Премини към съдържанието
Ivanov Ivan

Защо не мога да ползвам пълния капацитет на видеото

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам Toshiba C855-1CD с вградено видео Intel HD2000. По каталог, а и по данни на операционна система / AIDA, видеокартата има 2 GB памет. Защо обаче като си инсталирам FarCry, Crysis и други от рода и то стари версии от 2004-2006-а, не мога да използвам пълния капацитет на видеопаметта? Пише че изискват до 256 MB, аз имам цели 2 GB и дори на минимално качество, пак секат игрите.

Изпробвани са всякакви комбинации с драйвери по-стари, по-нови... Правени са опити с Windows 7, 8 и сега с 10-ката, всякаш нещо липсва. Как ли не съм ги мъчил, през device manager-а съм инсталирам, през windows update, пусна ли игра, вентилатора започва да се върти като луд, но файда никаква... Какво изпускам?

Благодаря предварително и се извинявам ако съм писал в грешния раздел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпускаш че на вграденото в процесора видео му идват в повече игри като Crysis и Far Cry.

Но ако искаш да играеш игри на лаптопа спокойно можеш да си пуснеш някой пасианс.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпускаш че на вграденото в процесора видео му идват в повече игри като Crysis и Far Cry.

Но ако искаш да играеш игри на лаптопа спокойно можеш да си пуснеш някой пасианс.

Е, нали покривам изискванията? Значи в игрите има неверни данни в графата "Системни изисквания"...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахах, какво очакваш от вградено видео ? И изобщо от лаптоп за 900лв ? Бюджетните лаптопи не са направени за игри, те са за браузване, филми и музика. Нали знаеш, че вграденото видео си взима памет от RAM-та. AIDA ти показва максимално колко памет може да му дадеш на това вградено видео. Ползвай си лаптопа за обичайните неща, без игри за да му се радваш максимално дълго време, защото с тези тежки игри ще прегрее някой чип и дотам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кризата излиза за пръв път през ноември 2007, авторе на темата. Де да те знае човек от къде си изкопал версии по-стари от първата :D Нещо ни меташ яко. А за останалото колегата е писал каквото трябва. Имаш си машина за работа и сърфиране и някои от леките вървящи вградени в ОС-ма микромекски игрички, примерно minesweeper, между работата и сърфа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покриваш дръжки,  на Кризата минималните изисквания са Geforce 7600GT или Radeon 9800 Pro

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На практика какво се оказва? Че имам безполезен компютър, който е продаден с търговски трик - получаваш 2 GB видеокарта. Много умно, няма що... :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На практика какво се оказва? Че имам безполезен компютър, който е продаден с търговски трик - получаваш 2 GB видеокарта. Много умно, няма що... :nono:

Да те попитам, коя кола е по-мощна - 1000 кубиковата Корса от 1998 година или 1000 кубиковата Фиеста от тази или миналата година. Замисляш ли се че технологиите са различни. Тук изобщо не става въпрос за търговски трик.

P.S. За н-ти път, евтините лаптопи не стават за тежки игри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

примера с колите изобщо не е удачен, мощността на едно видео не со определя от обема на паметта. Автора на темата нали и затова се възмущава че игрите вървят на стари видеокарти с малко памет, а на новото му видео с много памет секат.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.