Премини към съдържанието
darkhunt3r

Проблем с хард диск и записвачка

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко месеца компютъра ми заби и като го рестартирах си седеше на Detecting IDE Drivers...., а в биос-а не разпознаваше хард диск-а... На другия ден се оправи, но се наложи да преинсталирам windows-а защото не можеше да тръгне и се оправи. Така преди една седмица пак същото и пак се оправи по същия начин. Преди 2 дни пак същото но този път в биос-а не разпознаваше и записвачката. На следващия ден ги разпознаваше, не ми се занимаваше да го преинсталирвам за това днеска пробвах с system repair. И се оправи но като се пусна забиваше страшно много и пак заби и спря да ги разпознава. Отворих го и преместих кабела от хард диска който беше свързан на SATA 1 на SATA 2 и на записвачката от SATA 2 на SATA 3. Направих system repair. Пусна се много бавно даде ми да направя рестарт преди малко забиваше но сега работи добре. Някаква идея какъв може да е проблема ? Не ми се мисли за смяна на хард диск. Впрочем от 2 години като го преинсталирвам пазя D-то защото имам важна информация на него. 

Дънно-то ми е: ECS GeForce 6100PM-M2

HDD - Hitachi HDP725050GLA SCSI 465GB (SATA)

Записвачка - HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 SCSI

Да споменя в момента Дъното работи на 40 градуса, а хард-а на 31 градуса. Много ли е ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По дъното и по захранването имаш ли подути кондензатори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм голям разбирач, каква трябва да е разликата ? гледах гледах не мога да видя нищо не израдно от първото ми отваряне на компютъра освен едно нещо дето си нямам и на представа какво е. Точно до SATA портовете има две къси кабелчета, които водят до малка черна шаиба и единият кабел е разпоен, но това съм го забелязал от много време докато нямаше проблеми. Сега изкарах на ново кабелите на записвачката и хард диска защото пак заби изчистих ги имаха прах по тях свързах ги наново и ми се стори че захранващия кабел от захранването към хард диска не държи хубаво. Изкарах го не забелязах нищо и го свързах към друг кабел, който идва от към захранването компютъра се пусна веднага направи бърз disk check и този път се пусна бързо без забиване и сега работи. Но не знам дали ще е за дълго.

Само, че този път си ги сложих на старите портове, хард-а на SATA1 и записвачката на SATA2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти е хардуерен. Занеси компютъра на сервиз. Като за начало ще могат да го тестват с друго захранване, ще може да се тества отделно хард диска за грешки и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре мерси. След празниците ще го карам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.