Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, дойде и моят ред да се допитам до вас за съвет.

Някъде след празниците ще си купувам нов компютър и не мога да си направя конфигурация защото отдавна съм изпуснал новостите в хардуера. Имам познания, но не съм много в час с излезлите модели компоненти в последните 4 години.

Трябва ми кутия със всичко вътре. Монитор и периферия за сега имам. За тях друг път.

Имам следните изисквания:

Процесора няма значение дали ще е AMD или INTEL.

Ако е на INTEL да е поне I5.

Дънната платка да е около 100 лева и съобразена като цена-качество.

Рам памет: Като начало 4Gb DDR3 поне на 1600mHz. В бъдеще ще добавя още да стане поне 8Gb.

Видео картата да е мощна и с добро охлаждане. Задължително да има HDMI и DVI изходи. Ако може да е с поне 1Gb рам.

Хард диска може да е 1TB може и 750Gb. Важното е да е качествен. За SSD няма да мисля сега.

Предполагам звуковата и LAN картата са вградени в дъното?

Захранващ блок (качествен) поне 430-500W съобразен с консумацията на компонентите.

Дисково устройство задължително. То е евтино (около 35 лева).

Хубава кутия (сива или черна) с вентилатори за въздушен поток в кутията. Да не е много скъпа.

Ако съм забравил нещо питайте и предлагайте да уточним.

От стария компютър не мога да ползвам нищо. Той е на 9 години и всичко в него е несъвместимо с новите дънни платки.

Компютъра ще се ползва за всичко. Филми, игри(нови, тежки) и леки програми. Няма да се ползва за чартане на autocad графики и подобни, че да иска специална видеокарта.

Бюджета не знам колко точно е, но е около 1000-1100 лева. Ако си заслужава може и някой лев отгоре.

Малко ферман стана темата, но се надявам да съм пояснил всичко за да не стане темата три страници.

Моля предложенията за конфигурации да са максимално евтини. Ако може да се сглоби конфигурация с тези изисквания за 900 вместо за 1000 лева още по-добре.

Благодаря предварително! Весели празници на всички.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното разполага с 4 слота за РАМ, та впоследствие няма да си ограничен и може да добавяш още. Има добро аудио. Има и вградена LAN-ка. 
Процесора и видеокартата са достатъчни за всички нови игри на 1920x1080 на средни-максимални детайли с достатъчни за комфортна игра кадри.
Картата има DVI и HDMI. Системата няма да минава 250W консумация, та 430W ще са абсолютно достатъчни дори и за бъдещ ъпгрейд с по-добра карта/процесор.
Кутията смятам, че ще ти допадне. Идва с 2 включени вентилатора. Вариант е и ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3.
Възможно е да се резне оттук-оттам, за да смъкнем до към 950 - 1 000 лв., ама не ти го препоръчвам.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо по-тъничко, но задоволително като мощност, ако мислите да клоквате можете да вземете и едно охлаждане  за по-студен и бърз процесор:
ASROCK FM2A88X PRO+ /A88X/FM2+
ATHLON X4 860K/4GZ/FM2+/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
LG GH24NSC0 DVD RW BLACK
CM K350 W/600W PSU
SAPPHIRE R9 280 3G GD5 OC W/BO

Обща стойност - 954.25 лв. с ДДС
Линк:
http://nikem-bg.net/cart/51323p1r52353p1r45925p1r1002735p1r52575p1r46784p1r51410p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не сте особено претенциозен,ще можете да играете и само с вграденото в процесора видео.А ако се наложи,след време ще си сложите видеокарта.Спестените пари са си спестени пари.Аз карах година на вградената карта и нищо не ми стана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и нищо не ми стана.

Отричай до дупка че терапията е скъпа а и котката вече си е харесала кутията за колибка.  :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за конфигурациите. По-късно ще ги разгледам подробно и обмисля.

Ако не сте особено претенциозен,ще можете да играете и само с вграденото в процесора видео.А ако се наложи,след време ще си сложите видеокарта.Спестените пари са си спестени пари.Аз карах година на вградената карта и нищо не ми стана.

Възнамерявам да играя по-новите игри и не знам до колко тази вградена видеокарта ще издържи. Клокване на каквото и да е не правя.

И на мен много ми се иска да спестя пари за монитор или принтер, но не възнамерявам да правя компромис точно от към видео карта.

Да попитам какво ви е мнението за тази готова конфигурация и магазинът който я предлага? http://www.evarna.com/component/virtuemart/kompyutri/za-geimari/a-182013-06-29-14-30-07-detail?Itemid=0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за конфигурациите. По-късно ще ги разгледам подробно и обмисля.

Възнамерявам да играя по-новите игри и не знам до колко тази вградена видеокарта ще издържи. Клокване на каквото и да е не правя.

И на мен много ми се иска да спестя пари за монитор или принтер, но не възнамерявам да правя компромис точно от към видео карта.

Да попитам какво ви е мнението за тази готова конфигурация и магазинът който я предлага? http://www.evarna.com/component/virtuemart/kompyutri/za-geimari/a-182013-06-29-14-30-07-detail?Itemid=0

Пълна скръб и за еВарната и за конфигурацията и за всичко свързано с тоя сайт!

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязва се, че всички конфигурации тук се предлагат или от Sky или от Nikem. Надеждни ли са тези сайтове и коректни ли са към потребителя / купувача?

Как става доставката и плащането? Може ли по Еконт да изпращат с наложен платеж. Безплатна ли е доставката?

В сглобен вид ли се доставя всичко или не?

Кой процесор е по-добър AMD ATHLON X4 860K или INTEL I5?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5 > 860k  

Пазарувал съм от Sky доста често, изключително доволен съм. Предполагам имат различни форми на плащане, трябва да ги питате лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязва се, че всички конфигурации тук се предлагат или от Sky или от Nikem. Надеждни ли са тези сайтове и коректни ли са към потребителя / купувача?

Как става доставката и плащането? Може ли по Еконт да изпращат с наложен платеж. Безплатна ли е доставката?

От никем съм доволен за сега.

Доставката се извършва чрез избрана от вас куриерска фирма,платежът може да е наложен и доставката се заплаща.

Конфигурацията се достава в сглобен вид само ако предварително го заявите(безплатно)

И Core i5 е по-добрият процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5 е по-добър от 860K, но пък и е малко  по-скъп около 2,5 пъти. А реално 860К ще ви осигурява добър перформънс на игрите (освен ако не ги играете на FHD резолюция със всички възможни АА-та и прочия)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

860K e доста по-слаб от i5 дори и след клок. Равнява се, а може би е и малко по слаб от i3-4330. 

Въпреки че видеокартата е много по-важна от процесора за игри, то 860К ще ограничава R9 280 и в повечето време тя ще почива на 60-70%. А оттам играта ще почне да върви зле. i5+R9 270>860K+R9 280.

ССД-то може да го добавиш на по-късен етап и трябва да си балам, за да избереш Атлона пред i5.

Тая фирма evarna въобще не я гледай и бягай надалеч от нея. Нито описанието им е както трябва, нито самите сглобки. ''2 отпред и 6 отзад'' звучи много добре. Да не говорим за надценките, които пляскат. 

Поръчвал съм много пъти за мен и за приятели от скай и никем. Няма за какво да се притесняваш. Ако пък случайно нещо сгафят бързо се коригират. Може да платиш и чрез наложен платеж, може и по-банков път, може и на изплащане. Изпращат с която си куриерска фирма пожелаеш. Сглобяването е безплатно, доставката не.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

860K e доста по-слаб от i5 дори и след клок. Равнява се, а може би е и малко по слаб от i3-4330. 

Въпреки че видеокартата е много по-важна от процесора за игри, то 860К ще ограничава R9 280 и в повечето време тя ще почива на 60-70%. А оттам играта ще почне да върви зле. i5+R9 270>860K+R9 280.

ССД-то може да го добавиш на по-късен етап и трябва да си балам, за да избереш Атлона пред i5.

Тая фирма evarna въобще не я гледай и бягай надалеч от нея. Нито описанието им е както трябва, нито самите сглобки. ''2 отпред и 6 отзад'' звучи много добре. Да не говорим за надценките, които пляскат. 

Поръчвал съм много пъти за мен и за приятели от скай и никем. Няма за какво да се притесняваш. Ако пък случайно нещо сгафят бързо се коригират. Може да платиш и чрез наложен платеж, може и по-банков път, може и на изплащане. Изпращат с която си куриерска фирма пожелаеш. Сглобяването е безплатно, доставката не.

Хм, я погледни пак това видео, с разликата че 860К е по-нов и малко по-добър от 750К, което ще намали още малко разликата м-у двата процесора ;) :

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, я погледни пак това видео, с разликата че 860К е по-нов и малко по-добър от 750К, което ще намали още малко разликата м-у двата процесора ;) :

Тия смешни клипчета и тестове на още по-смешни авторчета няма какво да ми ги показваш! 

Атлона почти се доближава до i5 единствено когато ползва 7770. При 7870 и 780 нещата се променят. 

Защо въобще сравняваш Атлон с i5? 

Интересно ми е ако купуваш конфигурация за себе си кой процесор би предпочел? i5 или 860К? Нищо че i5 е два пъти по-скъп! Ама честно?

860К е дори по-слаб от i3 и въобще не заслужава да се сравнява с i5. 

Засега моето предложение е най-добро и балансирано! Ако беше предложил нещо, което да се сравнява с i5 да коментираме, ама... дори и за 950 лв. се взима i5....

Стига глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм недоволен, за мен и двата сайта са ненадеждни. Частите, които ми предложиха тук, във форума, липсваха и в двата магазина, въпреки, че на сайтовете се водеха "налични", и можах да пусна поръчка за тях. На другия ден ми обясняваха, че не могат да ми ги пратят, и ми предлагаха заместители, за които обаче аз не бях събрал предварително информация. Така че отказах поръчките. Според мен те поддържат скромна наличност от артикулите, но за да привличат клиенти, обявяват на сайтовете си много повече. И се опитват да пробутат това, което имат.

В крайна сметка си купих нещата от 3 различни магазина, двата варненски, а третият - с безплатна доставка. Сглобих си компа сам, без да имам никакви предварителни познания. И работи добре, в момента пиша от него :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм недоволен, за мен и двата сайта са ненадеждни. Частите, които ми предложиха тук, във форума, липсваха и в двата магазина, въпреки, че на сайтовете се водеха "налични", и можах да пусна поръчка за тях. На другия ден ми обясняваха, че не могат да ми ги пратят, и ми предлагаха заместители, за които обаче аз не бях събрал предварително информация. Така че отказах поръчките. Според мен те поддържат скромна наличност от артикулите, но за да привличат клиенти, обявяват на сайтовете си много повече. И се опитват да пробутат това, което имат.

В крайна сметка си купих нещата от 3 различни магазина, двата варненски, а третият - с безплатна доставка. Сглобих си компа сам, без да имам никакви предварителни познания. И работи добре, в момента пиша от него :)

Нормално е за такъв тип търговци. Не виждам какво толкова те учудват такива неща. Принципно българина не си знае правата или ако ги знае не си ги търси. Това е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично предлагам продукти най-много от един конкретен сайт.Причината е,че там е много лесен конфигуратора,както и тагването на всеки компонент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия смешни клипчета и тестове на още по-смешни авторчета няма какво да ми ги показваш! 

Атлона почти се доближава до i5 единствено когато ползва 7770. При 7870 и 780 нещата се променят. 

Защо въобще сравняваш Атлон с i5? 

Интересно ми е ако купуваш конфигурация за себе си кой процесор би предпочел? i5 или 860К? Нищо че i5 е два пъти по-скъп! Ама честно?

860К е дори по-слаб от i3 и въобще не заслужава да се сравнява с i5. 

Засега моето предложение е най-добро и балансирано! Ако беше предложил нещо, което да се сравнява с i5 да коментираме, ама... дори и за 950 лв. се взима i5....

Стига глупости!

Какъв процесор бих си взел? Зависи от парите! Но от друга страна е смешно да сравняваш i3 със 860K, колкото до ревюто ако искаш му вярвай, ако искаш не му вярвай... Мога да ти покажа още няколко такива ако искаш? Това че си се дал обет на Интел не означава, че само тях трябва да предлагаш и да им се кланяш все едно са богове! ;)

На ултра настройки (1080p) с 7870 и 860K при Crysis 3 този процесор докарва 43-44 FPS...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата конфигурация ми харесва, че е с I5. Нямам нищо против AMD, но на тестове го дават по-слаб от I5.

Най-тежкото за което ще се ползва ще е някой нова игра и то не на максимално качество на графиката.

Но пък в другия ъгъл стои AMD с огромно предимство - значително по-ниска цена, който също ще възпроизвежда същите тези игри. Труден избор....

Има ли начин първака конфигурация да се пипне малко за да и се смали цената. Мисля че не, но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи колко пари искаш да дадеш като краен вариант и ще се измисли . 
Предлагат конфигурации около максималния бюджет , който си написал "Бюджета не знам колко точно е, но е около 1000-1100 лева. Ако си заслужава може и някой лев отгоре."
Винаги може да се измисли нещо по-евтино , но трябват точни цифри

Редактирано от venci_1913 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата конфигурация ми харесва, че е с I5. Нямам нищо против AMD, но на тестове го дават по-слаб от I5.

Най-тежкото за което ще се ползва ще е някой нова игра и то не на максимално качество на графиката.

Но пък в другия ъгъл стои AMD с огромно предимство - значително по-ниска цена, който също ще възпроизвежда същите тези игри. Труден избор....

Има ли начин първака конфигурация да се пипне малко за да и се смали цената. Мисля че не, но...

Конфигурацията предложена от Ганьо като претърпи леки корекции става оптималната за бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги може да се измисли нещо по-евтино , но трябват точни цифри

Не мога да дам точни цифри. Колкото съм писал толкова. Цели максимално най-доброто за средно около 1050 лева.

За да стане по-лесно ще избирам по метода на изключване. След четене се спрях на предложенията на Нико_

и на ganio

Различни процесори, различни сайтове....

Кутиите посочени от колегите не ми допадат нещо. Ще си избера кутия сам.

За първата(интелската от никем) една от двете http://nikem-bg.net/computer-components/SHARKOON-VG4-S-ATX-MIDI-TOWER/picture.htmlили http://nikem-bg.net/computer-components/3R-SYSTEMS-R490-ATX-CASE-BLACK/picture.html

За втората(AMD-то от скай) http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_14&product_id=9261

Утре пак ще мисля на свежа глава. Благодаря на всички включили се в темата. Много добри насоки ми дадохте.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.