм windows updates ,firewall и всякакви други защити."   Ще е чудо след толкова грешки още да работи тази ОС.   Авторът на темата има нужда да прегледа теми как се инсталира и ъпдейтва Win.  Има си задължителни правила ....и няма да се случват подобни усложнения...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.