Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

18225345019_97781bc1d2_b.jpgP6208269-3 by nnnnikkkk, on Flickr

18225347649_a770b36bf1_b.jpgP6208231-1 by nnnnikkkk, on Flickr

17790848833_d77b77b404_b.jpgP6208210-2 by nnnnikkkk, on Flickr

18319488386_04a150ba1a_b.jpgIMG_9492-1 by nnnnikkkk, on Flickr

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брееееее, изцяло бях изключил за темата, че даже и за форума. Не съм се появявал от половин година долу горе.... Но мисля да си наваксам малко. 

През декември ходих на гости на братовчедка ми в Париж за една седмица  :wow:  Беше страхотно!!! Още от както се върнах, искам пак да отида  :sobbing: Не случих на хубаво време за жалост, 4 от 7 дни валеше, другите беше главно мъгливо, но пък не мога да се оплача  :rolleyes: 

Така че, след дългото ми отсъствие, мисля че е време да ги споделя със вас. Има ги все пак и във фликр акаунта ми, но ще постна една не малка част от тях и тук.  

15993009848_84259a33fa_c.jpg

16179686112_2e2df3b50e_c.jpg

16154634626_327b33a00c_c.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

17419065276_3bc5e3ba64_b.jpg_M2A0838 by Romeo Ninov, on Flickr

Този кадър ти е любим. Очевидно често минаваш някъде наблизо. Виждал съм го във всякакви варианти - ден, нощ, слънце, облаци... И всеки е по своему очарователен. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този кадър ти е любим. Очевидно често минаваш някъде наблизо. Виждал съм го във всякакви варианти - ден, нощ, слънце, облаци... И всеки е по своему очарователен. :D

Всъщност имам три точки от които имам много кадри, това е едната, канала на Кьонигсалее, баш центъра, другия е двореца, който е целия в прозорци и третата е отражения от едни бизнессгради :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още 3 :D 

16178572711_fde513115c_z.jpg

15558075474_87fea5ae72.jpg

16178574171_4a8ae30292.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изоставената хижа "Хайдушка поляна" - Тетевен:

17910010983_dd43bcfe33_b.jpg

И една снимка, която не е моя, но ме има и мен на нея:

(правена е с Canon 60D  от Симеон Симеонов - той е на преден план зад огъня със слънчевите очила, а аз съм през двама зад него):

18343097760_c9dbeed51d_b.jpg

Тук сме почти цялата група, която взе участие в реставрирането на заслон "Опасния зъб" в гр.Тетевен! Това сме групата само от събота, а в неделя имаше и други (всички снимки са във Фейсбук в групата на заслона)!  За в бъдеще се предвижда камера за наблюдение (даже и с нощно виждане, с директна връзка с полицията против вандали), и като бонус на всички посетители ще има безплатeн Wi-Fi   :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За в бъдеще се предвижда камера за наблюдение (даже и с нощно виждане, с директна връзка с полицията против вандали), и като бонус на всички посетители ще има безплатeн Wi-Fi   :)

Добре звучи :) - точно като място да се съберем за един мини фотопленер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре звучи :) - точно като място да се съберем за един мини фотопленер.

Стига да не ме карате да се катеря половин ден до горе, аз съм стар човек :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига да не ме карате да се катеря половин ден до горе, аз съм стар човек :)

Ходенето до горе и то на почивки е около половин час (без почивките около 20 минути). ;) 

Само този дето искаше да пребяга цялата страна (мисля, че Дизела му казваха), се качи на бегом от автогарата до заслона за 14 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

50 f/1.8 G било егати хубавия обектив!

18371927809_7b383990a0_c.jpg

18370358238_f7431181e4_c.jpg

18553666012_694173e980_c.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ждрелото на река Ерма.
18573651245_0e6343c3ea_c.jpg
Дворът на църквата "Света Петка" в Брезник
17953045733_b5740a89f7_c.jpg

17951311204_44a3d959f5_c.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още снимки от заслон "Опасния зъб" - Тетевен 7.6.2015г.

17985071663_97cebc5210_b.jpg

17983078944_8f3fa9bd77_b.jpg

17985079393_39cfc6bb3b_b.jpg

И едно така да се каже селфи в прозореца на заслона (ама не както го пишат из фейсбука сел.фи., т.е. селска физиономия :D ):

18605718165_5afdf1e18d_b.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Даниела1111
      Лили Бориславова Вълчева е българска поетеса, писател и певица.

Биография:
       Родена е и живее в София. Лили Б. Вълчева е родена на 17 февруари 1995 г. в гр. София. Учи в 108 СОУ “Никола Беловеждов” и в 6 ОУ “Граф Игнатиев”. Завършва 9. ФЕГ “Алфонс дьо Ламартин”, София. През 2014 година, когато завършва гимназия записва философия в Софийския университет “Св. Климент Охридски”.
      В момента няколко години по – късно изучава музикална педагогика отново в Софийския университет “Св. Климент Охридски”, приета със поп и джаз пеене. По пиано е в класа на асистент Десислава Бакалова, и при Мариана Апостолова по камерен ансамбъл и хорове пеене.
      Нейн вокален педагог е българската оперна певица Галя Павлова, основател и на сдружение „ Арте Либере“. Сдружение, което се занимава с представянето на млади таланти в различни музикално-сценични жанрове (поп, джаз, опера, оперета, мюзикъл и др.), взаимодействайки си с другите изкуства, и периодично организира концерти и различни музикални програми. 
      Ученичка е също така на Аня Краваева, също така оперна певица и вокален педагог с доста богат опит. Основател и директор на сдружение Евтерпани. Води школа по изкуствата – пиано, солфеж, солово и хорово пеене в Музикално-театрална студия „Евтерпа” към НЧ „Христо Смирненски” (1999 г.), сега "Студио Евтерпани" (2008 г.) в столичен район „Слатина”.
      Лили Вълчева става лауреат на два международни конкурса за пеене „ Абанико“ (март 2018 год.) и „ Нови гласове и песни“(юни 2017 год)  за по – малко от година.
       Творчество:
      През 2014 г. съвместно с поетесата и писател Таня Мирчева създават сайта “Родна литература”, посветен на българската литература и личностите, оставили трайна следа в нея.
       Първата й любов е литературата – още от ученическите години помни и пази своите творчески опити. Скоро преоткрива любовта си към музиката – безкрайна, както към литературата. Така решава да се занимава с пеене. Или по-точно – просто да следва мечтите си.
      Според Лили Вълчева “Само мечтаните мечти се сбъдват, ако не мечтаем, мечтите със сигурност няма да се сбъднат... Много хора мислят, че да се рисуват и гонят вятърни мелници е загуба на време, а всъщност е път към истината.” И още: “Нищо на този свят и на всички останали светове нямаше да го има, ако някой или нещо преди това не е допуснал/о, че може да съществува...”.
      Лили Бориславова Вълчева е автор на поетичните книги: “Рисуваме вятъра” (в съавторство с Таня Мир, 2017) и “Мечтания” (2017). 
      Нейният дебют в света на българската поезия и литература е следобеда на 05.06. 2016 год.е в „Поетично кафе“ в кино Влайкова. Където за първи път представя на живо свои творби пред аудитория, пред нейните колеги по перо и почитатели. Наред с Лили Чолакова, Агапея Полис, Ина Крейн, Рая Вид, Лили Чолакова, Мария Събева, Красимира Скабрина, Денис Олегов, Орлин Миланов, Мариана Еклесия, Ангел Ангелов, Калина Алекс, Никола Апостолов. От тогава участва неуморимо в различни литературни и музикални събития като гост, участник, водещ и основател.
      От средата на 2015 год. до ден днешен публикува в интернет пространството под псевдонима Kalia1117, в литературни сайтове като Откровения, Стихове бг. и др.
      На 13 –ти октомври 2017 година, вечерта представя своите две поетични книги “Рисуваме вятъра” (в съавторство с Таня Мир, 2017) и “Мечтания” (2017) в препълненото Студио 5 пред своята аудитория от почитатели, колеги, приятели и близки , вечер изпълнена със стихове, емоции, автографи и музикални изпълнения от самата Лили и нейната гост – изпълнителка младата певица Александра Петрова.
      На 11 януари 2018 година Лили е поканена да бъде водещ на представянето в София на историческата, фентъзи повест „Откритие“, втората книга на нейната колежка Таня Мир.

• от ЗЛАТЕН КУКЕР СОФИЯ
      Уважаеми ценители на анимационното изкуство,   Имаме огромното удоволсвие да ви приветстваме  с "Добре дошли" на Международния Фестивал на Анимационния Филм "ЗЛАТЕН КУКЕР  - СОФИЯ'', който ще се проведе от 1ви до 7ми Май в Сити Марк Арт Център на бул. Янко Сакъзов 30 и в Националната Художествена Академия - Приложен факултет (на Цариградско шосе, на гърба на зала Универсиада).  
      В рамките на цели 7 дни, от 11.00 до 23.00 ч.  ще имате възможност да видите богата програма от анимационни филми, майсторски класове и изложби на едни от най-значимите и успели творци от цял свят и България!    На 8-мото издание на Международния Фестивал на Анимационния Филм „ЗЛАТЕН КУКЕР – СОФИЯ“ сме подготвили за вас:  - повече от 13 майсторски класа на успели аниматори по време на фестивала,  - 1117 филма които получихме от 87 страни от цял свят  - 25 български филма на фестивала  - 220 български аниматори, които ние подкрепяме, издирихме и обединихме в асоциация!  - фантастична изложба в НХА с произведения на едни от най-талантливите млади аниматори - уникални събития и гости от цял свят - известната филмова критичка Нанси Диней Фелпс,  написала 2 чудесни статии за фестивала в най-известното издание за анимация - АWN   http://www.animationfest-bg.eu/   Очакваме ви на фестивала с ВХОД СВОБОДЕН!!!   С топли поздрави, Екипа на Международния Фестивал на Анимационния Филм "ЗЛАТЕН КУКЕР - СОФИЯ’'   http://www.animationfest-bg.eu/ , email  info@animationfest-bg.eu
    • от valkiria1
      Да слезеш в Ада.
      "Най-великият певец  и музикант на всички времена", така пише в рекламната брошура на слепия Омир за певеца Орфей. До ден днешен гърци и българи спорят къде точно младият Орфей се е научил да свири на цифара и върбова свирка, да имитира гласовете на разни птици и животни, което му създало образа на първото дете чудо в световната история. Дали из родопските чукари или из бреговете на Пелопонес, откъдето корабите на финикийци  и египтяни разнасяли славата му до дворците на Крит, Евбея  и Лесбос. Талантът на тракиеца покорил не само Елада, Родопа, но и далечни острови, създавайки цяло движение от поклонници, които се кичели с дива теменуга, носили гердани от животински зъби  и се наричали "братята на Орфей", а женската фен група " менади" ,която впоследствие му отсякла главата, съвсем не в преносен смисъл. Една жена винаги може да намери повод да се ядоса на един мъж и да намери начин  да се разправи с него. Когато обаче недоволните жени са повече от една  ,методите на саморазправа са доста радикални. Историята на това пътешествие  "захапва" друга част от легендата за Орфей и  Евридика  и това за слизането му в Ада.
      Българите са нарекли това място "Дяволско гърло"  . Всъщност това  е пещера. Намира се в Западния дял на Родопа планина . За разлика от другите пещери в Родопа , тази няма никакви живописни природни образувания с които да радва окото .Но тя има нещо ,което го няма никъде другаде- най-високия подземен водопад на Балканите. Това е историята на една река и страховитите неща ,които може да сътвори. История за природата ,която няма как да укротиш и подчиниш.
      Една ранна дъждовна утрин  напуснахме топлия уют на четири звездния спа хотел в Пампорово  и потеглихме за град Девин. Понеже искахме да усетим в пълна степен красотата на Триградското ждрело ,бяхме наели предварително високопроходим  джип с планински водач, който да бъде изцяло на наше разположение.  Оставихме нашата кола на паркинг в град Девин и се  прехвърлихме на джипа. По-късно разбрахме че сме постъпили правилно. Пътят беше живописен, можехме да видим и снимаме много интересни неща, но също така беше тесен еднолентов и имаше много места, където за да се разминеш с друго превозно средство се налагаше да се връщаш дори километър назад. 
      Това, което  всички мислят за начало на пещерата  в действителност е края /изхода/ .Историята започва  там където човека е направил да свършва - така наречения изход.:
       Мисля,че е редно да бъде показана в правилната последователност, още повече ,че Орфей се е спускал-поне така пише Омир /ако може изобщо на грък да се вярва, още повече и сляп/
      малка водна баричка, която набира скорост и се превръща в буйна планинска река издълбала пещерата, която всички наричат "Дяволското гърло:

]
      ][
      мястото където  водата набира сила и влиза в недрата на земята, където изкопава в продължение на векове дълбока пещера.

]

водната стихия между две подземни скали подобни на Сцила и Харибда.
      [
      Стигайки до едно широко място, наречено "Бучаща зала " оставаме оглушени от яростния и страшен тътен на реката. Точно под бетонната площадка се намира страховития воден сифон. Каквото и да попадне там, никога и никъде не достига до повърхността на земята. Брррр. Настръхваме ,но не от студ. Обясняват ни че никой досега не е успял да изследва тайната на водния сифон, отнел и две човешки жертви преди години. Оцветената вода излиза чак след  около два часа, при положение че нормалното при такава скорост на движение е 6 минути. Тайна остава къде и колко надълбоко водата върти  тези часове в километри. Бетонните стълби и парапет сигурно следват пътят на Орфей но разликата е ,че  жените вървяха напред , а мъжете  следваха  отзад. Еее , аз се обърнах. Моят любим не беше изчезнал.

Извора на Орфей образуван от сълзите изплакани по безвъзвратно изгубената   Евридика.
      Суеверието и традицията  и тук беше насложило разни икони . Не знам на кой би му хрумнало да хвърля монети за да се връща в ада. Но явно желаещи имаше достатъчно. 

паметната  плоча  на загиналите водолази.

това е края, но кой знае защо човека го беше нарекъл начало. 

• от ЗЛАТЕН КУКЕР СОФИЯ
      Скъпи ценители на анимационното изкуство,

Имаме огромното удоволсвие да ви приветстваме  с "Добре дошли" на Международния Фестивал на Анимационния Филм "ЗЛАТЕН КУКЕР  - СОФИЯ'', който ще се проведе от 1ви до 7ми Май в Сити Марк Арт Център на бул. Янко Сакъзов 30 и в Националната Художествена Академия - Приложен факултет (на Цариградско шосе, на гърба на зала Универсиада).

В рамките на цели 7 дни, от 11.00 до 23.00 ч.  ще имате възможност да видите богата програма от анимационни филми, майсторски
      класове и изложби на едни от най-значимите и успели творци от цял свят и България!

На  Международния Фестивал на Анимационния Филм „ЗЛАТЕН КУКЕР – СОФИЯ“ ще видите:
      -  повече от 13 майсторски класа на успели аниматори по време на фестивала,
      -  1117 -те филма които получихме от 87 страни от цял свят
      -  25  български филма на фестивала
      -  220 български аниматори, които ние подкрепяме, издирихме и обединихме в асоциация!
      -  фантастична изложба в НХА с произведения на едни от най-талантливите млади аниматори

-  уникалните събития и гости от цял свят - известната филмова критичка Нанси Диней Фелпс,
      написала 2 чудесни статии за фестивала в най-известното издание за анимация - АWN:
      http://www.awn.com/blog/7th-annual-golden-kuker-international-fe … 16-sofia-bulgaria

http://www.animationfest-bg.eu/

ФИЛМИТЕ ЩЕ СЕ СЪСТЕЗАВАТ ВЪВ СЛЕДНИТЕ КАТЕГОРИИ:

•  късометражни филми (с дължина до 1 мин)
       •  късометражни филми (с дължина от 1 до 10 мин. )
       •  късометражни филми (с дължина от 10 до 45 мин.)
       • пълнометражни филми (с дължина над 45 мин.)
       • студентски филми
       • детски филм
       • ТВ сериали
       • анимационен еко филм
       • музикален клип
       • рекламен анимационен филм

КАТАЛОГА - (ИЗТЕГЛИ КАТАЛОГ 2017) - http://2017.animationfest-bg.eu/bg/home/
      е качен вече на сайта на фестивала, както и Програмата с филмите  и майсторските класове!
      http://2017.animationfest-bg.eu/bg/program/schedule/date/2017-05-01/
      http://2017.animationfest-bg.eu/bg/events/master-classes/

Майсторските класове:
      http://2017.animationfest-bg.eu/bg/events/master-classes/
      Клипа:
      https://www.youtube.com/watch?v=18M6FbwoRAs
      Компилацията:
      Златен Кукер 2017 - Компилация от 5 филма, 6 мин.10сек.
      Файл : ZlatenKuker2017_5 Movies-Compilation_360p_-9dB.mp4
      Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=39bbf02fa4

Очакваме ви на фестивала с ВХОД СВОБОДЕН!!!

С топли поздрави,
      Екипа на Международния Фестивал на Анимационния Филм "ЗЛАТЕН КУКЕР - СОФИЯ’' 
      http://www.animationfest-bg.eu/ , email  info@animationfest-bg.eu

• от NNNNIKKKK
      Ами не мога да се въздържа. Сигурно ще ми дърпат ушите, че в тази тема. Обаче когато става въпрос за архитектура, история на архитектурата, археология, история на археологията и реставрацията, все неща които от години ме вълнуват, чисто любителски разбира се, не мога да не коментирам. Това е замакът Корвин или Хонедоара в Румъния. На някой може да му изглежда красив, но за мен той е красив, като модна дреха или нова кола лил пък като някоя готина камера или обектив. Исторически обаче е тотална лъжа, бутафория, в смисъл че не исторически достоверен, автентичен, измислица е . Плод е изцяло на фантазията на реставраторите му, ако това изобщо може да се нарече реставрация. Бил е унищожен тотално при пожар през 18в. Оцеляла е само една от кулите му и то само основата. Не съществуват достоверни извори как е изглаждал по времето на Янош Хуняди, когато е строен. Сегашното строителство макар и да изглежда старо е бетон, желязо и хоросан.   
      Deja vu. Последователите на Виоле льо Дюк са се проявили и тук. Последният като основоположник през 18 век на отдавна отречената стилистична и романтична реставрация има своите последователи и днес. И България, подобно на този замък, не е изключение. През последните 25г. последователите на този френски архитект, водени от проф. Б.Димитров (за някой той е просто Божо Ментата) и компания, натвориха толкова недомислици, че положението стана направо неудържимо. Къде от алчност ("да усвоим едни европейски средства") къде от невежество и любов към кича, за кратко време Татковината ни се сдоби с такива "шедьоври" като Крепостта Кракра до перник, Перистера до гр. Пещера, Западна стена и кула в Созопол, да не говорим за недоразумението Цари Мали град до с.Белчин (родното място на собственика на Главбулгарстрой). И по времето на соца се сътвори една грандиозна бутафория - хълма Царевец с крепостната стена, Бълдоиновата кула и патриаршеската катедрала, но поне беше само една. Сега под лозунга "Всеки град със своя крепост" (на мен ми звучи като " петилетката за три години") тези хора са направо неудържими. Бяха се засилили и към Стария град и Римските разкопки в Пловдив, но добре че разумни хора ги спряха. Направо останах изумен при посещението ми в Цари мали град. Това недуразумение даже не може да се нарече красиво, романтично или каквото там очаквате. Направо се шокирах като видя една камбанария излята от железобетон и облепена с базалтови плочки (т.нар. цепеняк), с който е налепен дувара на селската ми вила. Ужас. И не стега това ами вътре в камбанарията вградили асансьора за инвалиди.
      Да спирам, че ще ми дърпат ушите.
      Замък Корвин (Хонедоара) Румъния 
      IMG_7344 by Никола Атанасов, on Flickr
      IMG_7325 by Никола Атанасов, on Flickr
      IMG_7229 by Никола Атанасов, on Flickr
      IMG_7218 by Никола Атанасов, on Flickr
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване