Премини към съдържанието
peppone1

Не ще да се преинсталира компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте, дъното е ASRock 2Core 133DVI-2.66G. След като избера от биоса Boot -CD/DVD и го запаметя, тръгва в началото нормално, излиза надписа "To boot from CD press any key" и след като натисна произволен клавиш, тръгва инсталирания Уиндоус. Пробвах с друго CD/DVD устройство, както и с друг харддиск и така едно и също всеки път.

Ram: 1GB/ DDR2

HDD: WD1600JS

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може инсталационният диск да е заминал,щом с друго ДВД пак същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше от диска, въобще нямаше да пускам тема, а щях да си запиша нов. Последно съм инсталирал уиндоуса със същия диск, на друго дъно и нямаше проблеми, но на това не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше от диска, въобще нямаше да пускам тема, а щях да си запиша нов. Последно съм инсталирал уиндоуса със същия диск, на друго дъно и нямаше проблеми, но на това не става.

Направо си запиши нов. Поради някаква причина инсталацията от диска не тръгва. Това, че е тръгнала инсталацията на друг компютър е без значение. Може да пробваш да си направиш и Bootable flash ако дъното поддържа такава опция за буутване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с F11 да влезеш в boot menu.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с F11 да влезеш в boot menu.

То дава, че тръгва да зарежда от DVD диска, но не иска да продължи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак сега го видях това.

Тогава може клавиатурата да му е безжична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак сега го видях това.

Тогава може клавиатурата да му е безжична.

Вероятно е така, но в момента само да предполагаме. Очакваме коментар на постващия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината се оказа в клавиатурата, защото е USB и беше необходимо от биоса да се позволи опцията в меню USB Configuration- USB Legasy Support -Disable към Enable. Въпреки че клавиатурата работи по време на биоса, след бутването се изключва и остава да работи само PS2.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината се оказа в клавиатурата, защото е USB и беше необходимо от биоса да се позволи опцията в меню USB Configuration- USB Legasy Support -Disable към Enable. Въпреки че клавиатурата работи по време на биоса, след бутването се изключва и остава да работи само PS2.

Можело значи като се понапъне човек да намери причината и решението. Браво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, но аз ли съм първия на който му изниква този проблем? Тази опция би трябвало да я има при повечето стари дънни платки и да се обръща повече внимание на нея, а не като скотове да ровим с муцуната, белким изкочи нещо, но както и да е, обърнах внимание върху клавиатурата, понеже в предната тема беше засегнат въпроса с подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.