Премини към съдържанието
borisfx

Как да попитам едно устройство с IP адрес, какво е

Препоръчан отговор

Как, с коя команда, мога да попитам едно устройство в Интернет което има някакъв публичен IP адрес, какво е то?

Например, знам IP адреса и искам да изпратя команда към устройството с този IP адрес, с която да го попитам: "Ти какво си?" и то да ми отговори например: "Аз съм компютър, рутер, телефон...." или каквото е там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как, с коя команда, мога да попитам едно устройство в Интернет което има някакъв публичен IP адрес, какво е то?

Например, знам IP адреса и искам да изпратя команда към устройството с този IP адрес, с която да го попитам: "Ти какво си?" и то да ми отговори например: "Аз съм компютър, рутер, телефон...." или каквото е там.

Няма такава команда. Можете с помощта на нмап скриптове да го направите. Но имайте предвид че това може да се стори на някои администратори като атака и после да почукат на вратата ви униформени

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такава команда. Можете с помощта на нмап скриптове да го направите. Но имайте предвид че това може да се стори на някои администратори като атака и после да почукат на вратата ви униформени

Мислех че има някаква стантартна такава команда, нещо като "ping" например, но щом няма...

Не разбирам от нмап скриптове и няма да се занимавам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех че има някаква стантартна такава команда, нещо като "ping" например, но щом няма...

Не разбирам от нмап скриптове и няма да се занимавам :)

Ако успееш да разбереш MAC адреса съответстващ на дадения IP адрес, може да разбереш фирмата производител на мрежовата карта на устройството, което е сравнително лесно, обаче за ролята на устройството е трудно да се каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако успееш да разбереш MAC адреса съответстващ на дадения IP адрес, може да разбереш фирмата производител на мрежовата карта на устройството, което е сравнително лесно, обаче за ролята на устройството е трудно да се каже.

1. МАК адреса е достъпен само в локална мрежа

2. МАК адреса е показателен за производителя на мрежовия контролер и нищо повече. Примерно една е1000 карта може да се сложи на обикновено ПС или на голям Спарк сървър

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е възможно да се разбере каква роля има насрещния хост, поне на мен не ми е известен такъв начин. :)

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е възможно да се разбере каква роля има насрещния хост, поне на мен не ми е известен такъв начин. :)

Всъщност човек може да научи много неща за някой хост :) Това е една от задачите на пен-тестовете (blackbox). Но за да не ти почукат на врата трябва да имаш договор с фирмата собственик на хоста, както и подписани специални документи за тези тестове :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това - при клониран MAC - много интересно какво ще разбереш ??

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това - при клониран MAC - много интересно какво ще разбереш ??

Или при настроен софтуерно. Или генериран за виртуална машина :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане, изплашихте постващия ;)

Емо, аз съм ги работил тези неща и знам добре какви може да са последствията от подобни действия ако не си се подковал законово :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо, аз съм ги работил тези неща и знам добре какви може да са последствията от подобни действия ако не си се подковал законово :)

В това аз изобщо не се и съмнявам. Проблема е, че се гледат много филми за хакери и какво ли още не и всеки си мисли, че нещата стават много лесно и елементарно. А това за законовата основа никой не се и замисля.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за тоталния офтопик, но Емо ме подсети за една стара тема и пак ми потекоха сълзи... Относно филмите за хакери и не само!

Поздрави и Весело посрещане на НГ!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за тоталния офтопик, но Емо ме подсети за една стара тема и пак ми потекоха сълзи... Относно филмите за хакери и не само!

Поздрави и Весело посрещане на НГ!

То не е смешно колега. Знаеш ли на колко компютри като ми ги носят за диагностика или просто за преинсталация виждам програмата TeamViewer. Като питам потребителя, това кой го е инсталирал отговора е- НЕ ЗНАМ! После как лесно се влизало в чужд компютър - Много просто - От немърливост и незнание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не е смешно колега. Знаеш ли на колко компютри като ми ги носят за диагностика или просто за преинсталация виждам програмата TeamViewer. Като питам потребителя, това кой го е инсталирал отговора е- НЕ ЗНАМ! После как лесно се влизало в чужд компютър - Много просто - От немърливост и незнание.

Няма да оспорвам, защото си абсолютно прав, но се замисли и върху това - Ако всеки беше компютърно гуру с какво щеше ти да си плащаш сметките?

ПП:1 И аз трудно изкарвам 3 чисти акорда (прекалено дебели пръсти и тънък гриф, а и просто природна некадърност и мързел), но това не пречи да си дрънкам на китарата като имам време :)

А колкото до Team Viewerа, къв е проблема ако някой приятел го е инструктирал през скайпа как да си го инсталира (въпреки че има и run only), за да може да му реши даден проблем и след това не го е изтрил (стига да не е зададена статична парола)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да оспорвам, защото си абсолютно прав, но се замисли и върху това - Ако всеки беше компютърно гуру с какво щеше ти да си плащаш сметките?

ПП:1 И аз трудно изкарвам 3 чисти акорда (прекалено дебели пръсти и тънък гриф, а и просто природна некадърност и мързел), но това не пречи да си дрънкам на китарата като имам време :)

А колкото до Team Viewerа, къв е проблема ако някой приятел го е инструктирал през скайпа как да си го инсталира (въпреки че има и run only), за да може да му реши даден проблем и след това не го е изтрил (стига да не е зададена статична парола)

Поздрави!

Не е задължително да си компютърен гуру, за да можеш да си работиш спокойно на компютъра. Има си просто няколко прости правила.Ти сам казваш, че не си китарист, но не ти пречи да си "дрънкаш" на китарата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук съм напълно съгласен с @Дриско Бийтъ за Team Viewerа. На приятели на  който преинсталирам компютъра слагам "Team Viewer", за да няма после ""Ела да видиш защо филма не тръгва" или "Да ти донеса компа, че няма музика". Ама мога ли да ходя до всеки за такива дребни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук съм напълно съгласен с @Дриско Бийтъ за Team Viewerа. На приятели на  който преинсталирам компютъра слагам "Team Viewer", за да няма после ""Ела да видиш защо филма не тръгва" или "Да ти донеса компа, че няма музика". Ама мога ли да ходя до всеки за такива дребни проблеми.

Затова спор няма. Когато си имаш клиенти, които те познават и ти носят компютрите при теб е нормално да имаш програма за дистанционен достъп, за да не се разкарваш излишно.Само, че тези, които ми носят компютъра не знаят откъде и как е инсталирана тази програма. А и това е само един пример. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане, изплашихте постващия ;)

Е - изплашен, колко да е изплашен. Който го е страх от ... да не ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.