Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички, честита Нова година да останете все така отзитчиви. Пожелавам ви всичко най-хубаво, но най-вече здраве, щастие и любов ;)

Сега минавам към въпроса ми; Значи снощи както си празнувахме на вилата на родителите ми, се появиха крадци и задигнаха един куп неща. Дърва откраднаха,резачката на баща ми, ключовете на едни аверчета от колите им,плочките които ще слагаме на вилата, паркет,терекот и още неща. Ако питате, как така не сме усетили нищо, ще кажа с ръка на сърцето си, че всички се напихме още към 22;40 ч. всички бяхме аут, повечето легнаха да спят до 23;50 ч. Но с висока музика нищо не усетих/ме. Та мисълта ми е, че ще идем с баща ми за 2-3 дни на вилата ни, ще ги чакаме да дойдат да открадат пак нещо, след това ще ги хванем и ще им покажем от къде не трябва да крадът. Отделих едни 70 лв. утре ще ходим да си вземем едно пушкало, но въпроса ми е. Трябва ли да го регистрирам в МВР-то, че притежавам газов пистолет?

Отново честита Нова година :)

Поздрави; Георги :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със ЗАКОНА ЗА ОРЪЖИЯТА, БОЕПРИПАСИТЕ, ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА И ПИРОТЕХНИЧЕСКИТЕ ИЗДЕЛИЯ от 17.09.2010г. се задължават всички нови собственици на газови оръжия и въздушни оръжия над 24 джаула да уведомят съответното РПУ по местоживене в 14 дневен срок за закупуването на газови пистолети, газови автомати и въздушни пушки над 24 джаула. Това означава уведомителен режим - просто да знаят, че сте си купили съответното газово оръжие. За всички, закупили газово или въздушно оръжие преди излизането на новия закон (17.09.2010г.) имат 1 година гратисен период за уведомление в съответното РПУ. За неспазване на уведомителния режим са предвидени и съответните глоби.

Изтеглете заявлението от ТУК !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Кен, нещо по специфично да ми кажеш за газов пистолет, което незнам и го няма в нета. Например; С газов пистолет може ли да се изтрелват ракети на Нова година? Трябва ли задължително да го държа в сейф/каса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Кен, нещо по специфично да ми кажеш за газов пистолет, което незнам и го няма в нета. Например; С газов пистолет може ли да се изтрелват ракети на Нова година? Трябва ли задължително да го държа в сейф/каса?

Може да се изстрелват ракети с помощта на една муфа, която нормално върви в комплект с пистолета. Провери все пак, дали този, който си харесал има такава.

В сейф/каса се съхранява огнестрелното оръжие. За газовите няма такова изискване.

Но всичката тази информация я има в интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Могат да се изстрелват ракети. Има специална муфа в комплекта на повечето модели. Всъщност това е едно от основните предназначения, което използуват притежателите на такива оръжия. А наличието на оръжие едва ли ще те предпази следващият път при повторение на ситуацията. Алкохола не прощава и ти ни даде съответния пример :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алкохола не прощава и ти ни даде съответния пример :)

:offtopic_s:

Те всъщност под влияние на алкохола са легнали да спят по-рано. Какво лошо има в това ?

Вината е на крадците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те всъщност под влияние на алкохола са легнали да спят по-рано. Какво лошо има в това ?

Вината е на крадците.

Офф+ Да, трябвало е да ги събудят. Да им дадат някакво оръжие в ръцете и после да си направят новогодишна престрелка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се филмирайте толкова, нямаше да стане нищо просто щяхме ги изгоним.

Благодаря за отговорите ;)

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички, честита Нова година да останете все така отзитчиви. Пожелавам ви всичко най-хубаво, но най-вече здраве, щастие и любов ;)

Сега минавам към въпроса ми; Значи снощи както си празнувахме на вилата на родителите ми, се появиха крадци и задигнаха един куп неща. Дърва откраднаха,резачката на баща ми, ключовете на едни аверчета от колите им,плочките които ще слагаме на вилата, паркет,терекот и още неща. Ако питате, как така не сме усетили нищо, ще кажа с ръка на сърцето си, че всички се напихме още към 22;40 ч. всички бяхме аут, повечето легнаха да спят до 23;50 ч. Но с висока музика нищо не усетих/ме. Та мисълта ми е, че ще идем с баща ми за 2-3 дни на вилата ни, ще ги чакаме да дойдат да открадат пак нещо, след това ще ги хванем и ще им покажем от къде не трябва да крадът. Отделих едни 70 лв. утре ще ходим да си вземем едно пушкало, но въпроса ми е. Трябва ли да го регистрирам в МВР-то, че притежавам газов пистолет?

Отново честита Нова година :)

Поздрави; Георги :)

Те да не са дошли с тир тия апапи ! ?

Ако само двамата с баща си и едно газово пистолетче ще чакате пак да дойде трудовашката бригада да ви доизпразни вилата сте заложили на куц кон.

Ами те щом с тир са дошли какво им пречи и бойни пистолети да имат а и малко бой да хапнете ако се правите на мъже.

Няма ли възможност да поставите СОТ ?

Вината е на крадците.

А подбудителство за кражба също е наказуемо. Ела вълчо ме изяш пък после вълка бил виновен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та и от мен малко за газовото оръжие!

То е нож с 2 остриета!

- Непознаването принципа на действие и неправилното боравене с него може да ви превърне в "жертва" т.е винаги трябва да се съобразявате с посока навятър и пр. 

- Силата на газовия патрон е силно преувеличена! Ефекта понякога е твърде разочароващ!

- Когато решите да го използвате срещу някой, то не се знае дали няма да ви бъде отвърнато с бойно оръжие.

- Преработването на газов пистолет е опасно, неефективно и подсъдимо

- Регистрирайте в КОС за да може безпроблемно да притежавате, носите и използвате оръжието!

- Неправомерно използване с цел "И язе съм звездъ" ще ви вкара в ареста за поне 24 часа.

Сега малко за качеството му:

- Материалите използвани за този вид оръжие са умишлено осакатени.

- Изстрелването на сигнални ракети и гумени топчета тип стоп, силно скъсяват живота на оръжието

- Избягвайте ЕКОЛ. Моята лична препоръка е за Зораки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те да не са дошли с тир тия апапи ! ?

Ако само двамата с баща си и едно газово пистолетче ще чакате пак да дойде трудовашката бригада да ви доизпразни вилата сте заложили на куц кон.

Ами те щом с тир са дошли какво им пречи и бойни пистолети да имат а и малко бой да хапнете ако се правите на мъже.

Няма ли възможност да поставите СОТ ?

Ако, знам с какво са дошли щях да разбера.

Баща ми е бивш състезател по борба, когато съм с него нямам никакви притеснения.

Както казах, незнам с какво са дошли,но незнам дали ние ще идем бой или те.

Имаме възможност, но до сега изобщо е нямало такива прояви на вандализъм. Ще поставим СОТ, но всичко живо ще работи чак в понеделник, а дотогава трябва да направим нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а дотогава трябва да направим нещо.

Спрете пиението ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрете пиението ;)

Това стана снощи, аз от къде да знам, че ще дойдат ни оберат. Ако, знаех нямаше пия алкохол. Четете малко.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно яж и пий....и с тия 70 кинта, си купи още пиене. То квото имало за крадене, са го откраднали вече. Ще дойдат чаааааак, кога накупите пак теракоти, ламинати и нова резачка за дърва ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това стана снощи, аз от къде да знам, че ще дойдат ни оберат. Ако, знаех нямаше пия алкохол. Четете малко.......

Четем! Ако дойдат пак, просто се обадете на 911. Друг съвет не мога да дам. Варианта с газовия пищов, при положение че всичко като магазини наоколо е затворено отпада(поне за днес), а дори да намериш такъв, повишаваш значително риска за живота си(също и за останалите от компанията, с която прекарваш празниците). Никой нормален човек не би те поощрил в това начинание. Ако се стигне до схватка с крадците, току биж се оказало че са значително по-добре въоръжени. Отностно възможностите на баща ти. Още не съм чул някой да има мускули, които да са в състояние да издържат на прободна или прорезна рана с хладно оръжие, камо ли на пистолетен изстрел. Ако си прекалил с гледането на "Супермен", време е да пораснеш!

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четем! Ако дойдат пак, просто се обадете на 911. Друг съвет не мога да дам. Варианта с газовия пищов, при положение че всичко като магазини наоколо е затворено отпада(поне за днес), а дори да намериш такъв, повишаваш значително риска за живота си(също и за останалите от компанията, с която прекарваш празниците). Никой нормален човек не би те поощрил в това начинание. Ако се стигне до схватка с крадците, току биж се оказало че са значително по-добре въоръжени. Отностно възможностите на баща ти. Още не съм чул някой да има мускули, които да са в състояние да издържат на прободна или прорезна рана с хладно оръжие, камо ли на пистолетен изстрел. Ако си прекалил с гледането на "Супермен", време е да пораснеш!

Разбирам, но снощи се обадихме на 911 , след като откраднаха половината неща за ремонта, но проклетите куки дойдоха чак сутринта. Вилата ни е на 15 мин. с кола от града, но явно са били доста пияни, че не реагираха веднага. Знам, че мускулите няма как да го предпазят, но недай си боже да са без оръжие, ще им се стъжни живота. Както и да е, благодаря за съветите. :)

Спокойно яж и пий....и с тия 70 кинта, си купи още пиене. То квото имало за крадене, са го откраднали вече. Ще дойдат чаааааак, кога накупите пак теракоти, ламинати и нова резачка за дърва ;)

Има още доста неща за крадене, но са вътре в вилата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има още доста неща за крадене, но са вътре в вилата.

Споко бе човек, има и други вили за ограбване, не е само твоята.

Няма смисъл да си купуваш газова играчка...Никаква полза няма от нея, само можеш евентуално да си докараш проблем с нея....Можеш да наслагаш фарове с датчици за движение, да сложиш във вилата реле за време, което да пуска и гаси лампите, решетки, където си трябва, бодлива тел.....някоя и друга сирена....Така ще откажеш келешите и пишман бандитите поне, а тия сериозните апаши, едва ли ще се занимават с теракоти и дърва....

ПП Аз също строя къщичка в едно село. Натроших бутилки и ги вградих в мазилката на оградата.Където ми се видя уязвимо, навих и бодлива тел....Всички дупки по постройката са с капаци, на които съм поставил и алармички от тия дето по един лев.Фарчета навсякъде светкат, едно дърто псе и то дига аларма и плаши с вида си, иначе е баси душичката, ама куче да го...знаеш ли го кво си мисли...До ся апаши не са ме навестявали. А матрял строителен имам там, ум да ти зайде ;)

ПП2 А можеш и да си изтеглиш от някой торент - "Сам в къщи". Там идеи за опазване на дома - бол :D

Редактирано от Препикану мушкату (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, номера е да се обадите навреме. Ще си определите дежурства. Трябва да покриете времето, през което биха ви дошли на гости крадците и да разставите постови график за това време. Ако мернете някой да се промъква още повече цяла тумба звъните. На 112, не знам що съм писал 911, не сме на територията на САЩ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викаш на обран бостан какво да търсят отново.

но проклетите куки дойдоха чак сутринта.

И ти за милиционер щеше да се пробваш. Имай уважение утре може тия същите да са ти колеги. Като се напиете и почнете да си разправяте истории може и да чуеш как са пазели някакви апаши в предната новогодишна нощ докато товарели камиона в една вила де се напили собствениците.

п.п. и жените и те ли се бяха напили че не ги усетихте тия хайдуци ?

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. и жените и те ли се бяха напили че не ги усетихте тия хайдуци ?

Убу, че не са били крадци на жени. Щото представяш ли си - потиш са, блъскаш и  по едно време поглеждаш надоло и виждаш, че жената я няма....Баси ситуацията, а :speak:

Викаш на обран бостан какво да търсят отново.

Е, не ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане,защото като го вземеш го регистрираш в най-близкото рпу.След това се чака документ,нещо като разрешително(уверение за уведомление),за който се чака поне 10 дена.Без него не можеш да използваш оръжието си законно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане,защото като го вземеш го регистрираш в най-близкото рпу.След това се чака документ,нещо като разрешително(уверение за уведомление),за който се чака поне 10 дена.Без него не можеш да използваш оръжието си законно.

Това твърдение не е вярно!

От закупуването да регистрацията има гратисен период. До регистрацията се носи фактурата и едно картонче издадено от оръжейния магазин. С подаването пък на документите до издаването на такъв официален, то оръжието се счита за регистрирано. Разрешителното и фактурата се носят задължително при носене на оръжието (това за да не берете ядове)

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това твърдение не е вярно!

От закупуването да регистрацията има гратисен период. До регистрацията се носи фактурата и едно картонче издадено от оръжейния магазин. С подаването пък на документите до издаването на такъв официален, то оръжието се счита за регистрирано. Разрешителното и фактурата се носят задължително при носене на оръжието (това за да не берете ядове)

С едно уточнение, че за газово оръжие няма разрешително а удостоверение за уведомление.

И мисля, че то е достатъчно за носене на оръжието, защото там са всички данни и за теб и за него (за оръжието).

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по добре да се инвестират пари в арбалет. Вярно идва доста по скъпо от газово оръжие но е ефективен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам, но снощи се обадихме на 911 , след като откраднаха половината неща за ремонта, но проклетите куки дойдоха чак сутринта.

Според мен доста бързо са дошли ,все пак Америка е доста далече .. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване