Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте! 

моля да извините невежеството ми в тази област, но затова и питам. 

накатко:

записах windows 7 на диск с програмата ultraiso, на най-ниската възможна скорост; рестартирам; влизам в bios-a; правя first boot да е hard disk (пробвах и със cd-rom); след това f10, запазвам и след това компютъра си тръгва нормално; къде бъркам?

после забелязах, че при стартиране има boot menu (нещо подобно), в което пак може да се избира hard disk, cd-rom, usb и т.н....  и като влезна в него клавиатурата е блокирана и не мога да избера нищо

не мога да разбера къде бъркам... може би още в записването на диска...?

пс: мога да прикача и снимки, ако ще помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дискът, който си записала, трябва да е зададен като първо буутващо устройство, а като второ - харддискът, на който ще инсталираш.

След рестарт, ако не ти излиза надпис "Press any key ..." , значи не си записала буутващ диск.

А клавиатурата е възможно да не ти работи, ако е на USB, и BIOS не я разпознава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При влизане в биос имаш usb legacy support или нещо подобно, което ще ти отблокира клавиатурата за да избереш първо да е диска със записания уин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря, момчета! след малко ще пробвам пак, ако има нещо, ще се обръщам към вас. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях! Мисля, че разбрах къде ми е грешката. На клипчетата, които съм гледала, "press any key" излиза на празен черен екран. Тук се показва в екран, който е целия с надписи  и то е "скрито" най-долу... видях го в последния момент. явно всичко си е било наред, просто не съм изпускала този момент. 

Друго, което исках да попитам е относно драйверите. Бях чела, че при win 7 се инсталирали автоматично. Вярно ли е? Аз си записах старите, но няма ли по-лесен начин от инсталирането им един по един? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си записах старите, но няма ли по-лесен начин от инсталирането им един по един? 

Старите драйвъри,ако на се за уиндоус 7,няма да са ти нужни повече,защото няма да стават.Един по един ,е най сигурният метод за инсталиране на драйвъри,защото ако не стане,ще го деинсталираш и ще търсиш друг.Има програми за инсталиране на драйвъри,но те се справят само с тези,които е лесно да си намери всеки сам.В смисъл,ако имаш нужда от някой по специфичен драйвър,няма да го открие програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друго, което исках да попитам е относно драйверите. Бях чела, че при win 7 се инсталирали автоматично. Вярно ли е? Аз си записах старите, но няма ли по-лесен начин от инсталирането им един по един? 

Windows 7 инсталира някои драйвери - тези, които има налични. Възможно е да не са всички, или да не са най-актуалните.

След инсталацията погледни в Device manager. Ако до някое от устройствата има удивителна в жълт триъгълник, значи е нужно да му инсталираш драйвер. За всеки случай е добре да инсталираш и последните официални драйвери за видеокартата, аудиото, интернет, и някои други по-специфични. Теглят се от официалната страница на производителя на съответната част.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре да намерите страницата на производителя на дъното или лаптопа,и от там да си изтеглите официалните драйвери за съответната операционна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре да намерите страницата на производителя на дъното или лаптопа,и от там да си изтеглите официалните драйвери за съответната операционна система.

Компютъра е настолен.

Аз всъщност бях снимала старите драйвери и сега като ги сравня, с автоматично инсталиралите се, са еднакви. Надявам се да няма проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирайте си програмата Speccy и я пуснете да сканира.Тя ще ви покаже данните за компютъра,като какви са компонентите(без захранването и кутията) и какви са важните температури.

Ще видите каква е дънната платка и после ще си намерите драйвери от сайта на производителя.Ако не можете,пишете тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно има проблем с графиката. В сайта на nvidia не мога да намеря драйвер за конкретния модел. 

И сякаш страниците в браузъра ги зарежда бавно. Възможно ли е или си въобразявам? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пък графиката....

Видяхте ли кой е модела на дъното ви? Гигабайт не знам какво си.Ами влезте в страницата на Гигабайт,намерете си дъното там и вижте какви драйвери предлагат за това дъно.

А това за драйверите за графиката не е вярно,защото веднаг анамерих конкретните драйвери в конкретният сайт на НВидиа.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пък графиката....

Видяхте ли кой е модела на дъното ви? Гигабайт не знам какво си.Ами влезте в страницата на Гигабайт,намерете си дъното там и вижте какви драйвери предлагат за това дъно.

А това за драйверите за графиката не е вярно,защото веднаг анамерих конкретните драйвери в конкретният сайт на НВидиа.

А къде като местоположение трябва да бъдат инсталирани драйверите? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе.... Толкова и сте търсили....

Ето ви драйвер за видеокартата

Преди това инсталирайте драйверите на дъното . Като първо сложите този за чипсета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе.... Толкова и сте търсили....

Ето ви драйвер за видеокартата

Преди това инсталирайте драйверите на дъното . Като първо сложите този за чипсета.

Всичко е наред сега. Пак се извинявам за невежеството си. Искрено ви благодаря за отделеното време и внимание! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига си се обиждал и извинявал, а просто седни и прочети малко. Не е сложно и непосилно.

Весели празници и безпроблемно ползване на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Devinbg
      Привет.
      Моля за съвет - Лаптопа ми е Lenovog50 с 4гб рам и се прецаках  като закупих още 4 гб рам с идеята да го подсиля с 8гб  но проблема е ,че на втория слот има прорезчета за рамта но онези "телчета" така да се изразя чрез които щраква ги няма.Не е носен никога в сервиз така е закупен.Как мога да оправя това освен да закупя цяла 8гб, имали вариант някак да се слага или аз не мога да ги сложа?
      Благодаря предварително!

• от Simona Simeonova
      Здравейте, имам следния проблем с инсталацията на Windows 10. Някой може ли да ми предложи решение? 
      Благодаря, 

• от Spinder Whoey
      Здравейте, някъде Октомври месец миналата година си прецаках монитора и не искаше да показва картина (само надпис - Out of range)
      (докато играх лига сменях настройки за резолюцията, hertz-овете и стана така, че да бъгна играта и windows-a и да трябва да преинсталирам машината...
      Това го оправих.) След преинсталацията с чисто новия 1809 (първият който M$ пуснаха, този, при които се изтриваха файлове на потребители) 
      си пуснах csgo на резолюцията на която играх преди злополуката - т.е. 1280 на 800, като преди си играх на нея нормално, а сега е бъгната, 
      общо взето не scale-ва добре. Ще пратя и снимки. По принцип на самия монитор резолюцията си му е 1440x900, но в cs не играя на нея. 
      В момента съм на 1280x768, но си искам моето 1280x800, тъй като сегашната резолюция не е лоша, но картината беше по-добра с 
      допълнителните 32 пиксела, всичко изглеждаше по-добре, макар и малко...
      По принцип монитора си работи на 60 Hz, но в упътването си пише, че може да работи и на 75 Hz.
      Е, преди инцидента с лигата / смяната на настройките имах възможност да го пусна да си работи и на 75 и на 60 - сега не мога на 60. Тоест, избирам си от intel hd control панела да работи на 60 Hz, не се показва картина и след около 15 секунди си се връща на 75 Hz.
      Монитора е VA1903wb ; model - vs11654 .
      Видеокартата е вградената intel hd 630.
      Общо взето желая да оправим scaling-а и да си играя 1280x800. Моля, помогнете за решението на нелепия казус

• от Vikincet0
      Здравейте,
      Пиша Ви във връзка с проблем, който срещнах с лаптопа ми - HP 350 GT. 
      Лаптопът, отказва да подава захранване и работи само на режим батерия. Батерията се зарежда само в изключено положение, а когато включа лаптопа, започва да дърпа заряд от батерията и в същото време захранването спира да работи и батерията не се зарежда. Ако се опитам да го включа само на захранване - не стартира.
      Тъй като изчетох доста форуми по темата, бих искала да споделя следното:
      1. Не е проблем от зарядното - Пробвах с 4 различни зарядни (3 от които бяха със същите параметри, а четвъртото дори по - силно)
      2. Не е софтуерен проблем - Преинсталирах windows (Все още не съм качила драйвърите, но това предстои да се случи до около 9 часа сутринта).
      3. Както вече споменах не е проблем от батерията, защото лаптопа ми трябва за университета и не ми пречи да работя с него само на захранване, но уви не иска да се включи.
      4. Разглобих лаптопа и всичко от вътрешната му страна (връзката и медните жици за захранване например) изглеждаше нормално.

Някой има ли идея какво би могло да бъде? Възможно ли е да е възникнал проблем с дънната платка, понеже това е единственото нещо, за което не ми става ясно на пръв поглед за съществуващ проблем?

Благодаря предварително за отговора на отзовалите се!
      С уважение,
      Виктория
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване